Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kopiec kreta

jakie ciasto moge zrobic w srode tak zeby bylo jezcze smaczne w sobote?

Polecane posty

Gość kopiec kreta

myslalam ,nad Kopcem Kreta bo bardzo lubie,ale nie wiem czy jeszcze w sobote takie ciasto bedzie smaczne? chodzi mi o jakies w maire szybkie i proste ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob sernik na zimno - jak bedzie w lodowcek, przykryte folia aby nie przejelo wszytskich zapachow - bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dyrektore
szarlotka, sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgyty
jablecznik,orzechowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto drożdzowe z kruszonka
:P kopiec kreta jest do dupy, jak chcesz robic ciasta to rób jakiekolwiek tylko nie z torebki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotlety z mortadeli mnie
albo ciasto zwane królewicz/królewiec.... ono musi leżakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy co chcesz
Wszystkie miodowe od piernika począwszy. Dobre też będzie orzechowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatarata :)
kopiec kreta też uwielbiam ❤️ ja bym nie trzymała ciasta od środy aż do soboty tylko upiekła bym w sobotę rano lub w piątek wieczorem każde ciasto oprócz piernika będzie już takie sobie po kilku dniach, moim zdaniem najlepsze jest świeżo pieczone ciasto pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to....
Ja też proponuję marchewkowe, przechowywane w lodówce na pewno wytrzyma. Kopiec kreta odradzam, w sobotę może być niejadalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
" MURZYNEK ". 0,5 szkl. oleju 2 jajka całe 1,5 szkl. cukru 2 łyżki kakao 2 łyżki powideł ( może być dżem ) 3 szkl. mąki 1 szkl. mleka 1,5 łyżeczki sody oczyszczonej (rozpuścić w małej ilości mleka) aromat do ciasta waniliowy albo rumowy Wszystkie składniki włożyć do miski i wymieszać robotem. Piec w temp.180 stopni ok. 40 - 50 min. Ciasto jest bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
polecam ciasto 3 bit. jest proste w wykonaniu, pyszne i właśnie musi odleżeć kilka dni w lodówce, by herbatniki przeszły smakiem :) tu jest przepis: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64730 z tym, że ja daję mniej masła i zamiast gotować mleko kupuję już gotowy kajmak (w takiej samej puszce, co mleko skondensowane) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Do MURZYNKA można zrobić polewę z czekolady i posypać posypką do ciast albo wiorkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×