Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zwolnienie l4

jestem na zwolnieniul4,a chce dorobic na umowe zlecenie, moge??

Polecane posty

Gość zwolnienie l4

Jestem na zwolnieniu l4 i prawdopodobnie bede jescze długo, mam mozliwosc dorobiena pare zl, al e na umowe zlecenie, czy myslicie ze kiedys moga sie dopatrzyc gdzies tam w zusie albo urzedzie skarbowym?mam zlecenia za 2000tys , jak i male kwoty 100zl, myslicie ze moge sobi e klopotow napykac? czy u nas jest taki burdel, ze nikt nawet niezauwazy..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm każdy może oprócz etatu
pracować na zlecenie o ile to nie koliduje z etatem. US zauważy, bo odprowadzane będą podatki a i roczne rozliczenie będziesz musiała zrobic sama. Tyle, że w "normalnej" pracy nic im do tego czy to na zwolnieniu robiłaś czy popołudniami kiedy pracowałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolnienie l4
no tak. al e zobacza date, ze w tym czasie co na zwolnieniu byłam i co wtedy? pekam troche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy,czy na zwolnieniu nie jest zaznaczone że chory powinien leżeć. Prócz tego jak nawet go to wyjdzie w sposób oczywisty,to nikomu nie będzie się chciało tego sprawdzać,chyba,że jakiś służbista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolnienie l4
mam zwolnienie od psyhiatry....nie zaznaczone zeby lezec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
raczej nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
oczywiście, że nie wolno. us zaraz się dopatrzy, zus też. będziesz musiała zwracać kasę, którą nielegalnie ciągniesz od zusu. jeżeli nie jesteś chora to idź do pracy, a nie naciągasz państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiploi
Nikt sie nie dopatrzy, maa wszedzie taie zamieszanie i pierdolnik ze napewno nie.A ta uczciwa niech lepiej patrzy, jak ja panstwo dyma. jakie płaci składki wysokie, a na starosc i ta bdziesz zebrac pod apteka, bo twoja marna emeryturka na czynsz ci tylko starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
jak każdy będzie kombinował na lewo, to na pewno nikt nie będzie miał godziwej emerytury. wystarczy tylko popatrzeć poza koniec swojego nosa. ale dla niektórych to zbyt trudne. ale o mnie się nie martw - podatki które płacę nie są dla mnie powodem do rozpaczy. a na starcze lata już mam zapewniony dobrobyt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te greczynk a z odzysku
Sproboj na czarno zalatwic cos,nikt ci nie udowodni wtedy z umowa bym raczej nie ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praca w trakcie zwolnienia lekarskiego odbiera prawo do zasiłku Ubezpieczony, który w czasie nieobecności w pracy z powodu choroby wykonuje pracę zarobkową, traci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres zwolnienia lekarskiego, na który ta niezdolność została orzeczona. Nie ma przy tym znaczenia charakter podejmowanej pracy zarobkowej. Jeżeli zatem pracownica w czasie zwolnienia lekarskiego będzie wykonywała pracę np. u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę albo na podstawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, musi liczyć się z utratą prawa do zasiłku chorobowego. Należy dodać, że w zakresie utraty prawa do zasiłku chorobowego nie ma znaczenia fakt, że przyczyną zwolnienia lekarskiego jest zły stan zdrowia przypadający w okresie ciąży oraz to, że umowa o pracę została zawarta z pracownicą na czas określony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo praca albo choroba
jesli mozesz pracowac to dlaczego masz zwolnienie ? ZUS juz namierzyl twoje IP - spodziewj sie kontroli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.a
a ja się podepnę :P a można pracować na umowę zlecenie jeśli przebywa się na wypowiedzeniu i wykorzystuje się urlop wypoczynkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tissuess
Urlop to twój przywilej i masz prawo wykorzystać go tak jak chcesz. Zwolnienie ZUS ZLA to zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×