Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NIEWIEM.CO.ROBIC :(((

Alimenty od dziadków- nietypowy problem :(((

Polecane posty

Gość NIEWIEM.CO.ROBIC :(((

Mam problem i niewiem co zrobic :( Jestem załamana Polskim prawem!!! Mam zasądzone alimenty od dziadków dziecka, bo jego ojciec studiował dziennie i nie miał dochodów. Rodzice ojca dziecka płacili 200zł alimentów ( 100zł ona i 100zł on). Po pewnym czasie zaczęłi sie od tego migac. Przez komornika sciagaliśmy zaległości. W zeszłym roku ( październik) otrzymałam od komornika pismo że zaległości zostały sciągnięte i komornik UMARZA moją sprawę i oddał mi nawet oryginał wyroku . :O Dziadek dziecka jest na rencie i komornik kazał mi złóżyc oryginał w ZUS-ie do działu rent i emerytur. Tak zrobiłam. I tu zaczęły się schody :( Jak się okazało alimenty od dziadków się dzieli po połowie. Babcia daje połowę kwoty i dziadek ( tak jak pisałam on 100zł i ona 100zł). ZUS zaczął sciągac alimenty tylko z dziadka dziecka! 100zł! Spytałam się co z alimentami od babci, a oni mi na to że nie mogą ściągac z babci. Poradzili mi żebym poszłam do drugiego oddziau ZUS-u który sie zajmuje składkami od pracodawców. Tak zrobiłam, a tam się okazuje że babcia zwolniła sie z pracy i nie mają jak sciągnąc jej części!!! Wiem że pracuje na lewo i ukrywa dochody. Na ojca dziecka nie mam co liczyc. Wieczny student! Zaczyna co rusz studia a potem ich nie kończy i tak w kółko :( Podobno nie ma dochodów, a jego rodzice go utrzymują :( Niedługo po tym miałam wypadek samochodowy i złamałam kręgosłup z co z tym idzie, długa rekonwalestencja i rehabilitacja. Do Sądu czy komornika lub tego ZUS-u nie miałam jak przybyc tymbardziej że dopiero niedawno z wózka się przeniosłam na kule. I co? Moja sprawa sie ciągnie i ciągnie od roku dostaję po 100zł. Czuję się oszukana przez te babcię, komornika i ZUS :( Nawet jeśli założę teraz sprawę ojcu to zanim cos dostanę minie dużo czasu o ile cokolwiek dostanę. :( Do komornika znów muszę isc ale kompletnie jest nie rzetelny, a pozatym babcia rzekomo nie pracuje i komornik też nie będzie miał jak z niej sciągnąc, bo w wyroku jest czarno na białym po 100zł od obojga :( O zaliczce alimentacyjnej mogę pomarzyc do mam wyższy dochód, aż o 8zł niż obejmują kryteria :( Jestem załamana, nie wiem co robic składac nowy pozew? Tylko przeciwko komu? Ojcu czy znów dziadkom? Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzę dobrze...
prowo -10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwa61
To może dziadkowie dziecka też powinni pozwać Cię o alimenty. Pewnie nie mają dużych emerytur i dochodów. Sama wybrałaś ojca dla swojego dziecka. Dziadkowie nie mieli chyba z tym nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponowałabym pozwać
również dalszą rodzinę a takze zahaczyć o pradziadków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna Małpa
I co się tak burzycie? Po co ten jad? :O Ciekawe co byście zrobili w sytuacji gdy ojciec dziecka jest niesciągalny? Alimenty od dziadków przecież obejmuje ustawa, w razie niewyplacalności ojca . Takie jest prawo, a wy się wyrzywacie na tym co nie trzeba. Klasyczny zaściankowy tok myślenia. :O Właśnie dlatego Polska jest domem dla łajdaków. To oprawca damski bokser siedzi w ciepełku w mieszkanku a pobita kobieta sie tuła po przytułkach :O To co to jej wina że matka z ojcem wychowali jej exa na łajdaka i go jeszcze utrzymują pomimo że mółby pracowac, ale zamierza studiowac do 50-tki żeby tylko nie płacic? Genialnie któs powiedział : "mogłas sobie nie zrobić dziecka z takim nieodpowiedzialnym kolesiem" A ty jesteś do końca pewna że twój koleś to ten na całe życie który nie spierdoli przy najbliższej okazji? No chyba że jesnowidzem jesteś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG!!!
Boże co z was za ludzie :O Ja też mam alimanty od dziadków. I co mam się czuc gorsza? Zabijecie mnie za to że tatuś , jak ktoś tu wspomniał jest niewypłacalny? Jakby ojciec dzieci placił to bym nie musiała składac pozwu dziadkom, ale co mam zrobic? Moje dzieci mają umrzec z głodu ? :) Jak w średniowieczu, weźcie i walcie kamieniami w takich ludzi, jak ja. Takim którym się poprostu nie ułożyło w życiu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisetka
Brawo Małpa!!!! do autorki - napisz zawiadomienie o przestępstwie niealimentacji na babkę do Prokuratury miejscowej ( tej na terenie działalności mieszkasz)Uporczywe uchylanie się to przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEWIEM.CO.ROBIC :(((
Ja naprawdę mam problem, ale dzięki właśnie takim ludziom odechciewa mi sie życ :( Bardzo dzięluję za waszą pomoc a raczej za niezrozumienie ;;;;;;;;;;;;;;;;;;((((((((( Jakbym nie miała innej możliwości to bym nie "okradała" :( z ostatniego grosza BIEDNYCH ludzi :( Samotna matka, ma cieżko w tym kraju eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna Małpa
A ja myślałam że oboję ruchają? Jakby facetowi nie stanął i nie ulało się, to by przecież ruchania nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się koncza historie w których najpierw sie ludzie pierdolą a potem staraja poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna Małpa
Autorko ni przejmuj się takimi ludźmi, głowa do góry, bo twoje dziecko cię potrzrebuje :) Pamiętaj że zastępujesz mu dwie najukochańsze osoby mamę i tatę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisetka
bezczelny i tępy teściowie niech zmuszą pasożyta synusia do roboty. Kopulować nawet karaluch potrafi odpowiedzialność spoczywa na ludziach. I zamknij głupią gębę buraku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pasożyt nie będzie chciał do pracy to ani teściowie ani sam Bóg go nie zmusi. Ten kto rucha ten placi - proste? Jak nie po dobroci to siła kurwę do kopalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna Małpa
bezczelny :) a skąd wiesz jak było, byłeś może przescieradłem? Długośc związku nie gwarantuje, wspólnego życia aż po grób. No może że są już takie kryteria o których ty wiesz, a ja nie wiem? Ile trzeba ze sobą byc żeby związek przedtrwał do końca życia? Napisz mi ile? Miesiąc, dwa, rok 10 czy 50 lat? Bo mi się wydawało że nie ma na to recepty... Rozejżyj się czasem wokoło ,bo mam wrażenie że jesteś przypadkiem na forum dla rozwodników itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem rozwodnikiem i na brak powodzenia nie narzekam. Śmiać mi się chce z lasek, które wiążą się z kolesiami którzy sa nierobami i leniami a potem pretensja do całego świata a jak sie je zapyta co w nim widzialy to odpowiadają "myślałam, że sie zmieni i dorośnie :D"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG!!!
"iwwa61 -To może dziadkowie dziecka też powinni pozwać Cię o alimenty. Pewnie nie mają dużych emerytur i dochodów. Sama wybrałaś ojca dla swojego dziecka. Dziadkowie nie mieli chyba z tym nic wspólnego." Skoro pieniądze mają na co rusz nowe studia dla syna i utrzymywanie go i tym samym chronienie go od odpowiedzialności, to znaczy że za biedni to nie są. Tylko że żałują wnuczce/wnukowi, ale przecież wnuk to nie człowiek, zawsze można mu do zupy dolac wodę żeby oszczędniej było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przebłysk mądrości Poli :P
Polaaa napisała tak: - nie wiem jak mozna byc tak wyrachowanym i sciagac kase ze starych dziadków . A skąd wiesz że są starzy, nigdzie o tym nie pisze? Dziadkiem można zostac w wieku 35 lat :P Nie krakaj, bo ktoś tobie kiedyś powie "arive derci roma" radź sobie sama, to może klapy opadną ci z twoich bystrych i wszechwiedzących oczu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha widze ,ze
te polskie dziwki zadnych skrupolow nie maja!! od starych dziadkow pieniadze ciagnac!!!!!!! wstyd i zenada ale coz-poli to juz sa takie kurwy!!! po co isc do pracy skoro mozna od starch ludzi cos wyciagnac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawdę jesteś tak durny, że myślisz, iż ona z tych 100 zl zdartych od biednego dziadziusia utrzymuje dziecko i siebie? Proponuję, aby ludzie o współczynniku inteligencji poniżej meduzy mieli zakaz wypowiadania się na forum. ;) Dziewczyny niejednokrotnie tu na forum wypowiadają sie, że pomagają im rodzice. I wtedy to nikomu nie przeszkadza. Nikt nie krzyczy, że rodzice starzy i biedni, wtedy jest ok. Mało tego, często faceci w uzasadnieniu niskich alimentów pisza, że ich ex mieszka z rodzicami, którzy ponoszą wszystkie opłaty. I wtedy tez jest w porządku, choć sytuacja jest analogiczna - koszty utrzymania ponoszą dziadkowie. A rady typu "trzeba było..." możecie sobie podarować. Gdyby dziewczyna wiedziała, jak to się skończy, to na pewno nie zdecydowałaby się na związek z kimś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha jesteś głupi i bez honoru
"po co isc do pracy skoro mozna od starch ludzi cos wyciagnac!!!" do hahaha tego buraka :) uważasz że autorka DOI kasę do dziadków i za 100zł alimentów można wyżyc i jeszcze sobie pozwolic na nie pracowanie? Widac że czytanie ze zrozumieniem sie kłania :D zanim kogoś wyzwiesz od kurw to sie najpierw zastanów czy tym samym nie robisz z siebie właśnie takiej kurwy! Burzy cię polskie prawo, przecież to posłowie zrobili ustawę apropo alimentów od dziadków Nie masz się kogo uczepic idź do Sejmu i tam krzycz że to oni są kurwami! Coś mi sie zdaje że jesteś właśnie takim nedznym alimenciarzem, któremu zbrzydło placenie. Najlepiej jest kogoś nazwac kurwą choc to nie ona spieprzyła od opdowdzialności, no ale przecież według ciebie wszystkie kobiety które zostały pozostawione z dzieckiem to odrazu kurwy! Gratuluję ambicji i honoru, takich to powinno się kastrowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :D:D:D
Wiecie co was łączy ze zwierzętami? .....To że reproduktor spierdala po fakcie, zapomina że kiedyś zrobił dziecko. I co taki reproduktor robi po fakcie ? .....Zapładnia dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samodzielna samotna mama
Właśnie, moja córka ma 6 lat i ciągle się pyta gdzie jest tata. Czemu ona akurat nie ma taty a inne dzieci mają. Mieszkamy na osiedlu i moja córka ciagle widzi że ojcowie się bawią z dziecmi. Strasznie ja to boli, płacze przez to. W zerówce dzieci jej opowiadają o swoich ojcach, o tym że czytają im bajki, zabierają do ZOO przytulają. Uważam że żadne pieniądze świata nie zastępują ojca. Dzieci najbardziej potrzebują miłości obojga rodziców, matka nie da rady sama dziecku zastąpic obojga rodziców. Pewnie powiecie że wieli dzieci sie chowa bez ojca i jakoś dają sobie radę. Nie! To co dziecko przeżywa i jakie ma relecje z rodzicami rokuje na całej ich dalszej przyszłości. Spotkałam sie z wypowiedziami na tym forum typu " moja ex chce alimentów dla siebie" kłócicie się o siebie ( ona i on) a zapominacie gdzie w tym wszystkim jest dziecko! Robicie sobie na złośc np:" nie będę już jej więcej płacic alimentów, bo moja ex mnie wkurza" Tym samym traktujecie swoje dzieci jako karty przetargowe żeby tylko sobie nawzajem zrobic na złośc :( Dziecko to nie przedmiot, ma uczucia, ma mózg i tak samo czuje i tak samo wszystko przeżywa. Czasem matki piszą tak: " ten dupek nie zobaczy nigdy dziecka bo skoro odszedł odemnie to nie ma prawa" Wstydźcie sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czuje sie oszukana hahahaha!
ty sie czujesz oszukana prostytutko?? jak dupy dawalas to dziadkow o zgode nie pytalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co?dziewczyna prosi o pomoc a wy jej tak...lepiej wcale nie piszcie mialam podobna sytuacje moj poszedl do innej zostalo mi dziecko I co?I 57 zl miesiecznie a rodzice bylemu kupili auto I jezdza na wycieczki okazuje sie nagle ze po rozstaniu dziecko juz nie nalezy do ich rodziny nie dosc ze stracilo ojca to jeszcze nie ma na lizaka ale ja nie placze kiedys tescie zachoruja beda starzy I beda potrzebowac nas bo na synka nie policza I co???nas tam nie bedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to samo
mój ojciec zarabia 16 tys, ja studiuje zaocznie mam 23 lata, malo zarabiam i sąd nic mi alimentów nie dał, ojciec chytrzy bo ma żonę nową, i na jej dzieciaka kase daje, on ma fure wypasioną a ja ledwo od 1 do 1. Zawsze czułam sie jak wyrzutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteście puści!
Ja też jestem w podobnej sytuacji ojciec uciekł za granicę nie wiadomo gdzie jest, bo nikt nie umie tego ustalic i gdyby nie alimenty od dziadków moje dziecko umarłoby z głodu pod płotem. I z waszych wypowiedzi wynika że jesteście takimi osobami które by z ironicznym uśmieszkiem patrzyli jak moje dziecko umiera. Bo co was obchodzą inny? Najlepiej jest przeklnąc i dac kopa w dupe. Nie zwziwcie się jeśli kiedyś będziecie potrzebowac pomocy i ktoś wam do dupy nakopie. Sami jesteście winni tej znieczulicy więc nie wymagajcie potem taryfy ulgowej od nikogo :P "Jak Kuba Bogu tak bóg Kubie" Teraz uważacie że jesteście nieomylni, przewidujący i drwiacy z tego który ma gorzej jednak życie waszą postawę samo zweryfilkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha ty buraku :D
"jak d**y dawalas to dziadkow o zgode nie pytalas." Mało kto sie pyta przyszłego teścia lub teściowe czy może dac dupy ich córce/synowi :D I ty jesteś widocznie tym wyjątkiem :D (tak wynika z postu) Tak na marginesie może na przyszłośc udzielisz nam rady jak o to pytac? Takie pytanie z pewnością załatwiłoby problem :D Może zapytac wprost " czy mogę dac dupy pani synowi?" lub "czy mogę już włożyc pana córce?" Najpierw pomyśl zanim błyśniesz mądrością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realistka34
Czy wam naprawdę jest tak ciężko zrozumiec, że autorka miała PEŁNE PRAWO RZĄDAC ALIMENTÓW OD DZIADKÓW, BO JEST TAKA USTAWA ??? :O Założę się że na jej miejscu zrobilibyście dokładnie tak samo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam przesadzasz
To analogicznie trzeba powiedzieć biednym dziadkom rencistom: trzeba było myśleć jak sie trzydzieści lat temu ruchaliście, bo decydując się na seks decydowaliście się na syna i chyba mieliście świadomość, że może kiedyś będzie trzeba spłacać jego długi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×