Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NIEWIEM.CO.ROBIC :(((

Alimenty od dziadków- nietypowy problem :(((

Polecane posty

Powiem wszystkim, tak zawzięcie broniącym dziadków - gdyby mój syn kiedys w przyszlości zachował się w ten sposób, to tak, uważałabym, że moim obowiązkiem jest łożyć na wnuka, bo: - ja wychowałam syna na nieodpowiedzialnego sku*la - to mój wnuk, moja rodzina, więc muszę mu pomóc. Ale widzę, że jaki synek tacy rodzice. Niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delicja pomarańczowa:)
alvia----------->Ale widzę, że jaki synek tacy rodzice. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Widać,jestes tego samego pokroju co autorka tego prymitywnego postu. Trzeba nie miec za grosz honoru by pozywac dziadków o alimenty,pier.dooliła sie z byle kim a teraz jest płacz i zgrzytanie zębów oraz kombinacje od kogo by tu jak najwięcej wydrzec. Skoro jej dupczyciel jest nie sciągalny to chyba powinna dostawac kase z funduszu tak? Do pracy tez przeciez można isc i zarobic na swoje i dziecka utrzymanie,a skoro jest po tak cięzkim wypadku to niech o rente sie stara lub niech jej pomogą rodzice z jej strony a od ciężko zpracowanych pieniędzy dziadków WARA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delicja pomarańczowa:)
widac,ze jej rodzice wychowali ją na wyrachowaną a za razem nie poradną kur****e skoro wyciąga łapska po cudze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm hmmmmm
delicjo, a Ty wiesz ile tej renty dostanie? a wiesz ile z funduszu alimentacyjnego? i dlaczego my wszyscy - całe społeczeństwo - mamy płacić na to dziecko, bo to przecież nasze pieniądze z podatków idą na fundusz Państwo odpowiada za obywateli, to państwo powinno mieć narzędzia i możliwości, by każdy obywatel łożył na swoje potomstwo - ale łatwiej jest państwu rozdawać nasze pieniądze niż zmusić obleśnego tatuśka do płacenia na własne dziecko co do metody alimenty od dziadków, to jest doskonała, sama ją polecam, gdy mężuś znika poza granicami Polski i tam sobie żyje z kochanką, a dziadkowie udają, że nic nie wiedzą i nie mają z nim kontaktu, wystarczy narobić rabanu dziadkom - szczególnie tym, którym się lepiej powodzi lub towarzysko zależy im na udawaniu przed znajomymi tych kulturalnych - a po rabanie błyskawicznie znajdują synka i synek płaci co do nędzy i dziadków schorowanych na niskich dochodach sąd oddali powództwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
a ja pomarańczowa nie rozumie dlaczego rodzice tatusia nie mieli by mu pomoc w utrzymaniu jego dziecka. jeżeli rodzice matki MUSZA to robić to dlaczego nie dotyczy to tez drugich dziadków? jeśli wychowali syna na tak nieodpowiedzialnego sukinsyna ze już pomijając relacje ojciec-dziecko ale ze nie potrafi na nie płacić to prędzej czy później za to zapłacą. wiem ze to idiotyczne porównanie ale jakże przykre, gdy taki osobnik nie zapłaci za gaz czy wodę to mu po prostu odetną sprawia trafia do komornika i zawsze w takich sytuacjach komornik znajduje rozwiązanie i po sprawie a na dziecko może nie płacić latami i jest w sumie bezkarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, delicjo, dziecka honorem nie wykarmisz. I dlaczego nie szermujesz tak honorem jeżeli chodzi o tatuśka? Wytłumacz mi równiez, dlaczego uważasz, że jestem taka sama jak autorka? Bo uważam, ze łożenie na wnuka jest normalne? Tylko, z łaski swojej, nie używaj takiego wulgarnego języka, bo nie jestem twoja koleżanką spod budki z piwem. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddeddceedde
nie rozumiem dlaczego rodzice maja placic za głupote swoich dzieci i płacic na wnuka alimenty a jakby nie miał rodzicow taki koles to co do siostry jego pojdziecie. Chore, chory kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddeddceedde
pomoc jesli juz to dobrowolna ale na przymus ja pierdole miec np emerytury 1000 zl i placic za synusia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm hmmmmm
nie musisz tego rozumieć, nie wszystko widać udaje się ogarnąć rozumem, a może i rozum nie taki wielki, ale tak jest, że prawnie istnieje możliwość alimentowania wnuków i czy to się podoba czy nie nieodpowiedzialnym ojcom i ich koleżankom, można starać się o takie alimenty jak już wspomniałam ta procedura bardzo pomaga wielu dziadkom naprawić błędy wychowawcze sięgające wielu lat, bo w krótkim czasie potrafią zmobilizować i nauczyć syna czym jest bycie ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomijając kwestie sprawiedliwości lub nie, dziecko musi mieć kasę na coś do jedzenia, ubrania, wodę, prąd, zabawki itd. I ktoś tę kasę dać musi. Więc lepiej, żeby była to najbliższa rodzina, niż społeczeństwo np. ja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegos tu nie rozumiem
rodzice odpowiadaja za dziecko DO 18 ROKU ZYCIA , a chyba juz nawet wczesniej podlega ona pod kodeks dla nieletnich jesli cos przeskrobie .Wychowujac dziecko NIGDY nie masz gwarancji ze wyrosnie ono na uczciwego i dobrego czlowieka - w najlepszych rodzinach zdazają sie dranie .Jesli ojciec nie placi alimentow PANSTWO POWINNO GO DO TEGO ZMUSIC SKORO TO MA BYC PANSTWO PRAWA w jaki sposob - nie wiem ale po to sa tam u gory i rządzą aby było dobrze .A tymczasem my placimy alimenty za nich - bo czymze innym jest fundusz alimentacyjny? albo maja placic dziadkowie ....CHORE PANSTWO MAMY I TYLE i odopwiedzialnosci facetow NIGDY nie nauczymy - ZAWSZE znajdzie sie ktos kto ZA NIEGO ZAPLACI -WIEC PO CO ON MA TO ROBIC? moze powinni kastrowac tych facetow ,ktorzy nie placa ?moze powinni im zabierac prawa jazdy , zamykac ale Z OBOWIAZKIEM PRACY I ODDAWANIA WSZYSTKICH DOCHODOW .moze są inne sposoby ale takie zeby zmusic TEGO KTORY JEST OJCEM I MA PLACIC a nie dreczyc dziadkow , i nas obciazac za ludzi nieodpowiedzialnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale również dziadkowie
mogą domagać się regularnych wizyt i kontaktu z wnukiem. A niby czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomka 15
jak to czemu , bo dziadek i babcia od strony meza czy od strony zony to rodzina dziecka , i jesli nie bija dziecka , nie mają sadownie organiczonych praw do kontaktu to maja prawo np zabierac wnuka .Jesli im się tego zabrania mogą sądownie wakczyc o swoje prawa natomiast alimenty powinien placic rodzic a nie dziadkowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomka 15
tez uwazam ,ze płacenie alimentów przez dziadków jest chore i nie wychowawcze - uczy nieodpowiedzialnosci , faceci sobie po prostu robią kolejne dziecko i smieją się z polskiego prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
ale to właśnie dzięki temu bezsensownemu prawu nagle ojciec dziecka znajduje pieniądze na alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomka 15
jeden znajduje inny wykorzystuje sytuacje panstwo powinno miec takie przepisy i mozliwosci aby zmusic ojca ktory nie placi nadziecko do placenia dzis to wszystko co siedzieje to kpina np jesli chodzi ofundusz alimentacyjny - ojciec dziecka wplaca do funduszu 1 zł miesiecznie - znaczy ze sie nie uchyla od płacenia ale na wiecej go niby nie stac , po 2 latach pisze o umorzenie dlugu i mu umarzaja - a on sobie siedzi gdziesza granica i smieje z polskiej sprawiedliwosci tak samo jesli dziadkowie placa - bo jesli syn nie placi to czemu oni musza? wszak to nie ich dziecko tylko syna a panstwo mamy od tego zeby takie przepisy były aby konsekwencje ponosiła własciwa osoba , a nie inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomka 15
mamy sasiada , ma 5 dzieci z roznymi kobietami , fundusz placi na wszystkie czyli MY PLACIMY , a on pracuje na czarno i robi wlasnie tak jak opisalam wyzej , no i szuka kolejnej głupiej aby jej zrobic kolejne dziecko na ktore kto bedzie placił ? MY WSZYSCY - dobrze ktos napisał ze takich facetow kastrowac sie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
no niestety takie mamy prawo i chyba nic się nie zmieni. a my matki nie mamy innego wyjścia jak korzystać z tego co polskie prawo nam daje bo nie znajdę żadnego sponsora który by w imię podatników i sprawiedliwości płacił alimenty za ojca mojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez to jest proste jak pierdolenie. KTO ZROBIL DZIECKO TEN JE UTRZYMUJE. Mamusi to tez dotyczy. Moze sie troche nauczy komu dawac dupy. Mnie naprawde g* obchodzi co robi moj syn gdy jest dorosly. Juz za niego nie odpowiadam. I g* kogo obchodzi ile zarabiam. Placilem na SWOJE dzieci, i to jest to co bylem winien spoleczenstwu. Oby tylko wszyscy byli tacy porzadni jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do NIEWIEM.CO.ROBIC: Wiesz co ? Los to taka zlosliwa bestia ze czasami bywa sprawiedliwy. Tez bedziesz babcią i twoje wnuki beda sie pieprzyc. I nie wiadomo czy nie zasądzą od ciebie alimentow. Tak to sie wlasnie kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie można mówić autorce, że jest kurwą, bo puściła się z frajerem. Niestety, czasem tak bywa, że facet odpowiedzialny, inteligentny, zaradny nagle daje dupy. Facet zostawił kobietę na lodzie, a to jej się obrywa. Smutne.... Ręce mi opadły po przeczytaniu Waszych rad. Nie mam tyle siły co Wy i nie będę nikogo bluzgać. AUTORKO! możesz skorzystać z pomocy prawnej. Znajdź w pobliżu takie Centrum, udzielą Ci parę rad. Nie jest to płatne. PEACE AND LOVE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powiedzialem ze jest k. Powiedzialem ze KTO ZROBIL DZIECKO TEN JE UTRZYMUJE. Kobiety tez sa zobowiazane uzywac mozgu. ZANIM pojda z kims do lozka. Zwykle jednam uzywaja POTEM i glownie do tego jak wyciagnac kase z kogokolwiek. Doslownie z kogokolwiek. Szczytem bezczelnosci bylo pewne pytanie pewnej pani z Anglii: Opis wydarzenia: 1. "Poprosilam sąsiada zeby mi popilnowal dziecka bo nikogo nie bylo a musialam wyjsc na chwile." 2. On nie chcial za to zadnych pieniedzy. PYTANIE (Uwaga - prosze zwrocic pelną uwage na sposob rozumowania kobiety): Skoro on nie chcial kasy to czy to znaczy ze dobrowolnie przyjal na siebie obowiazki ojca ? Czy na tej podstawie moge podac go do sadu o alimenty ? ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Brawo !!!! Tego nawet Einstein by nie wymyslil lepiej. ------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jakby na kafeterii bylo cos do zyskania. usiluje zabic czas do fajrantu a jesli przy okazji ktos zmądrzeje czytajac mioje wypociny - tym lepiej, ale osobiscie mi to wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawo prawem
jak można podać dziadków o alimenty bo tatuś sie uchyla to widać MOŻNA i wielcy desperaci mogą sie wypchać bo nic nie zmienią, autorka dobrze robi niech wniesie jeszcze o podwyżke alimentów bo 200 zł to grosze zwłaszcza ze cały trud wychowania spadł na nią i sami pilnujcie swoich przyrodzeń bo dzieci to jednak kobiety nie płodzą same, a czasem faceci są długoletnimi partnerami albo nawet malzonkami, a jeśli nawet nie to co nie wiecie skąd sie dzieci biorą? Przy każdym stosunku jest ryzyko ciąży, ciekawe ilu z tych moralizatorów zaopiekowałoby się swoim dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacący
"czasem faceci są długoletnimi partnerami albo nawet malzonkami, a jeśli nawet nie (...)" Ojszczałem monitor. Prąd mnie pokopał. Idę zdychać do piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real zomek długo
myślałeś nad tymi mądrościami ? :O:O Kurwa frajer czystej wody nie facet :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomka 15
No i mamy przyklad myslenia faceta , po co d...dawała , ZERO odpowiedzialnosci , ZERO myslenia ze seks to sprawa dwojga a nie tYLKO kobiety .Potem taki zostawia kobietę - nawet po dlugoletnum zwiazku - bo DZIECKO TO PRZECIE NIE JEGO SPRAWA TYLKO JEJ BO DAWAŁA ....A do tego prawo ,ktore tylko przklaskuje takim egiostom -fundusz - alimenty od dziadków - po co płacic ? po co myslec o dziecku ? niech se ono tam zyje , a ze teskni do ojca? a ze matka na 3 etety pracuje i dla dziecka czasu nie ma ? TAKIEGO to ZUPEŁNIE NIE OBCHODZI .Tak jak ma gdzies fakt ze alimenty płaci fundusz bądz schorowani dziadkowie którym czesto na leki brakuje - ale sa odpowiedzialni i na wnuka płacą - i i wstyd im pewnie za syna -a niepotrzebnie bo DOROSŁY FACET ZA SIEBIE ODPOWIADAC POWINIEN - WŁASNIE POWINIEN - ale nasze panstwo mu na to nie pozwala zdejmuje z facetów odpowiedzialnosc - WSPANIAŁOMYSLNE CO? CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×