Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pada pada śnieg

Kiedy dajecie dzieciom prezenty mikołajkowe?

Polecane posty

Gość pada pada śnieg

w nocy z 5 na 6 czy 6 grudnia? Ja tak się zastanawiam czy im nie dać wcześniej bo 6 grudnia mają mikołaja w przedszkolu i dostaną upominki, pewnie wieczorem wpadną dziadkowie z podarkami no i nie wiem czy jak na jeden dzień to nie będzie przesyt, a tak to by cały tydzień radość była jakbym dała tego 1 czy 2 grudnia. Co myślicie? Dzieci małe (2 i 3 lata) i na kalendarzu się nie znają. Wiedzą ze mikołaj przyjdzie jak śnieg spadnie, a właśnie pada wiec stoją w oknie i czekają na mikołaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem ja bym nie
ja bym nie kombinowała. Właśnie cobrze jak im się ytrwali, że 6 grudnia to 6 grudnia, a nie 2 pierwsze tygodnie grudnia... Może powiedz dziadkom, żeby sobie odpuścili podarki i szarpnęłi się bardziej na święta? Jeśli boisz się nadmiaru podarków... Ale moim zdaniem 6 grudnia musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopae
ja daję w lipcu-sierpniu, żeby mieć to z głowy:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestyt raz do roku
wskazany:)mozesz dac wczesniej z 5/6grudzien, ale duzo wczesniej to tak jakos nie mikolajkowo, ale ja mam bzika na punkcie tradycji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pada pada śnieg
Dziadkowie już kupili wszystko i się zapowiedzieli, ze przyjadą 6 bo oni wierzą w tą magiczną datę. Utrwali się? Ale co się utrwali? Moze u 6 latków, ale nie u 2 latka. Jakbym mu powiedziała, ze dziś jest lipiec to by przytaknął. Przecież on nie ma pojęcia o godzinach, datach itd. Żyje w swoim świecie. Jedyne co mu jako tako czas wyznacza to to co z nieba spada aktualnie. Jak śnieg to zima. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to daj im nawet dzisiaj
najlepiej przyzwyczaj je, że przez cały grudzień codziennie dostają prezenty. Ja nie wiem, skąd tacy głupi ludzie się biorą. Jakoś zawsze Mikołjki były 6 grudnia i nikomu to nie zaszkodziło, ale ty jako wzorowa matka polka musisz nawet z tego zrobić problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestyt raz do roku
zreszta, to twoja sprawa kiedy im dasz, mozesz dac tydzien wczesniej, ale dzieci w przedszkolu sie naburmuszą:P czemu do nich mikolaj wczesniej nie przyszedl:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona wkurzona baardzo
My 6 grudnia. W tym roku zamówiliśmy "prawdziwego" Mikołaja, który przyniesie wszystkie prezenty. Te od nas i te od dziadków. Woleliśmy nie ryzykować przebierania się, bo nabrać się raczej nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestyt raz do roku
no, za niedlugo zaczniecie zakladac tematy, z zapytaniem czy zalozyc dzis rajstopki 4letniej coreczce pod spodnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pada pada śnieg
U nas był przebierany mikołaj w zeszłym roku. W tym roku będzie w przedszkolu, dziadkowie przyjadą z prezentami powiedzą, ze spotkali mikołaja, a te od nas będą pod poduszkę :) Chodzi mi głównie o to (a wiem to z doświadczenia np z urodzin), ze jak dostaną jedną rzecz to się nią długo bawią i siedzą, a jak dostaną za dużo na raz to leży wszystko a oni nie wiedza czym się bawić. Rozpakują wszystko i siedzą nad tym i zero zabawy tylko wielki bałagan z porozrzucanych rzeczy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesyt raz do roku
powtarzam, zrobisz jak uwazasz, po co ci zdanie obcych ludzi? ja jak byłam dzieciak, to miałam straszną frajdę, od wszystkich wujkow i dziadkow, rodzicow, w szkole prezenty:D a slodycze to mama musialam przede mna i bratem chowac bo sie bala ze sie pochorujemy od obzarstwa:D milo wspominam takie dziecinstwo, ale kazdy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesyt raz do roku
*milo wspominam takie swieta w dziecinstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Później dzieci właśnie takich
rodziców, oczekuja, ze co drugi dzeń cos im się należy. 8 grudnia tez cie zapytaja, czy dzisiaj Mikołaj przyjdzie i co im wtedy powiesz? Że on przychodzi tylko raz w roku??? Pojęcia chyba nie masz, jak takiemu malemu dziecku przezycia utrwalaja sie w pamięci. Żebys kiedys nie pisała tu- "moje dziecko nie potrafi być asertywne", "nie rozpoznaje miesięcy i dni tyg":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a twój 2 latek rozpoznaje tyg
i dni miesiaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała miijka
Do nas przychodzi Mikołaj 6 grudnia obowiązkowo :) Mikołaj to przebrany wujek który wszystkim dzieciom w rodzinie przynosi prezenty. Wszyscy rodzice i dzieci co roku spotykamy się w jednym miejscu i tam przychodzi Mikołaj z prezentami :) W tym roku wypada akurat u mnie w domu :) z tym ze 1 dzień wczesniej bo w niedzielę 5 grudnia, a 6 grudnia synek będzie miał Mikołaja w przedszkolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, Twoje dzieci są jeszcze dość małe... ale u nas np. było tak, że prezenty dostawałam z siostrą w nocy z 5/6 grudnia, to była wtedy super wyczekana niespodzianka :) Te prezenty dostane wcześniej jakoś tak nie rajcowały :P na twoim miejscu powiedzialabym dziadkom, zeby przyszli 6 grudnia i wtedy zeby powiedzieli, ze spotkali mikolaja albo ze chyba sie pomylił bo i u nich zostawił coś dla dzieciaczków :P i nie wiem czemu martwisz się przesytem prezentów? Bez przesady :) Dzieci sa przeszczęsliwe, jak dostaja mnóstwo prezentów, to nieprawda, że lepiej dac 1 zeby na nim skupily uwage....ja dostawalam kilka prezentow to sobie je potem ukladalam, 100 razy kazdy oglądalam, myslalam do czego ten prezent mi sie przyda i ogolnie sie po prostu nimi wszystkimi zachwycalam :) dla mnie to glupi pomysl dawac 1/2 grudnia prezenty. Najwazniejsze są te "od prawdziwego świętego mikołaja", czyli takie z nocy 5/6 grudnia ::) Ja zresztą myślę, że jesli ktoś przyjdzie i im powie, że 'tu jets prezent od sw. mikolaja' czy to od dziadkow czy to w przedszkolu, to dzieci niezabardzo kapują sens tych prezentów (no bo jak to? przeciez sw. mikolaj przychodzi w nocy, wchodzi przez komin albo jest niewidzialny i zosttawia prezenty pod poduszką,) i nie uważają ich za takie prawdziwe i nie wiedzą z jakiej okazji (nawet jak ktos powie, że od sw. mikolaja, to jakos slabo dociera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wogóle było trochę inaczej, bo na MIkołaja 6 grudnia dostawaliśmy z reguły słodycze i jakiś drobiazg, a prawdziwe prezenty leżały 24 grudnia pod choinką :) i jakoś mi sie ten zwyczaj bardzo podoba i wprowadzam go od tego roku do naszego domu:) rozmawiałam z moim mężczyzną (u niego w rodzinie tylko MIkołajki były) i jemu tez się prezenty pod choinką lepiej kojarzą :) straszna to była frajda, bo już w czasie kolacji wigilijnej leżały ślicznie popakowane paczki pod choinką i nie mogliśmy się z rodzeństwem doczekać, a potem jak juz były rozdane to cała rodzina przy stole oglądała, pokazywała sobie nawzajem i jakoś mi sie to tak miło kojarzy :) a Mikołaj to mi się kojarzy z przedszkolem. albo z zakładowymi MIkołajkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrystynaNik
W nocy z 5/6 grudnia daje mojemu synowi prezent mikołajkowy. On już miesiąc temu, po powrocie od kolegi, napisał swój list do Świętego Mikołaja. W tym roku zażyczył sobie zabawkę, którą właśnie bawił się u swojego kolegi. Już udało mi się znaleźć stronę tej wyrzutni http://www.nerf.pl/ na której są informacje gdzie można ją nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojej 3latce nic nie kupuje bo dziadkowie juz kupili i w przedszkolu bedzie mikolaj, nie to ze szkoda mi kasy tylko jak corka dostanie 3zabawki to nie bedzie sie tak cieszyc i bawic jak jedna co jakis czas. Ja wole kupic jej np ciastoline albo jakies farbki do wanny bez okazji niz w jeden dzien dac wszystko na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadawidka
My na dwa razy: najpierw )1 grudnia) dostanie list od Mikołaja, napisany specjalnie dla niego, z prośbą żeby był grzeczny bo ma dla niego prezenty (zamówiony tutaj www.listymikolaja.pl), a potem, rano 6 grudnia znajdzie właściwe prezenty (jeśli rzeczywiscie będzie grzeczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorosłym? Dałam facetowi kubek ze zdjęciem - groszowe sprawy, Empik Foto, a on dał mi książkę. Uważam, że na takie okazje nie ma sensu wydawać większych pieniędzy. Po prostu prezent ma być ciekawy, praktyczny i to byłoby na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krarra

Ja dla dzieci w tamtym roku zamówiłam spersonalizowany list od samego mikołaja, były bardzo zaskoczone i zadowolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia

zawsze rano w dzień Mikołajek, polecam zajrzeć na interesujące artykuły na temat Świętego. swietadlakazdego.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola

No w lipcu to im kurna na pewno nie dajemy nic na Mikołaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×