Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vi_

zwierzęta w domu - jak i czym sprzątać?

Polecane posty

Gość vi_

hej, w jaki sposób dbacie o czystość w domu mając zwierzęta? - mam na myśli koty, psy, które zostawiają dużo sierści. Macie jakieś specjalne odkurzacze kupione z myślą o zbieraniu sierści czy może jakieś nakładki specjalne? a jak odkurzacie meble tapicerowane - sofy, fotele? Ja mam z tym ciągły problem i szukam jakiegoś nowego pomysłu. Będę wdzięczna za jakieś sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozibonk
ogol swoje zwierzatko na lyso ( najlepeij kremem do depilacji,coby mnie wlsow odrastalo) i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam tego problemu ponieważ mam yorki a one nie linieją...więc nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labradorka :)
rozczaruję ci ,ale po prostu trzeba sprzątać i nie ma znaczenia jakimi środkami :) pewnie ,ze dobry odkurzacz pomoże ,lepiej , dokładniej poodkurza - ale sam tego nie zrobi :) ja po prostu odkurzam , sprzatam ścieram na mokro - i jutro mam to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiedziałam mojemu ze
na sofy i fotele polecam mokrą gumową rękawiczke;) albo w ogóle wilgotną ściereczkę. odkurzacz mam zelmera i dobrze zbiera sierść, ale kiedyś miałam przyjemnosc odkurzania odkurzaczem kerchera!! (czy jakoś tak) ;) miał taką szczotkę z gumą z jednej strony!! ani jednego włoska nie zostawił!! rewelka!! ale kosztuje 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labradorka :)
a jaki miał worek ten odkurzacz ? taki zwykły czy filtr wodny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi_
heh, nie jestem rozczarowana, też odkurzam codziennie, ale chodzi mi o takie pomysły jak ta końcówka z gumą - może da się coś takiego ustrzelić do zwykłego odkurzacza :) warto wiedzieć i mieć oczy szeroko otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kocicę brytyjską, która niestety gubi futro w trochę większej ilości niż normalny kot. Przede wszystkim należy zadbać o zwierzątko - musi być szczotkowane/czesane w zależności od rodzaju sierści. Ja swoja kicię "głaszczę" mokrymi rękoma na wanną, co pozwala usunąć martwe włosy i nie wyrywać rosnących. Kłaki z podłogi zbieram odkurzaczem, a dywany (choć nie mam ich zbyt wielu) przy sobotnim sprzątaniu czyszczę szczotką. Do odkłaczania ubrań polecam takie papierowe rolki z klejem - można kupić w Nomi czy czymś takim po 5 zł, lub silikonowe, po użyć umyć, wysuszyc i znowu można działać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiedziałam mojemu ze
tym ker.... mozna było i na sucho i na mokro. naprawdę bardzo dobry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drnono
sprzataj reką i szmata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarrrpetka
Normalnie - odkurzaczem te wszystkie wlosy (mam odkurzacz bezworkowy, tak ze na jedno odkurzanie 2 razy wyrzucam wlosy, bo pojemnik jest zapelniony). Fotele tez odkurzyczem, ta druga nakladka. No a potem mopem zwyczajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×