Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poradzcie jeśli możecie:)

Mąż chce kupić auto z automatyczną skrzynią biegów. Ktoś z was ma takie?

Polecane posty

Gość Iza87
Ja od poczatku jezdzilam i jezdze manualem, ale kiedys pozyczylam mojego chlopa automatycznego mercedesa i super sie jechalo. Bal sie troche, ze nie bede umiala, ale wsiadlam i jechalam bez problemu. Nie wahaj sie wcale, skoru juz umiesz jezdzic na manualu (bo warto sie najpierw tego nauczyc z poczatku) to smialo kupuj automat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze wolałem manualne skrzynie, do czasu kiedy przesiadłem się na automat S-Tronic z łopatkami! bajera! :D polecam automat, ale tylko dwusprzęgłowy (S-tronic/DSG) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella ragazza
mam automat i sobie chwale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie jeśli możecie:)
ja ogólnie wole manualną raz jechałam automatem i jakos ciężko mi się było przestawić mąz natomiast przez pewien czas miał samochód firmowy właśnie w automacie i mu przypadł on do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość automat możebyć ale..
minimum 150 koni ,poniżej to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna_sz-n
Mam do sprzedania auto z automatem, mercedesa, może chciałabyś? jak coś mogę podać linka do strony z ofertą :) serio, nie ma co się obawiać automatycznej skrzyni, to jakieś zabobony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Automatyczna skrzynia biegów ma własną pompę oleju która napędzana jest od pracującego silnika poprzez współosiowe wałki("sprzegłowy" i napędzający pompę oleju). Podczas holowania przekładnie planetarne w skrzyni nie są smarowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eksploatacja automatycznej skrzyni biegów. Automatyczna skrzynia biegów to skomplikowane urządzenie. Do prawidłowego działania wymagana jest odpowiednia jej eksploatacja. Do podstawowych czynności należą:- okresowe sprawdzanie stanu oleju w skrzyni (pomiaru dokonujemy na rozgrzanym silniku i rozgrzanej skrzyni) w pozycji P lub N. Stan oleju musi znajdować się pomiędzy kreską min i max na bagnecie, niewłaściwy poziom oleju (zarówno jego niedomiar jak i nadmiar) może wpłynąć na niepoprawną pracę skrzyni ,szybsze zużycia lub nawet jej uszkodzenia . Bardzo ważną czynnością podczas kontroli stanu oleju jest jej kolor i klarowności (musi on być czerwony jak wino oraz czysty). Mętny olej ze zmianami koloru o zapachu spalenizny świadczy o jego przepracowaniu oraz konieczności wymiany. Bardzo ważną rzeczą wpływającą na trwałość automatycznej skrzyni jest sposób eksploatacji i technika jazdy. Każda zmiana kierunku jazdy (przód - tył) musi być poprzedzona całkowitym zatrzymaniem pojazdu. Biegi wybieramy tylko przy wciśniętym pedale hamulca. (wsteczny bieg załącza się z pewnym opóźnieniem) i jest to jak najbardziej normalne. Samochodem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów jeździmy używając prawej nogi (lewa noga na podnóżku nic nie robi). Wciśnięcie hamulca podczas jazdy przy wciśniętym pedale gazu zazwyczaj grozi poważnym uszkodzeniem skrzyni. Skrzynie biegów stosowane w starszych modelach mają ręczną możliwość ograniczenia biegów. Pozycja L służy do wymuszenia startu samochodu z pierwszego biegu (normalnie auto rusza z dwójki) i jazdę tylko na nim (przydaje się to podczas ruszania pod strome wzniesienia, zalecany jest to podczas ruszania przy holowaniu przyczep oraz gdy chcemy dynamiczniej ruszyć ze skrzyżowania). W czasie jazdy możemy przejść z L na S lud D. Można też zredukować bieg w dół (z D na S lub L) jeśli robimy to we właściwym zakresie obrotów. Pozycja S daje nam możliwość poruszania się w obrębie 2 i 3 biegu. Samochód z automatyczną skrzynią biegów możemy uruchomić i zgasić tylko jeżeli dźwignia zmiany biegów ustawiona jest w pozycji P lub N. Aby wyłączyć silnik, zaciągamy ręczny hamulec, przesuwamy dźwignię w pozycję P i gasimy silnik, po czym zwalniamy ręczny hamulec. Jeżeli nie zaciągniemy hamulca ręcznego, przed przełączeniem skrzyni w pozycje P niewielki obrót kół napędzanych spowoduje silne naprężenie zapadki w układzie blokującym koła. Może to mieć wpływ na utrudnioną zmianę pozycji skrzyni podczas ponownego odpalenia silnika. Pozycję N możemy używać przy dłuższych postojach na terenie płaskim aby odciążyć skrzynię. Przy ustawionej pozycji N możemy pchać auto.Skrzynie stosowane w samochodach z przednim napędem mają w jednej obudowie z elementami skrzyni dyferencjał ( układ przeniesienia napędu na koła samochodu). Dyferencjał w takich przypadkach pracuje na takim samym oleju jak elementy skrzyni biegów. Ważna uwaga: Samochodu z automatyczną skrzynią biegów nie można holować. W sporadycznym wypadku holowanie jest możliwe przy zachowaniu poniższych warunków: Holowanie jest możliwe przy działającym i uruchomionym silniku , dźwignia zmiany biegów a pozycji N , max prędkość holowania 5 km/h , max odległość holowania nie może przekroczyć 2 do 5 km (czyli do najbliższego bezpiecznego miejsca postojowego) Może i skomplikowane ,ale fantastyczne w użytkowaniu ,a jeszcze jak ktoś ma tempomat to po prostu lajcik w prowadzeniu samochodu w dłuższych trasach....wręcz można wypocząć fizycznie ,bo od wysiłku myślowego za kierownicą nic nas nie zwalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie bez różnicy jedna i druga skrzynia ma swoje wady i zalety na pewno i same auta i jazda i serwis automatów jest droższy ale poza tym - всё равнo - jakby powiedzieli nasi wschodni bracia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świeżaroz_ wódka
Nieeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blisko40
Mam juz drugi automat, kocham go. Brat tez jeździ tylko automatami od kidy przesiadl si z manuala. Mnie Ani jemu nic nie działo si se skrzyni. Komfort i spokój wee. zapewniony, w korku , na górce. Ja nie jestem mistrzem kierownicy i ceni sobie te udogodnienia, które pozwalają mi skupić si wyłącznie na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Automat i tylko automat. Ale jako ze polacy to debile, bo po co ulatwiac sobie zycie jak mozna utrudniac, wiec machajcie sobie drazkiem i palcie sprzegla, ktore pozniej i i tak wymieniacie co 20 tys. :) dupa nie kierowca, bo gasnie? Uhuh, ciekawe dlaczego ZAWSZE w warsztacie mam kilka aut z totalnie zjezdzonym sprzeglem, wszystkie od polskich super rajdowcow :) Mi nic do tego, ale kilka razy sie klepalam po czole czytajac tych co pisali ze automaty dla debili a manuale dla prawdziwych kierowcow. Wy jestescie bardziej zacofani niz mi by sie wydawalo. a tak a propos - wiecie kto jest najwiekszym przeciwnikiem automatow w polsce? Kobiety. Tak, kobiety. Te ktorym sie wydaje, ze znaja sie na motoryzacji, chca pokonac kompleks nizszosci tym, ze poza zakreceniem koleczkiem potrafia zajac sie jeszcze drazkiem ;) Im wiecej pseudo rajdowcow tym wiecej klientow. wykonczenie manuala jest milion razy prostsze niz automatu. Ale co z tego, trzeba byc prawdziwym kierowca :D :D :D I jeszcze naposac ze ten kto nie umie jezdzic manualem nie powinien miec prawka, boze :P polska. A tymczasem w us... Nikt nie umie jezdzic manualem, a KAZDY jest tam lepszym kierowca od was. KAZDY, bez wyjatku. Wiecie dlaczego? Bo jest madrzejszy i kulturalniejszy od was. Dlatego dawno stad ucieklam, mimo ze dalej niestety musze przyjezdzac, bo rodzina nie zawsze moze do mnie... Ale bardzo nad tym ubolewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
Jakby ktoś potrzebował renowacji skrzyń biegów http://autoraffi.pl/ polecam bardzo dobra obsługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem takie automatyczne skrzynie biegów są naprawdę spoko. Jeśli jednak ma się wątpliwości co do tego, jaka skrzynia będzie lepsza, to warto sobie poczytać jakieś artykuły w internecie, w których zostały zestawione własnie te dwa rodzaje skrzyń. Ostatnio czytałam taki na http://skrzynie-biegow.pl/ i okazuje się, że zarówno jeden jak i drugi rodzaj skrzyni ma cały szereg zalet, ale również wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja mam taki samochód i bardzo uosobię cenie. Jeżeli też zdecydujecie się na auto z automatyczną skrzynią biegów to polecam wam zapisać sobie kontakt do firmy http://www.sebkar.pl/ Jest to serwis, który zajmuje się naprawianiem automatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×