Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Asieńkaaa

Nadwrażliwość Zębów

Polecane posty

Gość Asieńkaaa

Hej chciałabym sie was poradzić... może znacie jakieś sprawdzone sposoby jak pozbyć sie bólu nadwrażliwego zęba.. Strasznie boli mnie górna jednynka i nie wiem co robić... do dentysty udać sie nie mogę bo są długie terminy... poradźcie coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotem_kotem
czytasz mi w myslach tylko ze mnie juz pobolewa tak kilka ;/ jakby szkliwo chcialo peknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadwrażliwy ząb= jakieś zapalenie w nim. I będzie tylko gorzej. Ja "przechodziłam" i potem się okazało że ropa i inne nieprzyjemności. A co się nacierpiałam to moje. idziesz do dentysty mówisz, że boli. Zawsze mnie przejmowali bez kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli to nadwrażliwość
a nie choroby zębów, ze stanami ropnymi i zapaleniami jak pisze poporzedniczka to możesz tylko próbować zmniejszac drażliwosć zębów przez stosowanei specjalistycznych past, jednak to pomaga tylko po części, ja mam wrażliwe i bolesne zęby bo mi się dziasła podnosza i odsłaniają szyjki zębowe, stomatolog powiedział, że na tym etapie (początkowym) nie ma sensu podejmowac działań p/paradontozie, które są długotrwałe i bolesne a i tak nie rozwiązują w pełni problemu gdyż jest to nieuleczalna chorba zębów, podejrzane jest to, że boli cię tylko jeden ząb, mnie boli wiekszość, żeby nie napisać że wszystkie :P może zrób rentgen jesli go nie ma u tego dentysty, do którego sie wybierasz i się z nim wybierz, to da lepszy obraz dlaczego boli, kolezanka pisze prawdę, ze można iść z krzywą miną i powiedzieć ze bardzo boli, wtedy jest szansa ze przyjmie bez zapisów, może lepiej iść prywatnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam podobny problem. Nie wolno uzywac past wybielających, tylko specjalne do zębów wrażliwych. Ran na jakiś czas idę do dentysty i lakieruje mi zęby przy styku z dziąsłami. Od razu odczuwam ulgę i na 3 miesiące mam spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli to nadwrażliwość
wąpię aby była taka przypadłość jak nadwrażliwość pojedyńczego zęba, ten ząb może być chory, jeśli są w nim plomby to może się pruć pod plombą, może ma dziurę w niewidocznym dla autorki miejscu, może się wdał stan zapalny i jest ropa w dziąśle, może... trzeba się dostać do dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uratamana
Nadwrażliwość wynika najczęściej z braku odpowiedniej pielęgnacji - te same szczoteczki stosowane przez lata, do tego kiepska pasta, paski wybielające - tak niszczy się szkliwo. Zadbajcie o podstawą higienę, a takie problemy raczej nie będą się pojawiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alur
Jeśli chodzi o nadwrażliwość to bardzo polecam pasty Rocsa, a w szczególności model mango-banan który zawiera azotan-potasu który świetnie działa na nadwrażliwość. Rocsy mają dużo różnych smaków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętajcie o częstym zmienianiu szczoteczek. Bardzo duże znaczenie ma również dobra pasta np. ajona. Nie osiągniecie efektu z dnia na dzień, ale z czasem zmiana powinna być spora. Cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patej
Stosuj własnie przez dłuższy czas ajonę, to zęby powinny być w dużo lepszej kondycji - u mnie tak było. W domu wszyscy jesteśmy narażeni na paradontozę, ale jak na razie wszystko jest zdecydowanie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu trzeba iść do dentysty bo takie doraźne metody to jak przestawianie krzeseł na Titanicu by nie zatonął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam serii Sensi KIN, pasta i płyn do płukania. Bardzo szybki efekt działania. Pierwszy raz kupiłam w gabinecie stomatologicznym, a teraz już zamawiam przez internet. Super rozwiązanie bo mają produkty na ostrą nadwrażliwość zębów i do codziennego stosowania. Szczerze mogę polecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko dentysta! Idź do CMPdent, nie czeka się długo i zawsze pomagają. Moje zęby uratowali w wielu sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walijskamania

Można też spróbować leczenia laserowego, u mnie okazało się skuteczne i sam zabieg nie był bolesny. Mój dentysta we Wrocławiu z gabinetu Maxdent posiada specjalistyczne narzędzia w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka

Myślę, że najlepiej będzie udać się do stomatologa który oceni czy to nadwrażliwość czy jakiś poważniejszy problem. Polecam stomatologów z grupy Lux Med w Krakowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Na gorące potrawy nie ale na zimne bardzo .... Mam delikatne zęby oraz nadwrażliwość odziedziczyłam chyba po mamie, która również miała.... Stosowałam wiele różnych past do zebów . Niektóre były bardziej skuteczne a niektore mniej. Wydaje mi się,ze trzeba jest je samodzielnie przetestować bo skuteczność zależy od konkretnej osoby

Jeśli jedna pasta Ci nie popasuje to wypróbuj drugą.

Jeśli to nic nie da to warto wybrać się do stomatologa . Jesli ktos jest z Krakowa, mogę polecić ten gabinet stomatologiczny https://studiose.med.pl/ Chodziłem tam i jestem bardzo zadowolony z opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nadwrażliwość może brać się z nieodpowiedniego dbania o zęby (nie mylić z zaniedbaniem). Ja miałam tak, że chciałam jak najlepiej zadbać o swoje zęby i szczotkowałam je zaraz po posiłku, kilka razy dziennie - to spowodowało u mnie starcie szkliwa i nadwrażliwość. Konieczne były wizyty u dentysty i używanie naturalnych past dla przywrócenia odpowiedniej kondycji zębów i flory bakteryjnej. Stomatolog polecił mi pastę NatureON, jest łatwo dostępna i serdecznie ją polecam, bo teraz weszły nowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×