Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1062933

Podoba Wam sie imie MARCEL?

Polecane posty

Owszem bywa tak że nadawane jest w tej formie Marcel ale prawidłowo jest Marceli ,mi w urzędzie nie chciała pani zarejestrować imienia Marcel,tylko Marceli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel powstał od imienia Marceli. Obecnie obie formy sa poprawne: "[] wyrażam opinię, iż można dziecku płci męskiej nadać imię w formie Marcel. Wprawdzie w słowniku poprawnej polszczyzny taka forma podana jest jako niepoprawna, jednakże jest to wynik mechanicznego przepisywania zaleceń z poprzednich wydań tego typu wydawnictw i w następnym wydaniu słownika rozstrzygnięcie to zostanie pominięte." jest to opinia Rady Języka Polskiego Obecnie forma Marcel jest dużo popularniejsza od formy Marceli - w ubiegłym roku imię Marcel nadano 2 951 razy i było na 26 miejscu najczęściej nadawanych imion męskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładne imię. My dla synka mamy imię Ignaś jak bedzie chłopiec a co dziewuszki to nie mam pojęcia może macie jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piękne i naturalne
mi ostatnio bardzo podoba sie berenika kaja nel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piękne i naturalne: mi podobają się imiona kaja i nel. Berenika już nie bo mi źle się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piękne i naturalne
mamusia 86 nie znam nikogo o tym imieniu, przeczytalam gdzies w empiku na jakiejs ksiazce wlasnie to imie i tak mi sie spodobało ze jezeli kiedys bedzie mi dane miec coreczke bede rozwazała to imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam syna 12 lat i ma na imie Marcel i jakos urzad zapisal marcel a nie marceli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie to imię jest wieśniackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×