Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Katii

Wycieranie pupy dziecku po kupie - do jakiego wieku?

Polecane posty

Gość gość
wlasnie przypominam sobie ze ja szlam do przedszkola majac 4 lata i sama sobie pupe podcierałam a teraz to jest problem w dzisiejszych czasach i matki dluzej podcieraja pupy, a panie w przedszkolu chyba nie maja takiego obowiazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znam jedną panią w przedszkolu co nie tylko podciera i uczy jak to robić ale zjada resztki jedzenia (zabiera do domu) i wypija siki po dzieciach(terapia,bo na costam choruje),nic ją nie brzydzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wierze ze teraz przedszkolanki maja takie obowiazki jak podcieranie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przedszkolu mojej córc***ani pomaga w łazience. -19:59 ,no i co w tym złego?Ja też zjadam po dzieciach,a obcych się nie brzydze,bo to tylko dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 7 lat tez prosi o pomoc i zawszw po tym mowi .. Mama kocham cie bardzo,zaraz mnie tu zjedziecie ale dla mnie to przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 10 lat,drugi 8 i nadal wołają mnie lub męża bo rozmazują a nie wycierają.W szkole sami sobie podcierają ale w domu poprawiam mokrymi chusteczkami,a na majtkach mają pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierzę.moj ma w sierpniu 4lata i od dwóch miesięcy podciera sam.mokrymi chusteczkami.i nigdy nie widziałam żeby miał brudne majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój nie wyciera wcale,znaczy czasem to robi,ale mu wcale nie przeszkadza że się nie wytarł.Mi tez nie.W przedszkolu tak samo nauczycielkom nie przeszkadza ,to tylko zapach,nic strasznego.A ubrania i tak trzeba uprać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka czasem wyciera,a czasem zapomni,mi nie przeszkadza ten zapach.Może kiedys zacznie cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wycieram do tej pory,dziecko 7 lat.Nic w tym dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 4,5 roku, od dawna podciera się z przodu,ale z tyłu czasem jeszcze ja podcieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mam, które uczyly podcierania mokrymi chuateczkami - dawalyscie takie chusteczki do przedszkola? Bo u nas w wyprawce kazdego dziecka był zwykły papier toaletowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Max do 5-6 lat .Kolega ze szkoły, maminsynek, jedynak dziecko późnej matki najdłużej potrzebował pomocy .Dopiero gdy jego kuzynka zaczeła sie śmiać ze mamusię do pomocy z kibla woła to jakoś się usamodzielnił -chyba to było w pierwszej klasie podstawówki :O .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W lipcu skończył 4 lata. Od jakiegoś pół roku wyciera się sam (i chyba dobrze, bo majtki są czyste a pupa bez odparzeń) nawilżanym papierem. Ale to większa zasługa przedszkola niż moja. Ja niby mu na tę samodzielność pozwalałam, ale zawsze chciałam mu jeszcze raz dla pewności wytrzeć, ale on mówił, że nie chce, bo w przedszkolu wyciera całkiem sam. No i fajnie. Teraz to w ogóle sam zapala światło, siada, podciera się , spuszcza wodę, myje ręce, psika odświeżaczem. O wszystkim pamięta, nikogo nie woła do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AliaMenago

Ja mam 8 letnią córkę, ona już potrafi podcierać się po siku sama ale po kupie jeszcze nie. Myślę że podcieranie do 10 roku życia jest normalne bo ta 5 latka sobie nie poradzi. Nie zmuszajcie do tego dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Hihi, wiem że dzieciaki są różne, jednak rozbawiło mnie stwierdzenie, że ośmiolatka "już" umie się po siku podetrzeć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wybaczcie wszyscy ale wasze dzieci są upośledzone. Z każdym pokoleniem uszkadzacie je coraz bardziej. Przecież papier wprowadza się razem z nocnikiem. Jak szłam do przedszkola w wieku 4 lat WSZYSCY chodzili do toalety sami. Nie wyobrażam sobie pocierać 6 letniego dziecka, toż ono zaraz idzie do szkoły! A 8, 12 letnie to chyba jakiś smutny żart. Zawiedliscie drodzy rodzice 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamana

Moj ma 3 lata i 10mies.i dzis w koncu nauczyl sie sam podcierac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

10 letniego chłopa podcierasz?! Twój syn już sam konia wali ale dupy nie potrafi sam wytrzeć? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×