Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wigilijna rybka-

Wigilijna rybka-przepisy

Polecane posty

Gość Wigilijna rybka-

szukam jakiegos prostego przepisu na ryby, moga byc sledzie, ryba po grecku itp. jesli macie jakies nietrudne przepisy to bardzo prosze o przyklady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam przepis na pyszna rybe po japonsku :P choc nic japonskiego w niej nie ma ale coz ;) ide po kajecik i juz spisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sobie celowo wzięłam
no po japońsku jest baaardzo super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kg filetow z morszczuka (solimy,pieprzymy i odstawiamy na ok 1h) 0,5l wody 1,5 szkl maki 2 jajka Robimy ciasto jak na nalesniki. zalewa: 2 szkl wody 4 lyzki ketchupu 0,5 szkl oleju maly koncentrat pomidorowy 2 lyz cukru 3 lyz octu sol do smaku gotujemy z tego zalewe :) 4 cebule sloik papryki konserwowej sloik ogorkow konserwowych kroimy w drobna kostke to wszystko. kawalki ryby smazymy w ciescie,ukladamy warstwami w sloikach (czyli:ryba,cebula,ogorek,papryka) i tak az wykorzystamy wszystkie skladniki.zalewamy goraca zalewa,zakrecamy i dostawiamy na 2-3 dni. pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam rybę panierowaną,smażoną z sosem grzybowym z koperkiem.Dziwne połączenie ale przepyszne. A śledzie robię z duszoną cebulką z koncentratem pomidorowym.Wychodzą jak coś po kaszubsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledzie zawsze tak robie wszystkim smakuja w OLEJU kupujesz platy sledziowe moczysz w mleku lub w zimnej wodzie kroisz w kastke cebule biala i czerwona na dnie naczynia ukladasz cebule potem sledzie posypujesz je drobno posiekana natka pietruszki i delikatnie skrapisz sokiem ze swiezo wycisnietej cytryny posypujesz kolejana warstwa cebuli zalewasz olejem wsadzasz na klika godzin do lodowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obstrukcja to zaparcie
struś obstrukcja to zaparcie ,więc jakim cudem spędzasz w toalecie swięta ? siedzisz i dusisz ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradycyjnie karp w panierce...w tym roku zamiast bułki tartej płatki migdałowe i siemię a śledzie w zalewie /gotowanej- cebulka, marchew w talarkach, przyprawy, troszkę octu/ zalewam chłodną/ doba w kuchni, potem w lodówce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na Święta są takie rybki : KARB SMAŻONY Kroję rybę na dzwonki.Skrapiam sokiem z cytryny,posypuję vegetą oraz przekładam cebulą.Na noc do lodówki.Na drugi dzień - jajko.mąka i smażymy. DORSZ Z PIECZARKAMI Filety posypuję solą i pieprzem.Panieruję w mące i jajku.Smażę.Cebulkę oraz pieczarki smażę na masełku.Doprawiam do smaku.Na dnie naczynia układam rybę,na to pieczarki i na trochę do piekarnika by "przegryzły się smaki" ŚLEDŹ W OLEJU śledź moczę przez godzinę wodzie,a potem przez tyle samo w mleku.Cebulę kroję i posypuję trochę solą by zmiękła - odciskam sok. Na dnie naczynia kładę śledzia,potem posypuję cebulą oraz dodaje pieprz,polewam olejem.I tak na zmianę do wyczerpania składników.śledzia najlepiej zrobić 2-3 dni wcześniej przy przeszedł smakami. RYBA PO GRECKU Na tarce o grubych oczkach ścieram seler,pietruszkę,marchew.Podsmażam , dodaje domowy wywar warzywny,liść laurowy,pieprz ziarnisty,ziele angielskie.Duszę.Pod koniec gotowania dodaję koncentrat pomidorowy ,doprawiam do smaku solą,pieprzem,trochę cukrem. Rybę panieruję w jajku i mące.Smażę.Potem układam na półmisku rybę a na niej farsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sledz po kaszubsku
4 filety sledziowe 2 łyżki rodzynek Kilka sliwek kalifornijskich Szklanka octu winnego Ziele ang liść laur Szczypta cukru Pieprz 1/3 szkl kechtupu 1/3 szkl oleju Drobno pokrojona czerw papryka marynowana Lyzka natki pietruszki Śliwki i rodzynki zalać wrzatkiem odsaczyc Filety zalac octem z przyprawami Na 24 g potem wyjac I wymieszac z reszta skladnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×