Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fency..

Problem z pochowaniem ojca - jestem wkurzona!

Polecane posty

Gość Fency..

Mieszkam za granica,mama jest w drodze do Polski zeby pomoc z pogrzebem i pozegnac meza. Moja siostra mieszkajaca w Pl nie dostala pieniedzy z Zusu na pochowanie ojca. Zaplanowalismy juz kremacje,wience, kupilismy ojcu ubranie itp. Nie chcemy zadnego ksiedza,ani krzyzow na trumnie. Problem w tym ze Zus nie wyplaci pieniedzy bo...ojciec mial tylko jakies skladki zdrowotne z Mopsu zalatwione.Siostra nie pracuje na pelen etat i tez jej ubezpieczenie nie jest wystarczajace. Ja z mama pracuje na czarno. Ojciec nie pracowal,nie mial renty,nic,alkocholik od 20 lat...mieszkal z siostra i bratem. Pogrzeb ma wyprawic MOPS!! Jestem wkurzona. Nie chce zeby pogrzeb okazal sie klapa. Juz wszystko zaplanowalismy,a tu wielki chooj. Ktos za nas zdecyduje jak to bedzie wygladac ;/ Co z ubraniem ktore mu kupilismy? Nie wiem czy Mops kupuje tez wience. Nie chcemy na szarfach napisow typu : ostatnie pozegnanie, albo bog tak chcial i krzyze wokol ;/ Ojciec nienawidzil kosciola,my zreszta tez. Boje sie jak to bedzie wygladac. Dlaczego ktos za rodzine decyduje? Prawo jest do dupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfv df
tzreba bylo pracowac a nie sie operdalac to byscie zrobili sobie pogrzeg jaki wam sie podoba. zawsze mozecie zaplacic ze swojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie nie znam
ale zapewne jak zaplacicie sami, to bedziecie mialy jak chcecie a jak sie nie ma kasy to sie przyjmuje to co daja trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vghfghfghgfh
zarypiscie : cztery osoby w rodzinie, żadna legalnie nie pracuje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko na pańswowym garnuchu
a wymagania, że hoho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;oewufvh
skoro nie wierzycie to co wam tak zależy jak będzie wyglądał pogrzeb? jak ci tak chodzi o pieniądze za ubranie to moze uczestnicy pogrzebu się ściepną? Coś jest z tobą nie teges

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojciec alkoholik
pewnie za zycia ciezar,znienawidzony to co wam zalezy do ziemi i tyle a mops da ci i na ubranie nieboszczyka i bedzie sie wtraca w wybranie wienca, o takich rzeczach ty decydujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fency..
Sprostuje. Ojciec pracowal w mlodosci,ale z powodu powaznej wady serca przeszedl na rente.Zus pewnego dnia odebral mu rente,a to z powodu zaniedbania terminow przez alkocholizm ojca.Ojciec zawsze sie poddawal i olal ta sprawe.Jadl ze smietnikow,zbieral pety z ulicy. Wyrzadzil nam duzo zlego,ale mimo to ostatnimi laty bylo nam go zal. 3x w szpitalu na gruzlice,prawdopodobnie mial raka,ale nie pozwalal sobie pomoc.Na oko wazyl ok 40 kg przy 180 wzr. 2 dni przed smiercia jego kolega zadzwonil na pogotowie,ale ojciec nie dal sie wyciagnac do szpitala. Mlodszy brat znalazl go zakrwawionego na lozku,co nim wstrzasnelo.Mama wyjechala za granice zarobic na dlugi,5-osobowa rodzine.Sciagnela mnie i jakos powoli sie ogarniamy. Nasze mieszkanie w pl to splesniala ruina,meble u ojca w pokoju sa pokryte biala plesnia,podlogi sie uginaja. Liczylismy na te 6 tys z Zusu, zeby zostawic pare groszy i chociaz pomalowac zazolcony sufit z papierosow i kupic tapety. Nie chcemy wystawiac ojca w kaplicy na pokaz,bo wyglada po prostu strasznie! Dlatego chcielismy kremacje. Boje sie ze MOPS wszystko schrzani. Nie chcielismy nie wiadomo jakiego pogrzebu. Po prostu skromnie,bez stypy,bez malunkow koscielnych i ksiedza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfv df
a ty myslalas ze 6 tys dostaniesz do reki? :oa tyle wynosi limit na POGRZEB i tzreba potem rozliczac sie z faktur/paragonow a zus za to placi, boze jacy ci ludzie durni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fency..
Wujek ostatnio pochowal swojego ojca i jeszcze mu pieniedzy zostalo,bo pytalismy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fency..
Czy idzie dogadac sie z Mopsem zeby trumny nie otwierali,zeby nie bylo krzyzow?? Mama woli go zapamietac jako 84 kilowego czlowieka a nie zniszczonego rakiem alkocholika. Nie wiem czemu sie tak oburzacie. Kazdy dostaje spadek,mieszkanie,rente po ojcu a my nigdy nic nie mielismy i nie bedziemy miec. Chcialam tylko zeby siostra z bratem jakos do ladu doszli z tym pokojem. Siostra malo zarabia,brat raz pracuje,raz nie bo mrozy. Ciezko z praca. Eh,wiem lamentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fency..
Wiecie co,siostra teraz dzwonila. Ta baba co powiedziala ze Mops ma wyprawic pogrzeb zadzwonila jeszcze do Zusu sie upewnic. I wiecie co? Jednak moja siostra dostanie te pieniadze. Po prostu jej sie naleza. Ta baba myslala ze jak ma umowe na pol etatu to moze ja z kwitkiem odeslac. Co za ludzie tam pracuja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×