Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cosik1

bardzo skromne święta

Polecane posty

Jdzi Fajny topik. Ja poproszę przepis na tą sałatkę z tortelini i na jakąś inną od tradycyjnej warzywnej. proszę bardzo :) szynka drobiowa ser żółty jajka ugotowane seler konserwowy kukurydza papryka majonez, sól, pieprz do smaku makaron, np. świderki Ugotować makaron, przestudzić. Szynkę, ser, jajka i paprykę pokroić w kostkę.Dodać makaron, seler konserwowy, kukurydzę i majonez. Doprawić solą i pierprzem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za przepisy napewno z któregoś skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak sobie
a ja nauczona doswiadczeniem ograniczam ilosc jedzenia w swieta 12 potraw a potem trzeba je jesc i jesc..i jesc.... dzieci juz powyrastaly z liczenia ilosci potraw, nie ma juz amrudzenia:)..i doszlismy do wniosku-zrobimy to co lubimy:) -jakas zmazona ryba-karpia nikt u nas nie lubi -groch z kapusta-uwielbiamy -barszcz z uszkami -pierogi z kapusta i grzybami albo lazanki -ryby w galarecie odpadaja bo nie lubimy -bedzie za to "ryba po recku" ani ona grecka ani swiateczna-ale za to lubiana w domu -i kawalek sledzika i tym oto sposobem...rodzina sie cieszy co innego kolejny dni swiat--tam to juz bedzie urwanie glowy z gotowaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozica gorska
tania ryba jest panga-wiem wiem faszeruja ja hormonami z moczu, maczkai i innymi swinstwami-ale prawda jest taka nikt z was nie wiem co jadla kura ktora macie na obiad-a jajka potrafia smierdziec ryba a wiecie dlaczego? maczka rybna w ramach karmy-smacznie? wiem, ze smacznie:)...skoro jestescie gotowi kipowac wedliny za mniej niz 25zl to tym samym nie nalezy czuc obrzydzenia do pangi-ta sama klasa zywnosci. wiec u mnie bedzie panga-bo nie stac mnie na rybe za 50zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o to przepis na
zapomniałam napisać, że przepis na śledzie jest na 2 kg tych ryb. U nas też nie ma 12 potraw :) będą na pewno: - sałatka warzywna - smażone filety rybne - pierogi z kapustą i grzybami - naleśniki z kapustą i grzybami - ryba po grecku - śledzie w oleju, już teraz je przygotowałam - barszcz czerwony - grzybki marynowane, zrobione latem nie ma co szaleć, szkoda wyrzucać jedzenie! Zastanawiam się nad pasztecikami, mam fajny przepis jak ktoś chce? Jakie pieczecie ciasta? Ja zrobię sernik bo bardzo go lubimy i chyba makowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja poproszę przepis na te paszteciki :) chętnie wypróbuję. za to u mnie na wigilię będzie: 1.barszcz z uszkami i może pasztecikami 2.ryba po grecku 3. pierogi z kapustą i grzybami 4. krokiety z jajkiem i pieczarkami 5. sałatka warzywna 6. karp smażony 7. mintaj smażony 8. śledzie z jabłkiem w oleju 9. marynowany dorsz 10. kapusta z grzybami 11.fasola 12. jakaś rybka w galarecie 13. kompot z suszek i to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o to przepis na
Paszteciki z kapustą i grzybami składniki na ciasto: # 1 kg mąki, # 0.5 l mleka, # 1 kostka tłuszczu, # 4 łyżki cukru, # szczypta soli, # 2 jajka, # 4 żółtka, # 10 dkg drożdży Margarynę rozpuszczamy w rondelku, drożdże rozrabiamy z cukrem i łyżką mąki. Gdy drożdże wyrosną to z wszystkich składników wyrabiamy ciasto na gładką masę. Odstawiamy je w ciepłe miejsce na ok 1 godz. do wyrośnięcia. Farsz: Kiszoną kapustę umieszczamy w garnku, dodajemy do niej suszone grzyby i zalewamy wodą. Gotujemy do czasu wyparowania większości wody. Tak przygotowaną kapustę mielimy a następnie przysmażamy wraz z cebulą na patelni. Możemy ją przyprawić solą i pieprzem, chociaż ja tego nie robię. Ciasto wałkujemy i kroimy z niego małe prostokąty. Na każdy z nich nakładamy odrobinę farszu i zawijamy. Smarujemy rozrobionym białkiem. Smażymy w temp. 180- 200 st przez ok 20 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thromb
up up podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smażymy czy pieczemy
? bo to wielka różnica. Myślę, ze pieczemy:D a zastanawiam się nad tym dlatego, że mam ochotę je zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwielbiam wigilijne jedzenie
Mogłabym jeść pierogi , ryby, kapustę z grochem , barszczyk, śledzie przez cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość african tree
w biedronce mozna kupic 1.5 l barszczu gotowanego Krakus za 3.49. Kupi się takie dwa - 7 zł i ma sie gar barszczu pysznego-tylko podgrzać. na to mozna rzucic pokrojoną natke pietruszki:) ile czasu sie zaoszczedzi, a tez nie takie drogie. majonez winiary 700 ml stoi teraz w biedronce za 5.50 . w kerfurze za 7, ale za to dają za darmo słoik majonezu z kwasami omega, który kosztuje tez ponad 4 zł;) wiec sie opłaca. ogólnie polecam tania i pyszna sałatke z tuńczyka- -puszka tuńczyka w sosie własnym -ogorki konserwowe- z 5-6 -nieco kukurydzy z puszki (ale nie musi byc) -woreczek ryzu parabolicznego- -4jajca;) mieszamy z majonezem, pieprz, nieco soli. tanio a wychodzi micha i jest pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość african tree
aa i w biedronce jest tez filet z mintaja w kostkach- 6 kostek za 10 zł. bardzo pyszny, wiele razy kupowałam, malutko glazury, czysta ryba bez osci. mozna pokorić takie kostki na pół w jajku, tarta bułka i smazyc - takie paluszki rybne. w sam raz dla dziecka i pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o to przepis na
oczywiście pieczemy!!! przepraszam mój błąd :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak wam idą przygotowania
do świąt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do african tree
za 7 złotych 3 litry barszczu i to jest dużo? kupisz kilo buraczków świeżych i zrobisz w h... barszczu, a i narobić się nie trzeba przy tym specjalnie, a buraki kosztują niecałą złotówkę za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Ja w zasadzie za Waszą poradą kupiłam wszystko, mimo wszystko kupiłoby się coś bardziej odświętnego Mój M dostał talon na 150,00zł więc zaszalał z barszczem prosiłam na obiad o kupno barszczu w kartonach w promocji 2l po 2,10zł podobno bardzo dobry więc poszedł i kupił na zapas ale w buteleczkach koncentrat buraczany po 2,50zł i do tego 2 butelki więc barszczu u nas w bród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na co konkretnie
się zdecydowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ Życzę Wam ciepłych rodzinnych świąt... zrobiłam sernik wg tu podanego przepisu, wyszedł rewelacyjny, gruby i pulchny..testowałam nowy piekarnik i może za bardzo grzała góra...ale i tak pycha...bez polewy, bo jedliśmy ciepły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokotoko
cosik 1 głupia ,stara baba,do tego kiepska kucharka i osoba nieoszczedna :-) Kto kupuje barszcz w kartonach :-) NIe dosc,ze niesmaczny,niezdrowy,to do tego taniej ejst jak sie samemu go zrobi.Ale trzeba miec głwoe na karku,a nie sieczkę w głowie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o to przepis na
Życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt! :) Niech spełnią się Wasze marzenia- i te duże i te małe! 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm, ja od zawsze wiem, że po pierwsze : nigdy się nie przeje tej fury jedzenia, dlatego nie robimy 12 potraw i nie w ilościach hurtowych, no , może poza pierogami i uszkami, które mrożę i porcjuję, a potem mam na obiady w innym terminie (ale się w zamrażarce nie zmarnują), ale jak ktoś ma mało pieniędzy, to może zrobić tylko tyle , ile może zjeśc . Po drugie też nie mam pieniędzy, aby gotować dużo, a po trzecie - zawsze staram się zorganizować sobie dodatkowe pieniądze na święta, ale myślę o tym od początku roku i co miesiąc wrzucam zaraz po wypłacie 50 zł. i tak bez wysiłku i bez pożyczek masz dodatkowo ponad 500 zł. Ja sobie pieniądze zbieram, bo ani ja , ani mąż nie dostajemy bonów, ani dodatkowych pieniędzy na święta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×