Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cosik1

bardzo skromne święta

Polecane posty

Gość to ja też coś powiem :)
do makówek najzwyczajniejsze bułki - mozesz kupic po prostu wekę to odpadnie Ci krojenie na kromki nie kupuj kajzerek bo są za małe ani tych dmuchanych bo są sztuczne zwykłe, prawdziwe bułki pszenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za poradę na makówki a może mi ktoś podać dobry przepis na śledzie w oleju robię w pomidorach zasmażanych z rodzynkami bo wszyscy lubią a w oleju zrobie ale te moje mi nie smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do śledzi to polecam ze śmietaną i bazylią oraz czosnkiem- ja robie ze śleddziami marynowanymi, ale można też zrobić ze śledziami solonymi, uprzednio wymoczonymi, z tańszych dań można zrobić kapustę barszcz czarwony, rybkę po grecku - mozna nadgonić warzywami:) Z ciast to zrobiłabym faktycznie piernika, mam też przepis na sernika któr składa się z niewielkiej il. składników (wiaderko sera gotowego np z łowicza ok 8 zł, 8 jaj, 2 budnie cukier, masło, polewa lub czekolada) a jest przepyszny i wychodzi cała duza tortownica:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poproszę o przepis na sernik brzmi bardzo zachęcająco, ja piekłam z ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadłam ze smietaną są smaczne nie próbowałam z czosnkiem ale chciałabym zrobić w oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w oleju są najprostsze!
Kupujesz płaty, moczysz w wodzie, żeby odsolić. Potem odsączasz, kroisz w kawałki takie na raz, do słoika i zalewasz olejem. Jak masz zamiar krótko trzymać, to do słoja ląduje cebulka pokrojona, kilka goździków, kawałeczki cytryny bez skórki. Jak chcesz dłużej przetrzymać (tydzień), to bez dodatków, sam olej, ewentualnie z tymi goździkami. Podajesz na półmisku przybrane cebulką, cytrynką, albo posypane mieszanką korzenną i natką pietruszki. Najprostsze i jak dla mnie najsmaczniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo łatwy sernik Składniki: 1 kg sera mielonego (w wiaderku), 8 jaj, 1 kostka masła roślinnego, 1 niepełna szklanka cukru, 2 budynie śmietankowe (w ostatecznośći 2 łyżki mąki ziemniaczanej), bakalie - ja nie dodaje Jak przyrządzić? Ucieramy mikserem cukier z żółtkami, po chwili dodajemy po łyżce masła i dalej miksujemy, dodajemy po łyżce ser i budynie (lub mąkę), miksujemy - koniec miksowania masy. Dodajemy bakalie i mieszamy łyżką. W osobnym naczyniu ubijamy pianę z 8 białek, kiedy piana będzie sztywna, dodajemy ją do masy serowej i łyżką mieszamy. Przekładamy do dużej blachy wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika (tak około 200 stopni) i pieczemy 1 godz. - ja piekłam chwilke dłuzej az zarumienił sie wierzch. Moze też pękać z wierzchu - ale pod polewą nie widać. Jak podawać? Serniczek można jeść jeszcze ciepły, można go też polać polewą czekoladową i wtedy jest jak po wiedeńsku. Uwagi: Sernik zawsze wychodzi, krótko się go szykuje i tylko 1 godz. piecze. Łatwy, szybki i smaczny. Ja robiłam go w dużej tortownicy i na spód dałam ciastka degestive - sa lekko słone chyba z lu, pokruszone drobno z rozpuszczonym masłem na całe opakowanie ciastek tj 225 g chyba - dałam 100 g masła czyli poł kostki - wszystko to ze soba pomieszałam, masę ułożyłam (a właściwie wcisnęłam w tortownicę) na tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia - potem dałam do schłodzenia do lodówki, a w tym czasie robiłam masę serową. Aha nio i ja polewam go mleczną czekoladą z odrobiną mleka, najlepszy jest oczywiście ciepły- naprawde rozpływa się w ustach, jest mięciuti, będzie mogło zjeść go też dziecko - nie ma żadnych dodatków:) Jak chcesz żeby było taniej możesz zrobić bez ciactek na spodzie i bakalii, a zamiast czekolady posypac cukrem pudrem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja też coś powiem :)
bardzo dobre a tanie są tez śledzie pod pierzynką skłądniki: płaty sledziowe, albo gotowe sledzie w oleju, ugotowane potarte buraki, ugotowane ziemniaki pokrojone w plastry, poszatkowana cebula, 3 ugotowane na twardo jajka pokrojonew kosteczkę i kilka łyzek majonezu pół na pół ze smietaną sledzie ułozyc na głebokim półmisku (pokrojone oczywiscie), na to cebulę, buraczki, ziemniaki, ziemniaki posmarowac majonezem, posypac pieprzem i pokrojonym jajkiem i wrzucic do lodowki na kilka godzin zeby się przegryzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że na pewno te śledzie są bardzo dobre pewnie wypróbuje je kiedyś jednak obstaję prz śledziach w oleju o dobrym przepisie tak jak powiedziałam wcześniej moje mi nie smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a które śledzie mogłabym zrobić tak 2 dni przed wgilią żeby mi poleżałay. Wyjeżdzam na swięta z domu, a w wigilie pracuję niestety i nie mogę odkładać zrobienia czegokolwiek na wcześniej. Pomomo to chciałabym pomóc swoim mamom i coś przygotować. Mysłałam o sałatce z tortelini - wszyscy ją lubią i dużo jej wychodzi zrobię ją pewnie na dzień przed wigilią, rybkę po grecku tez dzień wcześniej, mam też zrobić sernika z przepisu który podałam wyżej, nie wiem czy ten dzień wcześniej uda mi sie go zrobić hehe - też idę do pracy, nom ale wieczór pozostaje bede próbowć, bo on jest dosć szybki, z sałatka liczę na męza:) A które śledzie mogłabym zrobić wcześniej lub jakieś inne przystawki, a schab bedzie dobry na Boże Narodzienie jak upiek 3 dni wczesniej - masakra. Prosze o rade i jakies przepisiki i dziękuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w oleju są najprostsze!
Gizula - zwykłe w oleju mogą spokojnie postać kilka dni w lodówce, tak jak napisałam wyżej, przeczytaj. Jak masz takie w oleju (ale bez cebuli, skoro mają stać!) to potem z nich możesz w ostatniej chwili zrobić wszystko. No bo umówmy się, że takie pod pierzynką czy w śmietanie, to najlepiej robić kilka godzin przed podaniem, a nie aż dwa dni wcześniej. A takie z oleju już wymoczone i pokrojone bardzo szybko można później podać w dowolny sposób. Ja i tak obstaję przy najprostszym, czyli śledź + cebulka +natka + mieszanka korzenna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Byłam dziś w Polo na zakupach. Ryba mintaj cena 6,70 za kg kupiłam na święta no i wzięłam na dziśiejszy obiad tanie - wyrzucone pieniądze raz zrobiła się breja, patelnia nie do doszorowania, myslę zrobię inaczej no i to samo. Prawie kg ryby wylądował w koszu, wszystko się rozlazło obrzydlistwo. Ale kupiłam tanio ładne jaja 20szt za 5 zł, mak 1,60 torebka 200g Przepisów na śledzia w oleju widzę że sporo. Spotkałam sąsiądkę i rozmowa zeszła na śledzie. Powiedziała że ma przepis od starej kucharki zawsze go robi i jest ok oto on; śledzie wiadomo wymoczyć osączyć pokroić na dzwonka. Na dnie naczynia np. szerokiego słoja ułożyć warstwę pokrojonej cebulki na to dzwonka następnie trochę pieprzu, troszkę cukru, troszkę kwasku (nie cytryny) 2 ziela angielskie 1 połamany listek ponownie cebulka i dalej do wyczerpania zapasów cebulka na wierzchu, następnie zalewamy olejem i odstawiamy na 2-3 dni. Przepis podobny do innych tylko coś nie coś zmienione sama nie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym ze sledzie nie moga
lezec to nie jest tak do konca: moja mama zawsze robi sledzie z cebulka i wekuje je w sloiki i moga stac w lodowce na prawde dlugo! pozniej podam wam przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poproszę o przepis na wekowane śledzie Dziś faszerowałam kurczaka kości dobrze sie wyluzowały dokupiłam tylko jedną małą pierś pojedyńczą z kurczaka wyszło super dałam do zamrożenia potem tyulko rozmrozić i upiec Kurczak był w promocji 5,70 a ważył 2,20kg ogromny jak indyk prawie bedzie co jeść. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny topik. Ja poproszę przepis na tą sałatkę z tortelini i na jakąś inną od tradycyjnej warzywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak robie śledzie w oleju, to pokrojoną cebulke przelewam na sicie wrzątkiem . Jest łagodniejsza i jak ktos ma kłopoty z wątroba to jest łatwostrawna. Sledzie w oleju zawsze lepiej zrobic trzy dni wczesniej , i do słoika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra cebula do śledzi to posolona odstawiona aż nasłonieje i koniecznioe odcedzić czy wycisnąć tą wodę żeby cebula nie była gorzka , ja tak robiłam przez przypadek , aż tu kiedyś widziałam program Magdy Gessler i ona tak zalecała :) czasem do takiej cebulki dodaję jabłko pokrojone w kostkę i śmietanę wymieszaną z jogurtem , wykładam na śledziki ułozone na półmisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresa kopytko
Sałatka z tortellini: paczka uszek tortellini,2 pomidory,ogórek zielony,pęczek rzodkiewki,pęczek szczypiorku bądz zielona cebulka,30 dag szynki,duzy jogurt naturalny wymieszać z 3 łyzkami stolowymi majonezu,dodac szczypte czosnku granulowanego i dodac do pokrojonych w kostke skladnikow i uszek,popieprzyc i posolić.Sałatka jest przepyszna.Jak chcesz zrobić większa porcję to 2 paczki uszek,4 pomidory,dwa ogórasy, 2 pęczki rzodkiewki, z 40 dag szynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z tortelinii - woreczek tortelini - ja kupuję w biedronce, 3 pomidory, 2 ząbki czosnku, słoiczek selera, słoiczek pieczarek mar., 20 -30 dag szynki konserwowej, mały majonez ew troszkę smietany - pokroic wymiesacć a tortelini po ugotowaniu i wystudzeniu dodac do reszta składników. W ten weekend robiłam na próbę takie śledzie ze śliwka: seledzie solone pomoczyłam i pokroiłam na mniejsze kawałki, śliwkę kalifornijską każdą pokroiłam na 4 , do tego cebula czerwona w połprązki, pierz ziołowy, i oliwa lub olej - w słoiku układac warstwami sledz, pieprz ziołowy, cebula śliwka, i tak kilka razy do zapełninienia słoika potem zalać olejem, powinny stac minimum dobę - jesli ktoś lubi sliwki to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja podam sałatkę z tortellini :) tortellini (ja kupuje z nadzieniem mięsnym) + kukurydza+czerwona papryka +ogórek świeży+ szynka+ser żółty + szczypior + sól/pieprz+majonez. Również można wcześniej i tanio zrobić koreczki śledziowe w zalewie octowej. Na wykałaczkę nabijam śledzia,paprykę,ogórka korniszonowego i pieczarkę marynowaną.Układam w słoiku i zalewam zalewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula, przymierzam się do sernika, dodatki kupione, ser obejrzałam i jaki? homo? czy ten mielony ..w wiaderku... dajesz proszek do pieczenia? jak zrobić polewę? czytałam o jogurcie i kakao...nie chcę gotowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co do sernika nie daje się proszku, co prawda troszkę opada ale jest miękki że rozpływa się w ustach - ten ser nie jest taki mocno zbity mniam. Ja daje ser z wiaderka - ostatnio miałam z firmy łowicz - taki gotowy do sernika. Nie kupuj gotowej polewy bo zrobi się skorupa - ja polewam mleczną czekoladą rozpuszczoną z mlekiem, tylko musisz sparawdzać zeby za duzo mleka nie odac zeby sie nie rozlewała. Aha nie przejmuj się jak z zewnątrz popęka - znaczy ze sie upiekła - ja juz go kilka razy robiłam - raz w duzej formie i wyszedł niski - ale i tak go wszyscy wcinali:)) teraz robię w tortownicy chyba 27 srednica i jest w sam raz:)) Gorąco polecam, sernik jest naprawdę prosty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarne legginsy
jako polewę mozna dac czekoladę rozpuszczoną w kąpieli wodnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys robiłam też taką polewe z żelatyny kakao i margaaryny - też wychodzi fajna, bo jest taka sprężysta i łatwo poźniej kroic ciasto - nom ale to już więcej zabawy - a ja jestem kobieta pracująca i zawsze robię wszystko szybko:)) ps. Kiedyś ktoś tu podał przepis na filet z indyka moczony w maślance w panierce z krakersów - robiłam go wczoraj - bardzo dobre i delikatne polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej polewy to jeszcze jakieś inne skłądniki były - ale nie pamiętam niestety:( ale jak zechcesz to poszukam, mleczna czekolada też jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podstawowe pytanie
Po co robisz bachory jak sie na to nie stac? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o to przepis na
śledzie w oleju (po kaszubsku): Świeże śledzie czyścimy i dokładnie myjemy. Do garnka wlewamy niewielką ilość wody i wsypujemy 4 łyżki stołowe soli, dokładnie mieszamy. Po wymieszaniu wlewamy 0.5 litra octu i wkładamy śledzie. Zostawiamy na 12 godzin (jeżeli śledzie nie będą całkowicie przykryte to dolewamy wodę). Po tym czasie cebulę kroimy (ok 7 szt. średniej cebulki) w kostkę i skrapiamy octem. Śledzie wyjmujemy z roztworu, przecinamy wzdłuż kręgosłupa i wyjmujemy ości i jeżeli się uda zdejmujemy skórkę. Kroimy je w małe kawałki. Do słoiczka wkładamy na przemian cebulę i pokrojone śledzie. Zalewamy olejem i zostawiamy na następne 12 godz. Po tym czasie są gotowe do spożycia. Słoiki przechowujemy w lodówce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o to przepis na
ostatnio zrobiłam taką polewę: Zagotowałam w garnku wodę, postawiłam na nim metalową miskę i do niej włożyłam: 1 łyżkę masła i 1 łyżkę miodu, gdy się roztopiło to wrzuciłam 1 tabliczkę mlecznej czekolady Wedla i dolałam trochę mleka. Dokładnie wymieszałam i polałam tym szarlotkę. Wyszła super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka p
to może i ja dorzucę coś od siebie. podam przepis na dosyć tanie ciasto i co najważniejsze można je zrobić kilka dni przed świętami bo z dnia na dzień jest coraz lepsze. po wystygnięciu wystarczy tylko zawinąć je szczelnie w torebkę foliową. sama robię je już za tydzień, w środę :) - 25 dag margaryny - 2 szklanki mąki pszennej - 1,5 szklanki cukru - 4 jajka - 4 płaskie łyżki kakao - 3/4 szklanki mleka - 2 łyżeczki proszku do pieczenia - kieliszek rumu lub zapach rumowy - kandyzowana skórka pomarańczowa Masło, cukier, kakao i mleko zagotować. odlać 1/2 szklanki na polewę. odstawić do ostygnięcia. do chłodnej masy wbić jajka, wsypać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, wlać alkohol (cały czas ubijać mikserem na najwyższych obrotach). na końcu dodać skórkę pomarańczy, wymieszać. wlać do formy (używam długiej, wąskiej keksówce), piec w temp. 180 ok. 50 - 60 min ( w zależności od piekarnika) gdy ciasto wystygnie polać polewą i obsypać obficie kandyzowaną skórką pomarańczową, orzechami itp. albo takie: pieczemy cienki biszkopt w prostokątnej blaszce, gdy ostygnie kroimy do w nieduże kwadraty. w rondelku rozpuszczamy mleczne czekolady (mogą być np. z biedronki, niedrogie ok. 1,5 za sztukę), dodajemy odrobinę mleka i margarynę (ok. 2 łyżki na 1 czekoladę). w osobnej miseczce wsypujemy wiórki kokosowe. kawałek ciasta nabijamy na widelec i maczamy w gorącej czekoladzie a następnie obtaczamy w wi órkach kokosowych. naprawdę dobre i można zrobić znacznie wcześniej. a na dugi dzień może szynka w galarecie? też niedroga, a warta polecenia. - szynka, najlepiej okrągła i w dużych plastrach (kilkanaście plastrów) -4 jajka -łyżka ostrego chrzanu - sół, pieprz - łyżka majonezu - bulion drobiowy, warzywny czy jakikolwiek inny,w ostateczności może być kostka rosołowa (wiem, że zaraz mnie ktoś zgani, że to trucizna ale jak jej użyję raz na kilka miesięcy to może mi wąsy nie urosną z tego powodu :p - żelatyna ugotowane na twardo jajka pokroić drobno, dodać chrzan i majonez, przyprawić do smaku solą i pieprzem. wymieszać. przygotowanym farszem smarować plasterki szynki i formować ruloniki. ułożyć je na półmisku, zalać tężejącym bulionem. smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jdzi ja robie inna salatke z tortelini : opakowanie tortelinii, z czym tam chcesz, ogorek zielony , papryka , feta i majonez. Wszystko mieszasz i gotowe;) nie doprawiam bo wg mnie jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×