Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

nie bez powodu Jezus cżesto mówił o sobie jako o wodzie - woda , potrafi przybrać trzy stany ciecz , para i ciało stałe ,- lód - - a jednak nadal jest wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„ Ja i Ojciec jedno jesteśmy. „ Żydzi znowu naznosili kamieni, aby go ukamienować. Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków mnie kamienujecie? Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem. (J 10: 31-33)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam Jezus rzadko określał się mianem Syna Bożego, przyznawał jednak, że nim jest (Marka 14:61, 62; Jana 3:18; 5:25, 26; 11:4). Ale prawie zawsze nazywał siebie „Synem Człowieczym. W ten sposób kierował uwagę na fakt, iż naprawdę urodził się jako człowiek. Potwierdził też, że to właśnie on jest przedstawionym w wizji Daniela „synem człowieczym, który ukazuje się przed Bogiem Wszechmocnym „Istniejącym od Dni Pradawnych (Mateusza 20:28; Daniela 7:13). Zamiast rozgłaszać publicznie, że jest Synem Bożym, Jezus pozwolił raczej, by ludzie sami wyciągnęli właściwe wnioski. I zdołały to uczynić nawet osoby nienależące do grona apostołów, na przykład Jan Chrzciciel albo zaprzyjaźniona z Jezusem Marta (Jana 1:29-34; 11:27). Ludzie ci wierzyli, że Jezus jest obiecanym Mesjaszem i że jego życie zostało w cudowny sposób przeniesione z nieba, gdzie istniał wcześniej jako potężna osoba duchowa, do łona dziewicy Marii (Izajasza 7:14; Mateusza 1:20-23).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jar::
"oczywiście ,ze Ojciec , Syn i Duch to odrębne byty " aha..czyli jest trzech bogów? Skoro osobne byty,to kazdy ma własną świadomosć,integralność...czyli jest ich trzech. Taki politeizm,no i dodajmy jeszcze matkę jezusa,którą się czci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedno jestesmy - jednosc Ojca i Syna - bardzo bliskie więzy - Bóg mówił o jego cechach kóre posiadał Jezus .... ten sam cel .. to samo załozenie .. ta sama miłosc ... takie same cechy .. jednosc ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego włąsnie nauka o Trójcy świetej nie jest do pojecia dla każdego bez dotknięcia Ducha św :) ale porównanie o wodzie zrozumiałaś ? to dlaczego masz problem ze zrozumieniem Trójcy ? chyba tylko uprzedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO DLACZEGO TAK JEST
SLUCHAJCIE,ONA NIE CHCE SIE PRZYZNAC DO TEGO ZE NALEZY DO NICH BO BOI SIE WPADKI,TAK SAMO Z TYM ZADANYM PYTANIEM PRZEZE MNIE WYBRNELA W TEN SPOSOB,ZE JAK SIE CHCE DOWIEDZIEC TO MAM ICH ZAPYTAC,NIE ZNA PO PROSTU ODPOWIEDZI NA NIEKTORE PYTANIA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jar::
"nie bez powodu Jezus cżesto mówił o sobie jako o wodzie - woda , potrafi przybrać trzy stany ciecz , para i ciało stałe ,- lód - - a jednak nadal jest wodą " Tego nie znam..podasz wersety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłego dnia wszystkim ... merkaba czekam na odpowiedz ... jakos zimno , ponuro i burzowo zrobilo sie tutaj od godziny 10:28 , nie lubie takiej pogody .. wiec przeczekam w cieple i słoneczku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11:07 [zgłoś do usunięcia] NO DLACZEGO TAK JEST SLUCHAJCIE,ONA NIE CHCE SIE PRZYZNAC DO TEGO ZE NALEZY DO NICH BO BOI SIE WPADKI,TAK SAMO Z TYM ZADANYM PYTANIEM PRZEZE MNIE WYBRNELA W TEN SPOSOB,ZE JAK SIE CHCE DOWIEDZIEC TO MAM ICH ZAPYTAC,NIE ZNA PO PROSTU ODPOWIEDZI NA NIEKTORE PYTANIA . to do mnnie te słowa ? zadaj pyatnie to odpowiem .. tylko nie =krzycz prosze .. nie lubie hałasu .. ale odpowiem pozniej .... ( wyajsnienie powyzej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najświętsza Trójca Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mt 28:19). Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi! (2 Kor 13:13). To mówi Jahwe (Jr 2:5). To mówi Syn Boży(Ap 2:18). To mówi Duch Święty (Dz 21:11). Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą (1 Jn 5:7-8). Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów (Iz 6:3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(13) W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. (14) Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu. (15) Rzekła do Niego kobieta: Daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać. ------------jeden z wielu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 Któż jest tym, który zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym? 6 To jest ten, który przyszedł poprzez wodę i krew, Jezus Chrystus; nie tylko przez wodę, lecz przez wodę i krew. A duch składa świadectwo, ponieważ duch jest prawdą. 7 Bo jest trzech świadków: 8 duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast płacić
"żyję według zasad"....jak możecie wychowywać dziecko wg. zasad pisma świętego skoro ŚJ interpretują je inaczej niż Katolicy??? Dziecko samo nie zdecyduje... i żal mi Twojego męża....haha fajną macie zasadę...cieszę się, że w KK nikt mnie za sex z wiary nie wykluczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO DLACZEGO TAK JEST
NO I PROSZE Z JAKA KLASA ODESZLA ,BY NIE DAC PO SOBIE POZNAC ZE NIEWYGODNE DLA NIEJ BYLY CO NIEKTORE PYTANIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus jest tym słowem co zeszło na ziemie (1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, (5) a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. (14) A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. (15) Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. (16) Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. (17) Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. (18) a nie jakis tam anioł (Ew. Jana 1:1-51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11:15 [zgłoś do usunięcia] zamiast płacić "żyję według zasad"....jak możecie wychowywać dziecko wg. zasad pisma świętego skoro ŚJ interpretują je inaczej niż Katolicy??? Dziecko samo nie zdecyduje... i żal mi Twojego męża....haha fajną macie zasadę...cieszę się, że w KK nikt mnie za sex z wiary nie wykluczy... z wiary cie nikt nie wykluczy bo ukrywasz przed człowiekim ale przed Bogiem nie ukryjesz ! rozpusta to bardzo cięzki grzech a rzopystnicy nie odziedzicza kólestwa Bozego .. wybór nalezy do ciebie ... trendy ... lub Bóg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11:16 [zgłoś do usunięcia] NO DLACZEGO TAK JEST NO I PROSZE Z JAKA KLASA ODESZLA ,BY NIE DAC PO SOBIE POZNAC ZE NIEWYGODNE DLA NIEJ BYLY CO NIEKTORE PYTANIA. pisz pod swoim czarnym nickiem ... nie udawaj kogos innego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczeo merkaba ma sie wypowiadać w temacie Jezus - archanioł ? przeciez to twoja cichurtenkoo nauka - to ja udowodnij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO DLACZEGO TAK JEST
POD JAKIM CZARNYM NICKIEM? JA NIE UDAJE NIKOGO INNEGO,NIE JESTEM TOBA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus nie jest archaniołem i te wersety potwierdzają jego boska naturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO DLACZEGO TAK JEST
A JAK CHCESZ PROWADZIC DYSKUSJE TO ZALOZ SWOJ TOPIC BO TUTAJ CHCEMY ROZWIAZAC KONKRETNY TEMAT! TO NIE TOPIC POD TYTULEM "KTO MA RACJE"!!! SADZE ZE AUTOR BY SOBIE TUTAJ NIE ZYCZYL TWOJEJ OBECNOSCI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO DLACZEGO TAK JEST
CICHUTENKO SPADAJ JEHOWO DOKLADNIE CWANIARA JAKICH MALO.TAKA WIERZACA ZE SIE WSTYDZI PRZYZNAC DO SWOJEGO WYZNANIA,KON BY SIE USMIAL BUHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, (15) aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. (16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (17) Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. (18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. (19) A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. (Ew. Jana 3:1-36 te fragmenty muwia o jezuzie bogu anioł nie może być wywyżony zdania wyrywasz z konstekstu jak nauczono ciebie u swiadków jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adagioo
cichutkoo wy wlasnie w taki sposob,tak po cichutku i sprytnie wpindalacie sie w cudze zycie,ciekawe kto wam dal takie prawo? Bo Bog was raczej nie naklania do tego abyscie w jego imie rodzine rozpieprzali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Św. Jan pisze: „Aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu, kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał (J 5,23). List do Hebrajczyków (13,21) mówi, iż Jezusowi Chrystusowi „chwała na wieki wieków. Amen. (Podobnie 1 P 4,11; 2 P 3,18; Ap 5,12-13 itd.). Widzimy więc, że świadkowie Jehowy publicznie wypierają się Jezusa Chrystusa. Jest to smutna konsekwencja odrzucenia Ducha Świętego, jako Osoby Boskiej, ponieważ bez Jego pomocy nikt nie może wyznać wiary w Jezusa (por. 1 Kor 12,3) i uklęknąć do modlitwy (por. Flp 2,10). „Kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy (Rz 8,9). „Tajna broń świadków Jehowy? Mowa jest tu o niewielkiej książeczce, w twardych, brązowych okładkach wydanej w jęz. polskim w roku 1991 pt.: „Prowadzenie rozmów na podstawie Pism (wyd. 2 z roku 2001). Co jest takiego szczególnego w tej książeczce. Wyobraźmy sobie, iż przychodzą do nas świadkowie i stawiają zarzut: Jezus nie jest Bogiem! (Nie wierzą bowiem w Trójcę Świętą). Otwieramy wówczas werset np. J 1,1: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo i już się cieszymy, iż znaleźliśmy werset, który wprost mówi, że Jezus jest Bogiem, i że zaskoczymy tym świadków... Ale nie wiemy o tym, że w swojej niepozornej książeczce świadkowie na końcu mają spis wszystkich nie wygodnych dla siebie wersetów. Wówczas szukają J 1,1 patrzą, na której stronie jest ów werset omówiony (s.126), otwierają na tej stronie, a tam mają już napisane co czytać, jak zagadnąć, na jakich uczonych się powołać, jakie zdać pytanie itd. I po kilku minutach zapominamy nawet o co żeśmy się pytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kolejnych stronach świadkowie mają gotowe formułki, jak rozpocząć rozmowę na temat wojny, pokoju, cierpienia, bezrobocia, szczęścia, śmierci itd. Wybierają je w zależności od zastanej sytuacji. Ale załóżmy, iż znamy już taktykę świadków i na ich „wierszyk odpowiadamy np. „Mnie to nie interesuje. Myślimy sobie ale żeśmy ich zaskoczyli. Nikogo żeśmy nie zaskoczyli, bowiem od strony 15. w swej książeczce świadkowie mają rozdział pt. „Jak reagować na odpowiedzi mające na celu przerwanie rozmowy. Niżej pisze, co odpowiadać. Np.: „A czy zainteresowałoby to pana, gdybym na podstawie Pisma świętego pokazał panu, jak może się pan spotkać z bliskimi, którzy już nie żyją? No to ktoś mówi: „Nie mam czasu. Nasi świadkowie i na to mają kilka gotowych odpowiedzi. Jedna z nich brzmi: „W porządku, chętnie przyjdę do pana o dogodniejszej porze, ale zanim odejdę pozwoli pan, że odczytam z Biblii tylko jeden werset, nad którym naprawdę warto się zastanowić.... Inna zagrywka to np.: „Dzień dobry. Jak się pan czuje? Chciałbym znowu z panem chwilę porozmawiać. (Podaj konkretny temat, który chciałbyś omówić). Gdy ktoś mówi: „Mam własną religię, świadkowie znów mają gotowe odpowiedzi; gdy ktoś zagadnie „Nie interesuje mnie religia, „Nie interesują mnie świadkowie Jehowy; „Nie mam pieniędzy, „Dlaczego przychodzicie tak często, „Nasz ksiądz powiedział, że świadkowie Jehowy to fałszywi prorocy na te i podobne nasze zagadnięcia świadkowie mają po kilka odpowiedzi. Co więcej, znów nie wielu o tym wie, świadkowie jedno spotkanie w tygodniu poświęcają szkoleniu się, jak skutecznie wślizgiwać się do naszych domów. W czwartek (czasem w piątek) wieczorem, w niektórych zborach (najmniejsza jednostka organizacyjna w strukturze świadków Jehowy) świadkowie mają jedno ze swych spotkań. Poświęcone jest ono szkoleniom i opracowywaniu metod, które potem można wykorzystać chodząc od domu do domu. W sali królestwa, gdzie spotkają się świadkowie Jehowy, jest ustawiony stoliczek, ława czy też biurko. Z jednej strony stolika siada osoba, która gra katolika, z drugiej ktoś, kto gra świadka Jehowy. Osoby te dyskutują na ustalony temat. Ta pokazowa dyskusja odbywa się głośno. Inni siedzą i przysłuchują się, wyciągają wnioski, ewentualnie zgłaszają swoje propozycje. Są oni wyuczeni, jak zacząć rozmowę jeśli drzwi otworzy im dziecko, a jak gdy kobieta z praniem w ręku, jak gdy ktoś robi porządki na działce, czy też w ogródku. Np. przechodzący ulicą świadkowie widzą panią, która pieli. Mogą więc zacząć chociażby tak: „Dzień dobry. najmocniej przepraszam panią, widzę, iż pod wpływem pani dłoni ten ogródek, skrawek ziemi staje się coraz bardziej zadbany i milszy. Ale jak pani myśli, czy w dzisiejszym wyrachowanym świecie, gdzie jest tyle klęsk ekologicznych, zagrożeń na ulicy, wojen... doczekamy kiedyś chwili, w której Bóg uporządkuje całą ziemię i zapanują rajskie warunki? Świadek Jehowy ma już pomyślane i wytyczone jak się ubrać, jakie czasopisma, jakiego miesiąca roznosić, kiedy odwiedzać dane rejony. Wiedzą kiedy się uśmiechnąć, gdzie kto jak ich przyjmuje itd. Tak więc ładne słówka, cukierkowate obrazki i powoływanie się na wyrwane cytaty z Pisma świętego wcale nie muszą być szczerą mową prowadzącą do prawdy. http://awronka.nazwa.pl/txt/txthtml/Jak_rozmawiac.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×