Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAKOWA KROWA NA ŁYŻWACH

MAKOWIEC POOMOCYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!

Polecane posty

Gość MAKOWA KROWA NA ŁYŻWACH

ale naprawde dobry makowiec domowej roboty>!?!?!?! Bo cholery dostane ! ile bym nie upiekła to zawsze mi pęknie i potem sie rozpie**ala na srodku jak kroje 1!!!!!!!!!!! juz nie mam siły ! A tesciówka sie zapowiedziała na śiwęta a ja gotowac moge wszystko ale z pieczeniem u mnie nie za bardzo oprócz popisowej szarlotki nie za zbytnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to zależy...
pproś teściową aby upiekła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAKOWA KROWA NA ŁYŻWACH
AHA !dopiero bedzie miała o czym gadać !:O juz widze jak to będzie zrzędzić i rządzić sie w mojej kuchni :O BO ZA MOICH CZASÓW TO PIEKŁO SIE SERNIKI UCIERANE ,MAKOWIEC SIE PARZYŁO I 15 RAZY KRECIŁO ITP ITD ...jezuuu odkąd teść umarł echhh wiem to babcia moich dzieci ale czasami jest taka upierdliwa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAKOWA KROWA NA ŁYŻWACH
eeee widze ze nici ... Jakbym napisała ,ze zdradza mnie mąż albo ,że zrobiłam test mam 12 lat i chyba jezzzdem w ciąży z księdzem to zaraz by sie wszyscy zlecieli a tak nudyyyyy ide spać !🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tu temat o ciastach
Jakbyś tak weszła i poszukała przepisu i porady nic by ci się nie stało. Swoją drogą, co która szuka pomocy to siępowołuje a wizytę teściowej na święta. Boicie się swoich teściowych? No i nie krzycz tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Zobacz tutaj www.mojewypieki.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -Takatam-
Anuletta - slaby link podalas. Na tym blogu sa ladne zdjecia, a przepisy maja bledy! Jak nie poczytasz komentarzy,gdzie ludzie poprawiaja te przepisy, to wyjdzie kicha nie jedzenie. Pare razy sie nacielam, raz tylko mi cos wyszlo, bo sama wiedzialam co poprawic. Autorka niereformowalna bez podstawowej wiedzy o gotowaniu. Jest duzo fajniejszych blogow, a najlepiej patrzec na fora i czytac komentarze, bo takich pseudokucharzy jest pelno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adbodzi
Jest na kafeteri temat ciasta palce lizać mniam.Tam napewno Ci dziewczyny pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 dkg maku ( sparzyć i przemielić 2 razy) 9 jaj 1 łyżka mąki pszennej 9 łyżek kaszy manny 35 dkg cukru pudru 60 dkg jabłek kwasnych( zetrzeć na tarce nie wyciskać) 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 margaryna olejek migdałowy rodzynki i orzechy margarynę ucierać z cukrem dodać żółtka , kaszę mannę,mak, proszek i starte jabłka , bakalie na koniec ubitą pianę z białek wyłozyć na wysmarowaną blachę wylożoną pergaminem lub folia aluminiową piec ok 40 min można polać polewą nie może się nie udać :) jest pyszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAKOWA KROWA NA ŁYŻWACH
dzieki solenero !!!:D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja tez słyszałam o tym cieś
-cie :) ale sama nie robiłam !Czy jeszcze ktoś moze cos o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiec Zofii Nasierowskiej bardzo łatwo się robi, nie trzeba ciasta długo wyrabiać.Robi się go jak kruche ciasto.Przepis wypróbowałam, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mari
naprawdę jest łatwy ? ile tak naprawde go piec i w jakiej temp bo dziewczyny,ktore robily wg przepisu twierdzą ,że wyszedł w srodku surowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makowiec piekę owinięty w papier do pieczenia, surowe ciasto wałkuję dość cienko, daję nadzienie makowe, zwijam i zawijam lekko w papier pozostawiając luz na wyrośnięcie. Wyrośnięte wstawiam do piekarnika. Gotowy lukruję. Nie pęka i nie rozwarstwia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margolka66 - powrót do tematu
Temat musi powrócić - Wielkanoc tuż,tuż i wtedy i makowce i serniki i babki. Mam sprawdzony przepis na makowiec zawijany. CIASTO: 1/2 kg mąki tortowej 2 żółtka i 1 całe jajo 1 margaryna ( miękka) 10 dkg drożdży 1 cukier waniliowy 2 łyżki kwaśnej śmietany szczypta soli 4 łyżki cukru MASA MAKOWA: 2 szklanki maku - sparzyć i 2 x zmielić 2 łyżki roztopionej margaryny 4 całe jaja 6 łyżek cukru 10 dkg wiórek kokosowych (jak ktoś ich nie lubi to nie dawać) posiekane bakalie ( ja daję figi, śliwki suszone i orzechy włoskie) ale każda kobitka ma swoje - sprawdzone . WYKONANIE:W sporawej misce drożdże utrzeć z cukrem ,aż się rozpuszczą,dodać mąkę i pozostałe składniki.Wyrobić ciasto.Zostawić je na 1 godzinę w ciepłym miejscu do wyrośnięcia.Ciasto podzielić na 3 części , rozwałkować na prostokąty o grubości ok. 3 cm, rozsmarować na każdym 1/3 masy makowej zawinąć rolady.Wychodzą 3 nieduże.Każdą roladę zawinąć w papier do pieczenia.Zawijać niezbyt ciasno , tak by mogło sobie trochę urosnąć ale , też niezbyt luźno ,bo może popękać.Piec w piekarniku nagrzanym do 180st.C przez ok.45 minut - a najlepiej po tym czasie zajrzeć czy jest już rumiany - złoty, wtedy jest gotowy.Ostudzony można polać polewą czekoladową, lukrem lub posypać cukrem pudrem.Ten makowiec bardziej smakuje jak babka niż jak ciasto drożdżowe. W zanadrzu mam przepisy na kilka dobrych serników i babek jak znajdzie się ktoś chętny to napiszę przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
A może tak "Tort makowy" - 30 dkg maku sparzonego 2 x zmielonego 6 dużych winnych jabłek(utrzeć na grubej tarce) 1/2 kostki margaryny 30 dkg cukru pudru, 6 łyżek kaszy manny 1/2 paczuszki proszku do pieczenia, 5 jajek 1 cukier waniliowy i bakalie Margarynę ,cukier,żółtka utrzeć na puszystą masę.Dodać proszek d.p.mak utarte jabłka , dobrze wymieszać na koniec dodać sztywna piane z białek i ulubione bakalie (orzechy,rodzynki, figi ,śliwki suszone itp., delikatnie wymieszać.Wyłożyć na okrągłą tortownicę 24 cm średnicy.dobrze natłuszczonej i wysypanej bułka tartą.Piec 40-45 minut w temp.170-180 st.C. Ostudzony tort polać masą czekoladową.Lub rozpuszczoną w kąpieli wodnej czekoladą.Ubrać siekanymi orzechami ,albo wiórkami kokosowymi lub płatkami migdałowymi.Ten tort piekę zawsze na Boże Narodzenie, ale można go upiec również na Wielkanoc:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×