Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
tajemnicza92

IMPLANTY zębowe!

Polecane posty

Za tydzień w sobotę będę miała wkręcane śruby na 2 górne trójki... i odnośnie tego chciałam się Was zapytać jeśli oczywiście ktoś wie cokolwiek na te temat czy to boli nawet jeśli się ma znieczulenie? czy opuchlizna jest duża po operacji i ile czasu musi minąć, żeby zeszła? I czy jest możliwość, że takie implanty mogą się nie przyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to sa
hej. ja miałam robionego jednego. gorna czworke. oczywiscie robia znieczulenie. sam zabieg nie boli, ale sie go czuje, zn takie "wibracje" trwa moze około 35-45 minut. po zabiegu pewnie dostaniesz receptę na zestaw pozabiegowy ( płyn, pasta i mięciusieńka szczoteczka) opuchlizna to chyba u kazdego inaczej. ja miałam zabieg w piatek wieczorem, przez weekend momentami zimne okłady i w poniedziałek mogłam normalnie funkcjonowac. nie ma sie czego obawiac. robisz implanty tytanowe ? ( nie wiem czy sa inne ale sie pytam :P ) ryzyko z sie nie przyjma jest naprawde bardzo niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fytka
jasne że jest możliwość że się nie przyjmie- nie zrośnie z kością, np. jeśli dużo palisz , dentysta ci o tym nie mówił? co do bólu - nie powinnaś naprawdę nic poczuć , jest to zabieg chirurgiczny na odpowiednim znieczuleniu opuchlizny mieć nie powinnaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to nie ciekawie, że czuć te "wibracje" :// wolałabym jednak, żebym nie czuła nic, bo mam do zrobienia 2 górne trójki:/ ja będę miała ten zabieg robiony w sobotę i od piątku już mam brać zapisane antybiotyki... Jeden ząb będzie kosztował 4 tyś zł, a drugi 5 tyś, bo prawdopodobnie będę miała jakąś kość wszczepianą, bo jest problem z jednym dziąsłem:/ Jeśli paliłam przez 2 lata tak "okazyjnie" to jest większa szansa, że się nie przyjmie ten implant? Tak robię implanty tytanowe. Jeszcze dentysta mi powiedział, że nie mogę mieć wtedy okresu, bo wtedy z buzi mi się będzie krew lała bez końca? O co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oidwo
ja właśnie dzisiaj miałem robiony zabieg podnoszenia zatoki i wstawiania śruby pod implant. Zabieg trwał 2 i pół godziny i najgorsze było, że bolały mnie usta, bo je mocno trzymali.. Opuchlizny jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też właśnie jadę w sobotę na wstawianie śrub, apotem przez miesiąc będę nosiła swoją protezkę oszlifowaną,żeby nie przekszadzała w tym całym gojeniu... ja akurat z ustami chyba nie będę miała problemu bo będę miała robiony zabieg na przednich zębach... A oprócz ust Cię nic nie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli ktoś wie
coś na temat implantów niech się wypowiada, bo nie wiem czy nie zrezygnować z tego zabiegu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogo ja nosze aparat ,ale już mi ortodontka powiedziała,ze na dole zostanie mi miejsce i będę musiała tam wstawić zęba mi proponowała most na stałe ,ale nie wiem implant chyba lepszy ,ale 4 tys :O tyle wydałam na leczenie aparat i jeszcze tyle kurwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiiiiiiiiii
Czy to prawda, że trzeba te implanty wymieniać co 8 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli ktoś wie
Strasznie drogo:/ ale myślę, że jednak bardziej opłaca się wstawić implant niż most. Ja całe szczęście mam bardzo proste zęby tylko 3 górne wstawić i będzie ok, ale strasznie się boję:/ miiiiiiii mój dentysta mi nic takiego nie mówił, że trzeba implanty wymieniać co 8 lat. Gdzie to słyszałaś? Jak tak to ja zbankrutuję totalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiiiiiiiiii
Matka mojego kolegi ma implanty i tak mówiła (ona wstawiała jakiś czas temu je). Nie wiem czy to prawda dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli ktoś wie
Hmmm mi ortodontka i dentysta, który będzie wykonywał ten zabieg nic nie mówili o wymienianiu więc myslę, że nie trzeba, bo raczej dentyści powinni o takiej ważnej rzeczy powiedzieć.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pommponik
Wkręcanie implantów nie boli. Zwykłe znieczulenie (zastrzyk) jest w zupełności wystarczające do wyeliminowania bólu. Nie ma potrzeby wkręcania implantów w narkozie (praktycznie się tego nie robi, chyba że ktoś ma naprawdę paraliżującą dentofobię). Trochę boli po, jak już zejdzie znieczulenie, ale da się przeżyć. Implantolog zawsze przepisuje tabletki przeciwbólowe i antybiotyk, tak na wszelki wypadek osłonowo. Opuchlizna zwykle jest niewielka i mija po kilku dniach. Implanty niestety mogą się nie przyjąć, co zdarza się w około 2 procentach przypadków. Często nie udaje się ustalić przyczyny odrzutu, ale nie jest to alergia bo tytan, z którego są wykonane implanty, nie uczula. Zdarza się, że u jednego pacjenta, u którego wszczepiono np. 5 implantów, nie przyjmuje się jeden i nikt nie wie dlaczego. Jednak w takich przypadkach szanująca się klinika stomatologiczna, jeśli tylko stosuje renomowany system implantologiczny, wkręcają kolejny implant za darmo, bez żadnej dopłaty ze strony pacjenta. Bo w medycynie i stomatologii nigdy nic nie ma na 100%. Więcej informacji o implantach na stronie http://www.anident.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż miał robiony implant dwójki na dole tu: http://www.viscardi.com.pl/ Na początku trochę bolało, ale teraz już wszystko jest ok i nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda906
Też ostatnio dużo czytałam na temat implantów zębowych na http://www.medykdent.pl . Z tego co czytałam po znieczuleniu nie boli ale potem niestety jest uczucie przez jakiś czas boleści zwłaszcza przy jedzeniu. Firma ta Medyk Dent z tego co czytałam oferuję dosyć dobre ceny i jest dostępna dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam tez juz wstawiany implant w tym gabinecie www.stomatologkolobrzeg.com.pl i szczerze mówiąc przy dobrym znieczuleniu nic nie czuc, wiec nie masz się czego obawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne że jest taka możliwość, miałam robione trzy implanty. Sam zabieg robią z miejscowym to prawie nie boli ale potem jak przejdzie to jest opuchlizna i boli jak... ale to parę dni a potem jest ok. Mi zrobili chyba dobrze bo nic nie czuje i są wygodne. Robiłam w takim wrocławskim gabinecie Omnident z polecenia, nie mam telefonu już ale może sobie poszukać w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Implant jest tylko na 8 lat? napiszcie proszę bo zastanawiam się w takim razie czy to się opłaca. Wydawało m się że jest na cale życie, dlatego się zdecydowałam. Czekam za odpowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaJędrek
Ja mam implant od ponad dwóch lat!Powiem szczerze ze na początku bardzo się bałam ale niepotrzebnie!Zabieg nie bolał mnie nic,opuchlizne miałam tylko przez kilka godzin a rana bardzo szybko się zagoiła.Co ważne implant nadal wygląda super,nie rusza się,nie zmienił swojej barwy.Zabieg przeprowadził dr Wojciech Kołosowski w Unident Union Dental Spa.Poleciła mi go kuzynka, której też pan doktor wszczepiał implant i podobnie jak ona też jestem bardzo zadowolona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż miał implant przez trzy dni. Wdał się stan zapalny i trzeba było usunąć. Na szczęście firma w ramach pocieszenia za darmo oszlifowała sąsiednie zęby i wykonała bardzo porządny mostek. Dziwne, trochę, że za darmo to zrobili, ale oni sami powiedzieli, że skoro implant się nie przyjmuje, to muszą w jakiś sposób pacjentowi pomóc. Aha, ponoć niewskazane są implanty zastępujące zęby, które usunięto, bo pod nimi był ropień, czy stan zapalny, a nawet tylko próchnica. Za to w miarę bezpieczne jest, jeśli zastępujemy ząb zdrowy, ale wybity, czy uszkodzony w wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nattiii

Ja polecam Lux Med w Krakowie. Mają w ofercie implanty dodatkowo zapewniają kompleksową opiekę stomatologiczną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. Ja także zdecydowałam się na implant zębowy ponieważ straciłam mojego naturalnego zęba w wypadku samochodowym. Implant wygląda bardzo naturalnie ponieważ ma podobny kształt i kolor do reszty zębów. Jeśli mieszkasz w Częstochowie, możesz sprawdzić ofertę gabinetu stomatologicznego www.stomatologiarodzinna.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a czy moge zapytc dlaczego zdecydowalyscie sie na te implany? Czy mialyscie taka potrzebe ( w sensie braku uzebienia albo powaznych problemow z wymienianymi na implanty zebami), czy moze dla wzgledow estetycznych? I czy zmierzacie wstawic sobie implanty w calej gornej, dolnej szczece?

http://www.odzyskajoddech.pl/implanty-stomatologiczne-idealny-zamiennik-naturalnych-zebow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bac Łukasz

Jeśli robimy kilka na raz wcale tak drogo to nie wychodzi http://pierwszalitera.pl/sztuczne-zeby-akrylowe/ a jednak pełen uśmiech to duża zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×