Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda z Tarnowa

Jakie ciepłe posiłki szykujecie dla gości?

Polecane posty

Gość Magda z Tarnowa

Jakie ciepłe posiłki podajecie gościom na weselu? Bo ja myślałam o 1) bigos 2)golonka 3)flaki 4)kiełbasy z żurem Mysle że 4 gorace posiłki wystarczą na wesele jednodniowe Posiłki szykuje moja mama,z ciotkami bo wesele w remizie Tylko pytam czy te 4 dania wystarczą na cała noc? Do tego mamy ok 30 butelek wódki na ok 80 osób?Tylko tez nie wiem czy nie za mało? Jak wy macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ja bym nie chciala byc na weselu z takim zarlem i woda (zamiast np. wina) :D to sie jadalo a moim dziecinstwie, w latach kryzysu, teraz na szczescie sa juz inne mozliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda z Tarnowa
nie mamy zbyt wiele pieniedzy by sie wykosztować Mieszkam na Podlasiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa WY szykujecie jasne
:o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda z Tarnowa
My ja miałam odłożone ok 2.700 zł a mój chłopak ok 3.200 zł troche nam mamy dołożyły do wesela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja proponuję tańszym kosztem ale za to inaczej: -rosół z makaronem -filet/schabowy/udka z kurczaka z surówką i ziemniakami przekąski zimne na stołach koreczki śledziowe, wędliny (szynka, polędnwica, kabanosy, salami) + ser żółty półmisek mięs pieczonych -chleb, bułki, masło -trochę ciasta -owoce -kawa/ herbata wg uznania -deser : lody tak np. -kolacja - tutaj możecie podać żurek z kiełbasą lub barszcz z krokietem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
nie chodzi o wykosztowywanie sie, tylko o troche gustu, bez przesady, czy cale jedzenie weselne musi byc z wieprza w siedmiu odmianach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i słuchaj
niech stoi kierowca pod remiza w pełnej gotowości, bo wódy wam braknie gdzieś ok 21 najpoźniej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny oldskul!
wydaje mi się, że wystarczy. chociaż rzeczywiście może zamiast golonki podać udka z kurczaka. bigos, flaki i kiełbasa z żurem bardzo mi się podobają. tylko do tej golonki mam zastrzeżenia; co za dużo wieprza to niezdrowo. brawo za samodzielne przygotowanie wesela, na pewno będzie pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ludzie!!! Jakie ciezkie zarlo! A moze jakas ryba i surowki, salaty... Ja mialam w meniu do wyboru - schab, ryba, albo jelen. Do tego salaty i surowki, ziemniaczki, frytki (dzieci lubia), albo kluski w sosie(do jelenia) Potem byly tylko owoce i zimne prystawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny oldskul!
aha, co do wódki, to też myślę że trochę mało. co prawda jeśli macie wśród gości dużo dzieci i osób po 80tce albo abstynentów to wystarczy, ale jak nie, to proponuję jeszcze 10-15 butelek dokupić. to się nie zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda z Tarnowa
a na stół paluszki czy chipsy byscie postawiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda z Tarnowa
Dori30 ale u nas nie ma kto ryb wypatroszyć a mrożonki bardzo drogie,nie stać nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast dokupowac wiecej wodki, kup wino i piwo. To podszyw tak? Z tym patroszeniem i chipsami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
tak, na stol koniecznie postaw paluszki i landrynki ;) mozesz jeszcze dorzycic kotlety z mortadeli na kolacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
a na powaznie, to niechze bedzie juz ten bigos, ale listosci, golonka? flaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny oldskul!
z tymi paluszkami i chipsami ja bym odpuściła; to zbyt barowe. do chrupania postawcie małe ciasteczka, ale nie na słono - nie pamiętam paluszków na żadnym weselu. albo zamiast paluszków krakersiki Salsa z Biedronki - bardzo smaczne i tanie. ale chipsy odpuście. pewnie owoców ze względu na koszty nie będziecie mieć? może chociaż mandarynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skąd wiesz..,... ?
Proponuję pierogi z grzybami i kapustą lub pierogi ruskie (zawsze się sprawdzają, a flaki i golonkę nie każdy Ci zje), naleśniki w sosie (większość osób lubi, a nie wychodzą tak drogo), panierowane boczniaki z pieczonymi ziemniaczkami i surówką, leczo, pieczone bakłażany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że macie ograniczone możliwości finansowe, ale nawet za małe pieniądze można przygotować bardziej urozmaicone menu, np. I danie- rosół z makaronem II - kotlet schabowy, ziemniaki gotowane lub pieczone, buraczki zasmażane III - ryba smażona, frytki, surówka z kiszonej kapusty IV - kotlet mielony z nadzieniem z pieczarek, ryż, surówka z marchwi V - paszteciki (można wykorzystać do ich zrobienia mięso z rosołu), barszcz czerwony lub żurek z jajkiem i kiełbasą Oprócz tego zimne przekąski: - wędliny w plasterkach, pieczone mięso w plasterkach - ze 2 sałatki, np. gyros, ryba po grecku, tradycyjna warzywna - koreczki śledziowe - ogórki i pomidory Słodkości: - ciasta- 3 rodzaje - tort - cukierki czekoladowe, drobne ciasteczka - owoce Kawa, herbata, woda mineralna, cola, soki Wódka, wino, piwo Myślę, że to by było takie minimum, żeby wesele wyglądało jakoś w miarę przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężkostrawne menu
Ja rozumiem brak pieniędzy, ale chyba trochę przesadzasz. Alkoholu, wg mnie, masz zdeydowanie za mało. A jedzenie masz takie banalne i cięzkie, ze aż strach. Ja nieznoszę flaków i golonki. Zjadłabym ten bigos i żurek, ale to chyba trochę mało jak na całonocne wesele. Dobrze Ci tu piszą, że można tanio, ale coś fajnego ugotować. NIkt w rodzinie nie umie sprawić ryby? Aż nie jestem w stanie uwierzyć. A poza tą golonką to moze dorzuć jakies udko czy coś, bo nie wiem czy każdy tak golonkę będzie pałaszował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kdghhj
Myślę, że z tymi pierogami i naleśnikami to jest fajny pomysł. Jeśli nie masz deseru, możesz podać pierogi z owocami, polane śmietaną lub naleśniki na słodko, polane czekoladą... Fajne też są pierogi po staropolsku, z kaszą zamiast ziemniaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszę tak: z doświadczenia w obsłudze wesel wiem że ludzie najbardziej lubią proste ale nie tłuste dania...ja mam: 1. rosół z makaronem ziemniaki+ do wyboru mięsa(szwajcar, udka, szaszłyk)+sałatki 2. filet drobiowy+ sos słodko-kwaśny + ryż+ pekińska 3. boeuf strogonow 4. kotlet mielony+ ziemniaki opiekane+ kapusta zasmażana +barszcz do popicia no i oczywiście wiejski stół: jak się ostatnio dowiedziałam bardzo ludziom smakuje np. kaszanka i pierogi (z mięsem, grzybami itp.) ja tak będę miała i na jednodniowe wesele starczy+ oczywiście półmiski wędlin, sałatki, śledzie, ciasta i owoce... koszt nie wyniesie więcej niż 50 zł od osoby(razem z ciastami) przynajmniej w firmie, która mi robi jedzonko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim, jak sie nie ma kasy , to sie nie robi wesela na 80 osob. Po drugie , masz za malo wodki. Zazwyczaj liczy sie pol butelki na osobe (to jest absolutne minimum). 30 flaszek na 80 osob - smiech na sali. Nie wypada podac gosciom samych goracych dan, zimne przekaski musza byc. Naprawde jak was nie stac, to nie rob "wesela" takiego jak napisalas , bo was wysmieja i beda was obgadywac przez nastepne 10 lat. Juz lepiej bedzie, jak zaprosisz najblizsze osoby na uroczysty obiad i tyle. Jak nie bediecie mieli wesela to swiat sie przez to nie zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My na weselu mieliśmy kilka ciepłych posiłków oraz wiejski stół. Zresztą wszystko przygotowała nam firma catering arts. największą popularnością cieszył się wiejski stół, bo przypominam prawdziwy wiejski wóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My korzystamy z Cateringu Arts zawsze dobrze sie sprawdza i dojedzie wszedzie gdzie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra

A na co masz ochotę? Fajne jedzenie przygotowuje na większe imprezy firma Catering Arts. JA bardzo ich lubię, bo jako manager dużej firmy odpowiadam za wiele aspektów każdej imprezy i czasami mam spore wymagania co do menu, a do tej pory nasza współpraca układała się doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×