Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gość mamunia27
Gosia zadzwon do Urzedu Skarbowego pod który podlegasz w PL. Wyjasnij sytuacje- mysle, ze nie powinno byc problemu- po nazwisku- dacie urodzenia i adresie na pewno Ci powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej tez mi sie tak wydaje Gosia ze powinni podac jak powiesz Jaka sytuacja. Ja zlozylam podanie o child benefit w lipcu I odrazu przyszla odpowiedz I juz dostaje pieniazki co do tax credit czekam na odpowiedz I dopuki nie bede go dostawac to nie przyznaja becikowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi o child benefit wypelnila babka jak rejestrowalam malego w urzedzie, no i wyslalam o te inne dodatki, na razie o becikowe mi przyszlo odmownie bo nie biore child i working tax credit, no bo czekam na odpowiedz. Tylko ze za 5 tygodni jedziemy na urlop i jak mi papiery przyjda jakiekolwiek jak bede na urlopie to nie bede miala kiedy sie odwolac. I to tez jest chore, bo musisz sie odwolac w przeciagu 3 miesiecy od urodzenia dziecka, a jak nie to przepadnie, a jak ciagle czekasz na odpowiedz od nich to jak masz to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,ktory trzeba miec benefit zeby przyznali to becikowe??? ja juz kurde padam na ryj z tymi benefitami)))-: chyba oni licza ,ze ktos da sobie spokuj)-; wiesniaki!!! i czy jest to benefit ograniczony terminem???wiecie moze???ja nigdy zadnych benefitow nie bralam to sie nie orientuje-probowalam starac sie o maternity allowance ale poniewaz nie pracowalam iles tam dni przed zajsciem w ciaze to taz nie przyznali!"!! lobuzy!!! a to ze pracowalam tu legalnie 9 lat non stop to sie nie liczy???jak to jest-taka jestem wkur....,ze nawet nie chce mi sie o to juz starac)-;napiszcie mi prosze w skrocie jak cos wiecie o tym becikowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede musiala tak zrobic kobitki jak piszecie zobaczymy czy sie uda:) Kasienko piszesz ze Twoj Olus tak reaguje na tate ale on juz jest duzy i rozumny chlopak a moj maly gigus ma dopiero miesiac i 5 dni a jak go taka wezmie do odbicia to drze sie jakby mu ktos krzywde robil a jak tylko polozy sie umamy na cycach tak dziecka nie ma odrazu zapada w slodki sen hehe ;) Nio i powiem Wam mamuski ze u nas chyba zaczynaja sie kolki... Mały od godziny 16 do 19:30 plakal prawie caly czas do cycka nie do hustawki nie do koszyczka nie na rekach nie wygodnie przy cycki strasznie sie prezyl mysle ze to kolki bo jak narazie odpukac z kupkami sie poprawilo do tego stopnia ze robi po 10 kupek na dzien :/ Dopiero jak wlozyla go babcia do fotelika samochodowego uspokoil sie i w aucie jak jechalismy do sklepu nam zasnal pozniej sie obudzil pojadl cycusia i spi jak aniolek. A juz myslalam ze koleczki nas ominal no ale widac ze spoznione przybyly ;( A i bobiotic-u czy jak to tam sie nazywa nie lubi strasznie sie wykrzywia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka przypuszczam że powinno się pobierać child tax,i wtedy starać się o becikowe.ja złożyłam,potem przyszła odpowiedź żebym podała ch.tax,odpisałam że czekam na decyzję,potem decyzja przyszła,ja w czasie oczekiwania się odwołałam,ale że mąż pobiera ch.tax ten najmniejszy to nam przepadło,więc odpisałam że rezygnuje. GOSIU no nie ma się co dziwić,dziecko było tyle miesięcy tylko z nami,więc drze się u kogoś.Ale przecież mój mały rozpoznaje już glos,twarz ale za cholerę tylko mama i koniec,dziś 2 razy wyłaziłam spod prysznica bo zostawiłam malego z tatą to wpadł w jakąś furię,więc wylazłam i musiałam ponosić na rękach,przytulic,pogadać.Ciekawe bo mam wesele w listopadzie,do USC Oli pójdzie z nami,potem zostanie z nim naprawdę zaufana ciocia i czarno widzę tą moją zabawę na weselu..to jest piękne ale ciut problematyczne,bo nawet jak idę na jazdy,to ojciec 2 godziny nosi małego na rękach i tak jest źle.Ostatnio jak wróciłam to dosłownie to dziecko do mnie przyrosło,złapał mnie rączkami za ciuchy,wtulił głowę pod moją brodę i tak twkił na mnie jak pijawa z 20 minut. co do kolek niestety ale u mam karmiących piersią też mogą być:( spróbuj małemu dac infacol,colief,czopki vibrucol,fenicol.Ja stosowałam cuda na kiju,przez miesiąc kolek pomogło tylko kilka razy.Mały był trochę spokojniejszy jak leżał na moich piersiach.Koncert trwał codziennie od ok 17-18 czasem do północy przy dobrych wiatrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienko!!! dzieki za odpowiedz-slodki ten Twoj babas(-: moja tez tak wyglada jak sie burzy(((-: No to teraz mamy bardziej nerwowe atmosfery niz w ciazy,a tak narzekalysmy i balysmy sie-(((-: A ja juz czasem padam doslownie na ryj(((-: no ludu !!!nawet wyspac sie nie idzie!!! oj dziwne to_wolalam byc w ciazy i spac z brzuszkiem-hi.hi... ale i tak kocham moja dzidzie najbardziej na swiecie....a niedlugo w torby(wory)pod oczami moge pakowac zakupy ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To długo dziewczyny czekacie, ja CHb dostałam po 2 tygodniach i tak samo odpowiedz z tax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dostalam tylko z rodzinnego informacje ze rozpatruja moja sprawe odeslali mi certyficat i narazie cisza a wysylalam to zaraz po urodzeniu malego czyli ok miesiaca juz czekam za to z child tax credit tak jak pisalam wyslali mi papiery do wypelnienia o pesel nip itp. Kurde dziewczyny co jest dobre na katar u takiego maluszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej gosia sprobuj tak jak piszą dziewczyny,ale ja pamiętam że jaszcze mieszkałam w pl i potrzebowałam nip bo gdzieś zgubiłam to musialam jakąs forme im wypisać i coś podpisywałam.a tak jak pisze od września wycofali nipy,mówili w tv,więc teoretycznie nie musisz posiadać.bo jak ktoś posiada nip to on idzie do uśpienia,a posługujemy sie tylko peselem. ja dostałam bardzo szybko chb,chtc też szybko,a becikowe odwoływałam sie kilka razy,a oni i tak wiedzą kiedy dostajesz chtc i ile on wynosi,bo mi odesłali forme z moimi benefitami i odmowe.więc ja kolejne odwołanie i wkońcu mi przyznali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia nio ja jak zmienialam nazwisko to tez musialam cos wypelniac...:/ Zadzwonie w pon do skarbowki a jak mi nie podadza to zadzwonie do taxu i zapytam ich czy koniecznie musze podawac skoro jest on wycofany a mimo tego ja go nie mam ze soba ;) Izunia a powiedz mi bierzesz ta najnizsza kwote ? Bo wlasnie na decyzji pisze ze muszisz pobierac ta wyzsza. Mi tez dali odmowe i z tego co wiem to z taxu dostane to najnizsza tak jak Kasienka wiec nie mam szans nawet jak bede sie odwolywac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no porąbane jest z tymi taxami.Ja pobieram tylko 10 ł tygodniowo Ch.taxu i ch.benefitu tee... 20 czy 21 tam jest tygodniowo ale dostaję raz na miesiąc.Niestety Gosiu ale jak pobiera się ten najniższy ch.tax to becikowe przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasnienko wlasnie wiem i o tym pisalam ze tak pisze na decyzji i dlatego pytam Izuni jaka kwote ona pobiera ze jednak jej przyznali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia ja dostaje jakos 42 co 4 tygodnie,ale nie wiem ile dokladnie na rok.bo miałam podana kwote za ten okres który mi się nalezy czyli niecały rok.ja wysyłalam odwołanie i najpierw przysłali odmowe bo nie miałam jeszcze chtc,potem kolejną z danymi o benefitach i odmowe bo niby mam najniższą,a potem wysłałam jeszcze raz odwołanie i na podstawie tych samych danych mi przyznali.więc nie mam pojęcia od czego to zależy.także wysyłajcie odwołania.a może sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ktorejsc z was przyznali working tax credit? Bo ja juz sie w tym gubie. Tam pisze ze mozna tylko zarabiac 15 000 tys na rodzine, no a ja mam duzo wiecej i jak tam dzwonilam koles powiedzial ze bedzie mi sie nalezalo, ale on sie wypytywal o to ile teraz zarabiam no a ja mu powiedzialam ze do konca wrzesnia bedzie jakas tam kwota a potem bede na maternity wiec nie wiem, a on mi costam wyliczyl i powiedzial ze bedzie mi sie i tak nalezalo, ale przeciez w podaniu pisalam ile zarabialam za ubiegly rok, wiec juz sama nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia ja nie dostałam working taxu,bo przekraczamy 16000 rocznie na rodzine.facet sie ciebie pytal ile bedziesz zarabiać,bo trzeba im zgłaszac każda zmiane.ja dzwoniłam po otrzymaniu decyzji,że zarobki zmniejszają się o połowe,kobieta mi powiedziałą że dostane nową decyzje,i dostałam,ale kwota ta sama;/pomimo że zarobki spadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Izunia na jakim formularzu odoływałas się do becikowego? mozesz podpowiedziec jak to argumentowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Dziewczyny czy ktoras z Was stara sie moze o mieszkanie z counsilu? zastanawiam sie wlasnie czy skladac czy sobie podarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia wszystko zalezy gdzie mieszkasz i w jakiej sytuacji obecnie sie znajdujesz...czasami czekanie nie trwa dlugo ale tak jak w przypadku moich znajomych jest to wiecznosc (2 lata )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to zalezy czy chcesz typowo councilowskie czy tez z prywatnej agencji...gdzie ceny ciut roznia sie od tych z housingu ale i mieszkania sa w lepszym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia ja wlasnie o tym mysle i namawiam mezulka na to ale nam jak narazie jest dobrze tu gdzie meiszkamy i szkoda nam zostawic ten domek. Chociaz kasy idzie duzo bo placimy 700 funtow z consilem juz a do tego oplaty (wszystko mamy na prad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny forma na odwołanie to GL 24,ja ja ściągałam z neta,ale potrzebna tylko ostatnia strona,lub 2 ostatnie,więc nie drukujcie wszystkiego,bo to sa same opisy.najpierw napisałam w odwołaniu że nadal czekam na chtx,a potem przy drugim odwołaniu że juz posiadam i nic więcej.Oni sobie sprawdzają nasze benefity i ich wysokość. mamunia ja myślałam o mieszkaniu,ale stwierdzilam że wole myslec o kunie.bo te mieszkania z państwa mają wiele do życzenia,dużo trzeba robic.znajomi sie starali,z dwoch zrezygnowali bo im się nie podobały i ostatnie musieli wziąść(w sumie nie musieli,ale wszystko by im przepadło.i podobno nic specjalnego.zreszta przeważnie sa to mieszkania,a ja jednak wole jakiś domek z ogródkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka poczytalam wczoraj dokladniej o tych naszyj majtkach :) i sie rozczarowalam, myslalam ze pomagaja one w powrocie do formy z przed ciazy, a tu nie prawda :( one powoduja ze po zalozeniu nie widac boczkow i faldek, mozna nosic dzieki temu ulubione ciuszki. Dlatego nazywaja sie magic. Duzo kobiet pisze by nie kupowac w celu odchudzania bo one tylko kamufluja zbedne kg i tyle :( wszystkie pasy po porodowe dzialaja tak samo. Je sobie odpuszczam :( na cellulit nie nazekam,wiec nie zaglebialam sie w temacie tych drugich gatek. Pozostaje nam sport i dieta :) Ja tez benefity dostalam bardzo szybko ale inaczej jest gdy sie juz ma jedno dziecko, wtedy wszystko trwa duzo szybciej. A jesli o dom z hausingu chodzi to tzeba miec po prostu szczescie, ja mam znajomych kturzy dostali domki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to ma znaczenie ze jedna rodzi cc druga sn i czy dziecko karmione jest piersia czy mm . Wiec pytanie do tych mam ktore rodzily sn i karmia piersia ja dlugo po porodzie dostalyscie okres??Ja jestem ponad 5 tyg po porodzie i dzis na podpasce zauwazylamowa delikatnie rozowa krew:/ I zastanawiam sie czy to zblizajacy sie okres czy tez jest cos nie tak ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia z tym kupnem domu to masz racje...rok temu wzielam kredyt i kupilam 3 pokojowy dom z pieknym ogrodem w miare spokojnej okolicy i nie zaluje..wczesniej staralam sie o councilowskie mieszkanie ale takie ofertty jakie mi proponowali to pozal sie boze...a i sasiedztwo mialo wiele do zyczenia.. Moj "czynsz" fakt nie jest maly ale jakby nie bylo place juz za swoje a nie komus do kieszeni...uwazam ze jesli chce sie tu zostac na dluzej badz na stale to kupno domu jest dobrym rozwiazaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, ja juz od dawna nie krwawie. Ostatnio tez mi sie krew pojawila i rowniez myslalam ze to @ sie rozkreca, ale trwalo to tylko 1 dzien. Pytalam poloznej co to moglo byc, i ta mnie uspokoila ze przy karmieniu piersia to sie zdarza. Dla swietego spokoju zrobila mi wymaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja pores dostalam jakis miesiac od tego jak skonczyl mi sie polug. Co do tech benefitow to czekam juz 3 tyg na odp z taxu.. A jesli juz zlozylam podanie o becikowe I odeslali bo jeszcze nie mam taxu to czy to sie juz liczy ze zlozylam prized 3 miesiacami?? A jesli chodzi o te mieszkania to jak sie o nie stared gdzie trzeba isc?? Czy przyznaja szybko czy raczej sxkoda glow zawracac?? Napiszcie prosze moja siostra jest Tutaj juz 5 lat ale nigdy sie tym nie interesowala nie wiedziala ze mozna sie starac miala kupowac mieszkanie tz wziac kredyt I splacac. A jak to jest ze dostaje się mieszkanie na własność czy tylko na jakiś czas??? Trzeba im coś płacić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×