Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

hej dziewzyny jak dobrze:) wkońcu po miesiącu starań za tydzień idę usuwać implant.Byłam 2x u mojego gp i odmówili mi usunięcia.Odeslałi mnie do kliniki brook bo jak twierdziła pielęgniarka że mi go nie usuną. o ile dobrze pamiętam to Ty Kasztanko miałas implant i uuwałaś? I jak się po nim czujesz, tzn bez niego ? jak waga?leci w dół? Ja mam za tydzień usuwanie i odrazu konsultacje na spiralę tyle że ja chcę miedzianą. Ma któraś z Was lub miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki!!! dawno mnie tu nie bylo.Napisalam wczesniej jakiegos posta ale wcielo niestety)-: chcialam sie spytac,czy ktoras ma dzidzie ze skaza bialkowa???bo moja Hulya ma zdiagnozowana skaze bialkowa,jestesmy na Nutramigenie AA i wszystko jest ok(-; ale mysle od przyszlego tygodnia o wprowadzaniu innego jedzonka(we wtorek mamy kolejne spotkanie z naszym dietetykiem).Co do witaminy D3 to ja malej podaje po konsultacji z pediatra,jest to witaminka ktora trudno przedawkowac,a jest niezbedna do prawidlowego rozwoju dziecka.Tak to prawda tu tej witaminy nie polecaja ale nawet w tej zielonej ksiazce , ktora dostalysmy z NHS jak bylam jeszcze w ciazy pisze ,ze to niezbedna witamina,wiec pokazalam to pewnej pani doktor w szpitalu,a ona na to,ze to fakt ,ze to wazna witamina ale mozna ja pominac,gdyz...UWAGA!!! jest za droga na refundacje!!! no to ladne halo(((-: Polska biedniejsza ,a witamine d3 kaza brac(-:oprocz tego podaje mojej malutkiej do porannego mleczka Dicoflor 30(probiotyk),szczegolnie polecany dla alergikow i po antybiotykoterapii.Oj duzo by pisac-przez caly czas jak walczylysmy o zdiagnozowanie skazy bialkowej ,poznalam tutejszy NHS,jak to sie mowi-od podszewki-i w tym momencie topic pozostawiam bez komentarza)-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ ja w grudniu usunelam implant. Dziwie sie ze u gp go nie usuna, ja mialam umowiona wizyte ale term byl dlugi wiec wyjelam w klinice gin. Samo wyjecie oczywiscie nie boli bo dostaniesz znieczulenie ale przyznam ze trwalo to meeega dlugo. Nie mogla go wyjac rekawiczki miala cale we krwi. Nigdy wiecej tego ustrojstwa !!! Tego samego dnia zalozylam wlasnie miedziana wkladke, chociaz nie chcialy jej zalozy bo twierdzily ze to duzy szok dla organizmu :) kazaly za tydz przyjsc, oczywiscie postawilam na swoim. Tu tez byl problem bo probowala zalozy mi wkladke ta na 10 lat niestety okazala sie za wielka i mam ta na 5 lat. Po zalozeniu plamilam ok 2 tyg. A i musialam nitki skracac bo zostawila je tak dlugie ze prawie na zewnatrz wychodzily :) Psychicznie czuje sie duzo lepiej, libido wrocilo do normy,a z waga no coz ciezko zrzucic :( Po implancie jeszcze mam ok pol cm slad na rece, mam nadzieje ze z czasem zniknie. Julka niestety nie pomoge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karen@
Hej Julka! Tak jak juz kiedys pisalam o tym samym problemie to okazalo sie , ze moj malytez ma skaze. Jest na nutramigenie tez. A co to za roznica miedzy zwyklym a AA ? Moj maly mial strasznepoliczki! Tutaj go leczyli hydrocotrozionem caly czas + emolienty. W Polsce bylam u alergologa i dal mi inna masc. Jest duuuzo lepiej !:) Ile ma Twoja mala ? Moj skonczyl 7 mcy . Podaj juz mu inne jedzonko , jakies warzywka i owoce. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karen@
A co do wit d3 t tez podaje :)Pediatra w PL zalecal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki(-: hej Karen!Nutramigen AA jest dla,powiedzmy ,,zaawansowanych '' alergikow,wzbogacony jest o lipil i o dodatkowe witaminki.Jest calkowicie refundowany przez NHS,bo normalnie puszka ,ktora mam na jakies 5-6 dni kosztuje okolo 60.ale generalnie Nutramigenki sa superanckie dla naszych skazowiczkow(-: no ja jestem pod wrazeniem(-: ale wali niemilosiernie,co?probowalas?ja sprobowalam,tragedia(((-: a kupy po nim u dzidzi-zielone i baaaaardzo smierdzace(((-:napisz wiecej prosze.moja mala ma skonczone 5 miesiecy,dalam jej wczoraj jabluszko(malusienko)a dzisiaj zwymiotowala,no i teraz nie wiem,narazie odpuszczam.we wtorek idziemy do dietetyka i zobaczymy!Napisz jak Ty postepujesz ,co robisz ze skaza?masz spotkania z dietetykiem?jestes z Anglii?tak?Londyn???ja chodze do Homertona-jak jestes stad to polece Ci fajna pediatre,zarabiscie pomocna babeczka.dzieki za odzew(-:buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Mogę dołączyć..??:) Mamą zostanę dopiero za 3 tygodnie ale również mieszkam w UK:) W sumie jak narazie nie udzielam się nigdzie;) Siedze w domu i dzielnie znoszę ciążę:) Mój język nie jest perfekcyjny i w głębi duszy boję się jak ja sobie poradzę z maleństwem:) Wy już zostałyście mamami... więc mam do was pytanie... Jak tu jest z tymi wszystkimi formalnościami po porodzie? Mojemu mężowi przysługuje 2 tygodnie wolnego, prawda? Musi je wybrać zaraz po porodzie czy może troszkę później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Hej ! Ja jestem z birmingham wiec niestety szkoda ale nie moge sie wybrac to Twojej pani pediatry !! Wielka szkoda botutaj tomasakra jakas!! Chyba dwa miesiace prosilam sie gp zeby mi dala nutramigen ! Az w koncu dala sie namowic :) Mleko w smaku -porazka !! Zapach zreszta tez ! Nie wiem jak moj maly to moze pic :) Kupy tez sa smierdzace :))) Robilam testy z krwi tzw panel zywieniowy i wyszlo, ze maly jest uczulony na mleko i ziemniaka wiec nie daje mu tez ziemniaka. Ogolenie sama nie wiem jak sobie z tym radzic bo w PL byl pod opieka lekarzy a tutaj pewnie znow mi kaza uzywac hydrocortizon !! A Twoja mala miala tez bardzo suche i czerwone policzki ?Jakie miala objawy tej skazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej(-: moja mala wlasnie nie miala zadnych ale to zadnych objawow na skorze.tez miala testy z kupki.U mojej dzidzi skaza zaatakowala tylko uklad pokarmowy i robila kupy z krwiw i ze sluzem,a w koncowej fazie juz tylko krew)))-:pieluszka jak z okresem!!!ale ja polecam kapanie w Epaderm(tez polecone od tej pediatry),to jest taka papka w puszce ,mozesz ja dodawac do kapieli jak i rowniez smarowac tym dzidziusia.sprawdz na internecie,mozna to kupic bez recepty ale tez mozesz dostac za darmo ze szpitala,jak bede laskawi(((-:no ja tez nie jestem za mascmi sterydowymi ani z hormonami,bo pomaga tylko na chwilke i potem wszystko wraca,a czasem zostaja przebarwienia,dali mi to na pupke.Faktycznie po 1 dniu czerwonosci zniknely ale potwm znow sie pojawily)-: i ten Epaderm pomogl(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Moj mial policzku zaatakowane na maxa! Cale cialo mial suche. Stosowalam oilatum ale z pl przywiozlam emolium I jest super:-) sprobuje ten epaderm jak mi sie te skoncza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katty napisz,ile ma twoja dzidzia i jak wprowadzasz pokarmy,co dajesz?w jakich dawkach,sorki za nawal pytan ale pierwszy raz sie zetknelam ze skaza bialkowa,szukam wszwdzie informacji.podajesz moze ten sinlac z Nestle???bo ja wlasnie zamowilam w polskim sklepie,jutro odbieram,zobaczymy(-:pozatym zaczelysmy juz 3 dni temu od jabluszka(1 dzien przerwy,bo wystapily wymioty)i dzisiaj podalam troszke jabluszka ze sloiczka gerber i narazie ok(-; pliu kaszke z bobovity(bezmleczna i bezglutenowa)oczywiscie na Nutramigenku(-:pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Hej ! Moj ma 7 miesiecy juz skonczone a wiec od wproiwadzania zaczelam jakis czas temu. Tez powoli i po troszku :) Teraz juz je wiecej zupek tylko bez ziemniaka bo ma niby alergie. Sinlac podaje mu tylko na noc Uwielbia to! Zrobilam zapas z PL ale chyba niedlugo znow muszekupic. A rano daje mu kaszke lyzeczka o smaku bananowym, jablkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki(-: Katty ,no ja dzisial odebralam Sinlac(-: napisz mi prosze,robisz go na wodzie czy na Nutramigenie???i dajesz butelka???poleci przez smoczek???jak tak ,to ktore smoczki masz do Sinlaca???i gotujesz jedzonko,czy podajesz sloiczki czasami???ja sie zorientowalam w tym temacie i najwiekszy wybor sloiczkow bezmlecznych i bezglutenowych jest w firmie Hippo(-:masz cos sprawdzonego???dzieki(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Sinlac robie na nutramigenie .Maly wcina na noc wiec podaje zbutelki.Uzywam avent i jest taki specjalny smoczek do kaszek trojprzeplywowy. A Ty jakpodajesz? Na mleku czy wodzie? Ostatnio zepsul mi sie blender i czekam na nowy wiec kupuje gotowe jedzonko ale on je bez problemu. Ja wiem ta firma jest dobra tylko , ze prawie w kazdym jest ziemniak a on tez nie moze go jesc. Moj maly tolubi wszystko ! Nawet juz z ryba wcinal :) Od 3 dni zauwaylam,ze nie chcemi jesc mleka tak jak kiedys!! A jakmudam zupke czyowocki to wcina jak szalony :) ATy gotujesz czy gotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej(-: no my zaczynamy ale powolutki,bo troche sie boje(-:wlasnie tez sie zastanawiam z czym ten Sinlac podac???niby na opakowaniu jest napisane,ze z woda ale dietetyk mi powiedziala,zebym dodawala Nutramigen do wszystkiego w miare mozliwosci,bo to tez lekarstwo i ma pomoc wyleczyc z tej skazy.Ja narazie oprocz kaszki podalam tylko to jabluszko z Gerbaera ze sloiczka,bo jak podalam takie swieze to moja zwrocila(moze bylo za kwasne,a kwasy tez nie dobre dla nich)a po tym Gerberze jest ok.Zakupilam troche tych sloiczkow,bo mialam problem zeby je znalezc,to jak znalazlam to kupilam wiecej,no i zobaczymy ale jeszcze poczekam.A Ty wiedzialas o tej alergii na ziemniaczka wczesniej???bo ja jeszcze nie sprawdzilam,moze moja tez ma,a jak sie objawiala???Ja narazie daje kaszke na sniadanie,potem mleko w ciagu dnia i kaszke na kolacje i chce moze podac na kolacje zamiast kaszki ten Sinlac.Moja po wczorajszej kaszce na wieczor(zjadla 180) spala az do 7:30 rano(-:czyli brzuszek pelny(((-:dzisiaj idziemy do pani dietetyk,to jeszcze o wszystko sie wypytam(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kasiulla witamy:) gratulacje,do końca już niedaleko, a jak chcesz rodzić?CC czy sn?Bo teraz podobno kobieta ma wybór,jak chce rodzić.Co do tacierzyńskiego-tak należy się mężowi 2 tygodnie robocze,mój miał 11 dni roboczych+łikendy.Żeby nie było wątpliwości,twój mąż może zanieść do zakładu matb1,jako dowód że rodzisz.Mój zaniósł kopię, i umówił się tak, że jak ja zacznę rodzić to on dzwoni że nie przychodzi i od tego dnia zaczyna się jego tacierzyński.Ja rodziłam 4 lwietnia, a mąż wziął urlop od 29/03 bo wtedy bardzo źle się poczułam, a 31/03 zabrali mnie do szpitala. Dziewczyny ja wreszcie dziś usunęłam implant:):):) Tylko teraz każdy stosunek będzie mnie paraliżował strachem żebyśmy nie wpadli.. Olek bardzo nieznośny,idą mu chyba kolejne zęby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiiulla witaj. Twojemu mezowi przysluguja 2 tygodnie wolnego, bedzie mial platne tak jak i ty na maternity. Musi je wybrac bodajze w przeciagu 52 dni od porodu. Nie wiem jak jest u niego w firmie ale moj maz musial wczesniej zglaszac mnej wiecej kiedy chce wybrac. Myslalam zeby je wzial pozniej, ale uwierz mi, przyda ci sie pomoc po samym porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia ma rację,pracodawca może kazać określić się twojemu mężowi w jakich dniach chce brać tacierzyński, a wiadomo, że bywają przypadki ciąży przenoszonej ;) Ale podpowiedz mężowi, żeby dogadał się z pracodawcą że np. zadzwoni do pracy jak Ty zaczniesz rodzić.Często zdarza się że pracodawca pójdzie wtedy na rękę.Kolega od mojego męża zrobił tak,dostał telefon od żony że się zaczyna,zgłosił to w biurze u managera,opuścił miejsce pracy i wziął te 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Hej Julka ! Ja podaje sinlac z mlekiem bo wiem , ze tez tak mozna. Przed sinlaciem maly mi nie przesypial calych nocy a odkad zaczelam dawac to ladni e spi do 3-4 .. Dobre i tyle :)) Bylas u Pani dietetyk ? Co sie dowiedzialas ciekawego ? Ja wczoraj podalam mu troszke deserku apple/blueberries ....obsypalo go na calym ciele ! Czyli nie moge mu tego jeszcze dawac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,hej Katty-zalozylam osobny topic o skazie bialkowej Katty,to mozemy tam pisac,moze bedzie wiecej kobitek z tym problemem.Otoz,mialam jakas inna dietetyk-chyba troche niedouczona)))-: rany!!!nic ciekawego mi nie powiedziala.Natomiast ja wiem od polskiej dietetyk,zeby wlasnie uwazac na owoce z malutkimi pestkami(truskawki,maliny,agrest,porzeczka,jagoda itd)ze te wlasnie moga uczulac.a napisz mi prosze po jakim czasie wyszla alergia???i moze przejdz na ten drugi topic o skazie bialkowej???bedziemy sie dzielily spostrzezeniami(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Jejkuu Julka w ogole nie moge znalezc tego topicu :) przeslij mi linka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! wiem,ze to topic nie na ten temat ale musze gdzies to wyrzucic!!! tragedia z ta Madzia-niby zaginiona-co za matka?! nie bede bluznic ,bo wywala mnie z topicu ale kazda tu z nas jest mama,no wyobrazacie sobie???co za babsztyl!!!!!!!!Ludzie!a tak liczylam,ze dziecko sie odnajdzie,cale i zdrowe)))-:no rycze caly wieczor)-:Niech powiekszy grono Aniolkow)-:pomodle sie dzisiaj za nia)))-:Tragedia!!!i to w naszej chrzescijanskiej Polsce!a tak mi bylo szkoda tej matko jak zglosila porwanie dziecka,oj glupia ja jestem)))-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
hej. Jak tam dziewczynki z waszymi powrotami do pracy? Ja niestety polowa marca i koniec urlopu. Niestety musze wracac - chyba zdecyduje sie na 6h pracy w nocy - zeby w dzien byc z mala. ehhh ciazko bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey mamusia ja niestety musze wracac po 10 kwietnia w piatek jade do firmy dokadac wszystko:/ No coz szkoda zostawic mi malutkiego ale coz z babcia bedzie siedzial i z tata. A ja na 2 dni w tygodniu czyli 2 bede pracowac 6 wolnego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
no nic nie poradzimy Gosiu- pracowac trzeba.Wsumie robimy to tez dla naszych maluszkow - wiadomo pieniazki sie im bardzo przdaja :) pieluszki,sloiczki, zabaweczki, ubranka:):):)mam nadzieje ze uda mi sie dogadac na elastyczny czas pracy u mnie w firmie. z tego co wiem nie musza sie wcale zgodzic. no ale zawsze jest szansa:)pozdrawiam mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to szczescie ze moj manager pytal mojego M kiedy wracam do pracy bo on trzyma dla mnie miejsce na pol etatu;) No ale sama musze jechac w piatek i sie z nim dogadac bo ja chce wziasc jeszcze te 10 dni przypomnienia a na to juz nie musi sie godzic;D Dziewczyny czy te wasze skarbki tez przekrecaja sie w nocy na brzuszek??? Bo ja malego ukladam albo na plecach albo na boczku a on zaraz robi fik i juz na brzuszku jest.Ja sie bardzo martwie bo on cala buziunie ma w poduszeczce:/ ( poduszke ma bardzo cieniutka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×