Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gość DO KASIEŃKI
Kasiu ,powiedz szczerze dlaczego stosujesz tak drastyczna antykoncepcje?? Dlaczego chcesz doprowadzać do poronien swoich dzieci,do ich mordowania :( ?? przeciez to ciezki grzech!!! :( nie mozna przystepowac do Komunii jesli się takie rzeczy robi!!!!!!!!!!! stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji i przystepowanie do do KOMUNII jest świetokractwem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
hahahahaha ten ostatni post ?!! hahah 2 razy czytalam bo myslalam, ze jeszcze sie nie obudzilam :) dzieki za rozbawienie z samego rana. Pozdrawiam i serdeczne Bóg Zapłać za Twą mądrość:) Kasia na pewno sie ogromnie wzruszyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 27 a co jest w tym
zabawnego... ? może poczytaj sobie o poronieniach kiedy nosi sie wkładkę... mozesz się smiac,może stosujesz podobne,,metody,, wiedz,że jest karygodne i popełniace straszliwy grzech,Bog mówi NIE ZABIJAJ!!! zaśmiejecie sie ,jak pójdziecie do piekła za to .. :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Bóg mówi też nie osądzaj........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buhahahaha BOG mowi nie zabijaj. No tak !! Zal.pl dla tej Matki polki;D Kasienko biedna Ty lepiej nie uzywaj takiej drastycznej antykoncepcji a radze '' CO ROK TO PROROK'' BUHAHA no ladne mi tu kabarety!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey mamusie ja juz po rozmowie z bosem ;D Wracam do pracy od 14 kwietnia na 2 dni. Mozliwe ze da mi od marca te 10 dni jeszcze ktore moge sobie wykorzystac na maternity ale co do tego ma mi dac jeszcze znac ;) I mam pytanko czy wy pisalescie specjalny list o powrocie do pracy czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Hej dziewczyny! Chcialam zapytac, jak wasze pociechy reaguja na slonce? Chodzi mi o to, ze jak jestem z moim na spacerze I troszke mu zaswieco slonce w twarz to on reaguje jak szalony! Wykreca sie, zaslania twarz itp. Dzisnawet specjalnie tak go ustawilam, zeby cala twarz mial w sloncu to az zaczal plakac. Nie wiem czy to normalne ? :-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy jest tu jakas
madra mama z UK? Mam pytanie ale potrzebna mi jakas inteligentna osobka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Gosia a od kiedy jestes na macierzynskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski Ja tez niedawno wróciłam z Polski, po długim nie dokonca zaplanowanym pobycie. Mala sie rozchorowala i musialysmy ostac dłuzej. A potem Anglie zasypało i nie chcieli nas na lotnisko wpuscic;P Wiec musielismy wrócic do Polski, niegdzie indziej tez nas nie chcieli przyjac. Moja Mala ma juz dwa zabki. Jada rozne owoce i warzywa. Miesa jeszcze nie wprowadzalam ze wzgledu na alergie- tez ma skaze. Julka u Twojej to bardziej wyglada na nietolerancje laktozy niz skaze. Skaza wlasnie obiawia sie na skorze, a nietolerancjia laktozy w układzie pokarmowym tak jak u twojej corci. Byłas u polskiego pediatry? A co domleka to maja tez Aptamil pepi odpowiednik polskiego bebilonu. Ja mojej daja to, podobno mniej smierdzi, ale ja nie mam porównania;D A jak u was wygladaja benefity? Bo ja tez bede musiala w kwietniu wrocic do pracy. Myslalam, ze bedzie nam przysługiwal working tax credit, ale nietety nie kwalifiujemy sie. Moze ktos dostaje ten benefit przy jednym dziecku lub wie kiedy przyznaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej no w koncu coś się tutaj ruszyło,bo cisza zapadła na jakiś czas... mamusia ja chciałam wracać na pół etatu,ale szefostwo ma to przemysleć,bo w tym jest problem.bo niby nie ma pracy na pół etatu.W sumie jakby chcieli to nie było by problemu...do konca lutego mam płatny macierzyński a potem jeszcze 13 tyg bezpłatnego,a potem jeszcze musze urlop wykorzystać,więc jak dobrze pójdzie to pod koniec czerwca wracam.A jak się nie zgodzą na pół etatu to msze szukać nowej pracy.Przedszkole mamy na pół dnia,a ja chce spędzać z małym troche czasu w ciągu dnia. Mój będzie prace zmieniał,więc nie wiadomo jak to się potoczy. katty mój mały też siewyrywa jak go słońce razi,to jest chyba normalny odruch...my też tak robimy. na temat antykoncepcji sie nie odzywam .....buhahahaha :):):) tu sa same mądre mamy :) kasztanka fajnie,że jesteście już w domku. u nas wyszedł 3 ząbek,dolna dwójka mały raczkuje na całego.wstaje a przy pchaczu chodzi...oszaleć można,cały czas oczy na około głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Odnosnie benefitow to wyszukaj poprostu kalkulator tax credit i Ci wyjdzie ile i czy w ogole cos bd Ci sie nalezalo. Glowne kryterium to oczywiscie dochod .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka mi nie przyznali working taxu,żeby dostać ten benefit nie mozna przekraczać 16 tys rocznie na rodzine.możesz sobie zadzwonić do revenue i się zapytać.albo tak jak napisała mamunia możesz sobie wyliczyć na stronie directgov.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia 27 ja powiem szczerze ze nie pamietam dokladnie bo u mnie bylo tak ze mialam jeszcze urlop i wypisalam sobie go a pozniej mialo byc juz naliczane maternity. Ale maternity z tego co pamietam naliczali mi od konca 8 miesiaca wychodzi tak ze do 10 tego kwietnia mi placa. U mojego syneczka na buziuni coraz wiecej sie pojawia i skora mega sucha zadne kremu ktore daja nie pomagaja a ten ktory dali mi co jest na poranione sutki to jeszcze gorzej wyglada skora. :/ Ma juz ostre na dole wiec zebolek juz niedlugo powinien byc i od dzis zaczyna goraczkowac w nocy bardzo zle spal. a wczoraj wyczulam ze tam cos jest. Ja juz list dostalam od 14 kwietnia wracam na 2 dni do pracy. Tych 10 nie biore jednak bo malego nadal mam na piersi. Miala ktoras z was camilie na zabki? Dobre to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Gosiu a co uzywasz na buzke malego ?? Moj tez ma azs .. buzke ma ok ale musze go obserwowac dco je itd. Poza tym jest na nutramigenie , Co dal ci lekarz ?? Mojemu w takich bardzo zlych stanach pomagal steryd hydrocortizon ale tez chwilowo ,. Jest masc ktora dostalam w polsce - protopic ... super !!!!! Tutaj tez ona jest ale moja lekarka mi nie chciala jej dac , kazala wrocic do hydrocortizon. Na szczescie od 3 tyg nic nie uzywam i jest ok , Dobre jest emolium z polski nawilzajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z polski malam triderm tu mi dali bactroban (chyba tak to sie nazywa) pozniej dermol cream a na koncu czyli tydz temu dala mi krem na poranione sutki i kazala tym sm,arowac ale po tym jest jeszcze gorzej po tym dermol ma az takie plamy na buzi a triderm juz nic nie pomaga ;( Nie cha mu zrobic testow ani nie dadza nutramigenu a wiec z PL zamowilam sobie NAN PRO HA 2 zobaczymy co po tym mleku bedzie ale tam pisze ze przy nietolerancji laktozy i skazie nie wolno podawac tego mleka w wiec juz nie wiem co mam robic ;( w przyszlym tyg ide jeszcze raz do lekarza rzuce mu na biurko wszystkie te kremy i zapytam jak dlugo jeszcze beda z mojego dziecka robic krolika doświadczalnego bo ja juz nie mam sil ;'( dziecko ma coraz gorsza buzie na uszkach juz ma zawalonone a oni maja to w du.... zaprzeproszeniem. Powiem ze maja dac mi na pismie ze sa 100% pewni ze nie jest to skaza i pojade zrobic prywatnie testy a wtedy im juz nie popuszcze;(;(;( Powiedz mi jak oni Ci dali ten nutramigen ??? Co im powiedzialas bo w moim regionie na 15 dzieci tylko jednemu dali;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
O Boze wspolczuje twojemu malemu :(( wiem bo moj tez sie tak meczyl a ja walczylam i walczylam !!! Tez mialam dermol ... w oogle nie leczyl a pogorszyl. Lekarz w Polsce mii [powiedzial , ze on juz mial gronkowca na buzi !! prosilam sie o nutramigen 2 mce az w koncu zmienilam lekarza i ta babka mi dala , najpierw aptamil pepti a pozniej nutramigen . A gdzie Ty mieszkasz ???? Ja mam 4 puszki aptamil pepti . Mmoglabys sprobowac i zobaczyc czy jest roznica ! A czy twojego malego tez to swedzi ?? :( Pozdrawiam i zycze wygranej walki z tym paskudztwem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katty ja juz bylam u 3 roznych lekarzy i u HV ale to nic nie daje nie mam juz sil. A czy malego to swedzi wydaje mi sie ze tak bo czesto drapie te miejsca;( Widzisz oni twierdza ze to nie jest skaza bo gdyby byla to skaza mialby tez na ciele tzn HV mi powiedziala ze na zgieciach nozek i w lokietku ale ona taka madra a jak powiedzialam jej o tym ze maly mi sie od tygodnia budzi w nocy dosc czesto i zapytalam czy moze to byc przez zabki to powiedziala mi z oburzeniem ze nie ze moje dziecko sie nie najada. A glowno prawda bo maly sie budzi ale jec nie chce a zabek juz od 14 stego sie wyzyna tzn 14stego go wyczulam :/ Wiec widzisz oni sie tak znaja;(;(;( Mysle ze w poniedzialek jak zapisza mi go do lekarza to juz powiem co mysle i nie zamierzam byc juz spokojnabo moje dziecko tylko na tym cierpi. ;(( Mowie Ci mam juz dosc ;(;( A mam pytanko moze ktoras z was wie jak to jest z tymi przerwami na karmienie jak sie wroci juz do pracy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Wiem , ze g .... sie znaja bo moja HV powioedizala mi , ze maly ma takie policzka bo go przegzewam !!!!!!!! ze to od goraca !!! Idioci !! :/ Mam nadzieje , ze Ci pomoga w koncu !! Wiesz , Oni nie chca tego mleka przepisywac bo jest bardzo drogie , Jak ja sie dowiadywalam to puszka kosztuje jakies 35 :/ Moja gp juz mui powiedziala zeby poczekac do roku i dawac normalne bo to mleko jest drogie . Nie wiem czy tutaj sa ale mozesz mu dac krople fenistil - ja mam od alergologa wlasnie na swedzenie. Tez pomagaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja jak byłam w Polsce to lekarz dał mi fenistil w kroplach, podawac po 2-3 krople 3 razy dzienni. To oczywiscie jak cos mała wysypie, bo tez miala uczulenie i krostki, na buzi i w zgieciach. I gdy pewnego razu dostala okropnej pokrzywki na buzi, to od razu jej podałam i bardzo szybko zeszła. Pare dni teemu tez cos miala na buzi i na szyjce, wiec podałam jej raz fenistil 3 krople i tez zeszło. Wiec u nas to pomaga. Fenistil w kroplach u nas sprzedaja chyba w kazdym polskim sklepie, wiec moze warto spróbowac. Przy alergicznych dzieciach podaje sie nawet przy przeziebieniach i katarze. nawet jesli nie wyleczy to moze przestanie swedziec. Wiem ze trudno jest dostac recepte na mleko specjalne, bo tez probowalismy i zawsze mowili, ze to normalne i wyrosnie z tego. Ja przywiozlam Pepti z Polski i za 3 tyg jade znowu. Tylko co dalej... Nawet nie wiem kiedy mozna po woli wprowadzac nabial dziecku z alergia. i ja stosowalam przez jakis czas mleko sojowe. Mala dobrze tolerowal, nic ja nie wysypywało po nim. Wiec o ile dziecko nie jest uczulone na soje, a dowiemy sie dopiero jak podamy, to mozna podawac takie mleko. Ja za duzo puszke zapłaciłam 7 funtów, chyba tak samo jak za kazde inne. I sa tez mleka dla dzieci z uczuleniem na laktoze, choc na tych jest napisane ze nie sa dla dzieci z uczuleniem na mleko krowie. A poza tym mozna kupic nutramigen lub pepti bez recepty w aptece tylko ze sa drozsze. Ale moze wtedy lekarz zobaczy ze dziecku jest lepiej. No i zwracajcie uwage na słoiczki jak kupujecie, bo tam czesto ez jest dodawane mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Gosia ja mam te camilie- moja mala ma 2 zabki i wsumie jej pomoglo- polecam tez bonjela. a jak wasze dzieciaczki w nocy ? moja wstaje po 2- 3 razy czase czesciej nie wiem dlaczego tak- glodna jakos za specjalnie nie jest bo wypije np 30 mleczka i spi dalej. ma juz 7 mcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia dzieki tej camili wkoncu sie wysypiam :) Maly budzi sie tylko ok 3 a tak to od 14 stego budzil sie co godzine no moze co 2 :/ Chwale sobie ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!hej Kasztanka-my mialysmy dokladne badania na galaktoze(to bylo w pazdzierniku),tydzien w szpitalu-pisalam wczesniej.tak,ze wyszlo,ze to skaza bialkowa niestety,a tez myslalam,ze musi pojawic sie na skorze,a tu bum!!!Hulya miala badanie galaktozy robione w 40 minut po podaniu preparatu(wtedy jest najwieksze stezenie)krew,kupka i mocz i nietolerancja cukrow odpadla, natomiast przy badaniu na bialko mleka krowiego stezenie doszlo(juz dokladnie niepamietam)ale duzo ponad norme)-:w praniu jeszcze dowiedzialam sie ,ze moj facet tez to mial,tylko on wymiotowal po mleku jak byl maly,a poniewaz uklad pokarmowy i wydalniczy sa scisle powiazane,to w sumie to genetyczne.mam nadzieje ze Hulyi przejdzie do roczku(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny pisze do Was bo mam nadzieje że mi pomozecie :) niedługo chce rozpoczac starania o dziecko, pracuje w jednej firmie w Anglii póltora roku,jestem ubezpieczona,chciałabym prowadzic ciąże i urodzic dziecko w Polsce i prawdopodobnie juz nie wracac do Anglii, czy w takim przypadku nalezy mi sie jakies maciezynskie? dziekuje z góry za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati nie znam sie az tak dobrze, ale jesli zamierzasz prowadzic ciaze w polsce, tzn ze chcesz juz wracac do polski tak? Bo macierzynski z firmy nalezy ci sie, jesli pracowalas conajmniej 26 tygodni przed samym porodem, wiec wg mnie, jesli teraz bys pojechala do polski to oczywiscie odchodzisz z pracy, wiec macierzynski stad by ci sie nie nalezal raczej. No chyba ze planujesz byc na zwolnieniu a potem odejsc, dopiero jak urodzisz dziecko, wtedy to moze i tak, nie wiem. Nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka musze przyznac, ze nigdy nie słyszałam o galaktozie i testach. A uczulenie na białko zazwyczaj mija. Tylko teraz zastanawiam sie kiedy wprowadzac nabiała i od czego zaczac. Czy tobie mowili jak masz prowadzic diete? Pewnie chodzisz do dietetyka natio na maciezynski w anglii mozesz isc dopiero po 29 tygodniu chyba. ale nawet jak nie pracujesz to nalezy sie jakis od panstwa. tylko nie wiem jak to wyglada jak bys chciala cała ciaze prowadzic w polsce. bo prawdopodobnie musisz miec zaswiadczenia z 20 tyg z USG (w anglii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny-hej Kasztanka,z tego co doczytalam to tez twoja dzidzia ma skaze,tak?na jakim mleku jestescie?my chodzimy na wizyty z dietetykiem 1 w miesiacu albo jak mam jakies pytania to mam do babeczki numer i dzwonie.Hulya ma dopiero 6 miesiecy tak,ze ja jeszcze nic z nabialem nie moge probowac.nasza dieta ma ciagle byc bogata w nutramigen(okolo 500 mill dziennie)wiem,ze po okolo 10 miesiacu bedziemy probowac bialko sojowe ale jeszcze o szczegolach nie rozmawialam,wprowadzamy wszystko bardzo powoli,gdyz dzieci ze skaza bialkowa maja tez czesto alergie na mieso(pork i beef)ale tez jeszcze tego nie probowalam,wszystko konsultuje z dietetykiem,A nie przyznali Ci dietetyka ze szpitala?pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co moj maluch dzis zrobil, ja juz za nim nie nadazam. Dzis przywiezli mi stol do salonu, i zanim maz przyszedl z pracy zeby go rozpakowac i skrecic tak lezal w pudlach w salonie. No i moj maluszek podszedl do tych pudel, zaparl sie raczkami i wstal. Ustal doslownie z 10 sekund zachwial sie i prawie sie przewrocil, ledwie zdazylam go zlapac. Ale on dopiero za tydzien konczy pol roku a juz za wstawanie sie zabiera. Akurat nagrywalam go na kamerke, pewnie gdyby nie to, to maz by mi nie uwierzyl gdybym mu powiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie maly spryciulek :) Moj ma prawie 7mc a jeszcze siedziec sam nie potrafi, buja sie na boki i pochyla do przodu. Zabkow tez nadal brak, ale to mnie wcale jakos nie martwi, ma czas chlopak na zeby :) Je juz prawie wszystko i dzieki Bogu nie ma na zadne pokarmy alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny moj maluszek zabka juz ma od 14stego lutego;) czyli dzien pamietny ;D Siedzi sam czasem ladnie sie pobawi ale juz wszystko jest beee i tylko na raczki i tanczyc(tak nauczyla babcia;/) Nie raczkuje jeszcze ale juz probuje. Przekrecac sie juz umie i takimi obrotami dotrze np do szuflady jak jest dosc blisko jak mu cos nie wychodzi to jest wyk. Ogolnie jest niedobry. Zaczelam podawac mu mleko NAN PRO H.A. 2 ALE widze ze po tym mleku nawet na nosku i oczkach dostaje takie malenkie krostki wiec chyba nie nadaje mu sie to mleko;( I juz nie wiem na jakie mam mu zmienic;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×