Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a jaaaaaa

Kamień w ubikacji- koszmar

Polecane posty

Gość a jaaaaaa

Mam kamień w ubikacji. Tam na dnie gdzie stoi woda. Ubikacja wyglada jak obsrana :O Próbowałam wszystkiego i dalej to samo. Głupio mi jak goscie przyjda bo to wyglada jakby nie domyte po kupce :O Proszę o pomoc. Kibelek ma 5 lat i szoruję go codziennie. Więc nie jest to stara zaległość :O A szczotka juz tam nie sięga w te zagięcie "kolana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie pytanko
zalej na noc butelką octu, powinno rozpuścić kamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaa
ocet mam wlać do spłuczki czy do ubikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie pytanko
skoro masz kamień "w kolanku" no to nalewasz do ubikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do drogerii i kup
taki proszek który nazywa się Bref tornado. Wsypuje się go do muszli i zostawia na parę minut. On sie bardzo pieni i rośnie prawie aż do deski. Po kilku minutach sie wchłonie, przelecisz jeszcze szczotka i kibelek jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaa
dzieki za rady doczytałam się gdzieś jeszcze że trzeba do spłuczki wlać 2 litry coca cola i spłukać i do rana czekać :) Ciekawa jestem jak ocet nie zadziala to kupie coca cole :) ... 5 zł nie majatek a moze pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Colą to bzdura :/ Nie wiem kto w to jeszcze wierzy.. Kiedys podobno jej roztwór był tak silny, ze rzeczywiście działał, teraz juz nie. Sa różne odrdzewiacze w sklepach i sa znakomite. Wazne tylko JAK sie je uzywa. Niektóre nie lubia być rozcieńczane, więc najpierw trzeba wodę z rury spustowej zebrać lub "wbić" ją dalej w głąb. Jak jest mniej wody to środku lepiej działają. Sa rózne środki "kamień i rdza" - ale działają na cienkie pokłady kamienia i najczęściej tego wapiennego. Stare, grube pokłady kamienia niestety są bardzo trudne do usunięcia i nie spodziewaj się natychmiastowego efektu :( Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
Nie wiem czy to jest dostepne w Polsce(na allegro pewnie wszystko sie znajdzie), ale w UK kupuje tabletki do muszli, rozpuszczające kamien. Wrzucam to na noc do sedesu, pozniej machne szczotka. Wprowadzilam sie do mieszkania, ktore ok roku stało puste, kamien w kiblu był masakryczny- 3 razy i puscilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×