Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

calineczka12345

kiedy pierwsze

Polecane posty

szczerze to ja nie pamiętam dokładnie... jakos tak przed roczkiem świadomie/w jakimś celu... wcześniej to i owszem sobie babuliły mama/tata, ale to na zasadzie sylab chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak świadomie to 10mcy miał
Synuś. Roczek skończy i 30.12 i świadomie mówi mama, tata, baba, pa pa, da (daj), ne (nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
się nie przejmuj, tak ma byc na tym etapie... dzieci rozwijają się w swoim własnym tempie... porównując np. moje córki to młodsza zaczęła chodzić później niż starsza, ale dużo wcześniej mówić... od 8-miesięcznego niemowlęcia nie oczekuj na razie zbyt wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojnie, mój Mały też nie
Mówił za wiele. Pierwsze takie niesylabiczne słowo plus mama i tata to miał chyba półtora roczku i nagle jak skończył dwa nagle zaczął się "wysyp" słów, z dnia na zdień po kilka więcej. Obecnie ma trzy latka i jest gadulą jakich mało, mówi pełnymi zdaniami. Każde dziecko ma swoje tempo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspomagać mowę? mów dfo dzieck
a, proś by powtórzyło słowa, pokazuj oko i mów: oczko, uszko, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo duzo do niego mowie wlasciwie caly dzien jestem z nim sama i ciagle mu opowiadam co robie albo jakies tam pierdołki :) a on jest takim smieszkiem malym caly dzien sie przesmieje no chyba ze juz cos nie tak to płacze nawet sie smial chociaz ząbki mu 2 na raz szły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)dużo zdzieckiem rozmawiaj i czytaj mu:) Chociaż nie koniecznie doczekasz się rezultatów w sensie przyspieszenia mowy. Za to, jak dziecko zacznie już mówić to zauważysz, że ma bogaty zasób słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×