Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszee o pooomoc

co grozi za sfałszowanie świadectwa pracy?

Polecane posty

Gość proszee o pooomoc

kiedy byłam na pierwszym roku studiów mój chłopak poprosił mnie o pomoc w swojej firmie. zajmowałam się marketingiem.w koncu minał rok a ja pracowałam już na stałe prawie. dostawałam na lewo pensję, przychodziłam w pasujących mi godzinach miedzy zajęciami. teraz po 3 latach od tego zdarzenia szukałam innej pracy. znalazłam fajna ofertę ale wymagali min roku doświadczenia w marketingu. Chłopak wystawił mi wiec fałszywe swiadectwo pracy ze swojej firmy. faktycznie pracowałam tam rok ale na lewo wiec doswiadczenie mam ale swiadectwo pracy badz co badz jest falszywe. czy moj nowy pracodawca, mala 20 osobowa firma bedzie cos z tym fantem robił? czy prawdopobnie bedzie mnie sprawdzał w urzedzie albo gzdiekolwiek a jesli tak to jaka za to grozi kara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki327
moze sie skonczyc sprawa w sądzie i dyscyplinarnym zwolnieniem, moga ci blednie naliczyc wymiar urlopu - Zus sie skapnie - i zaczyna sie postępowanie. sprawdzic cie spracodawca nie moze - bo to sa dane poufne, jednym swiadectwem zatrudnienia jest wlasnie swiadectwo pracy.... i na tej podstawie naliczany masz wyzszy wymiar urlopu po przepracowanym okresie... jesli sie jeszcze do tego doczepi skarbówka to dochodzi kara za niewykazanie osiągniętego dochodu w zeznaniu podatkowym, natomiast pracodawcy koniec zapłaty z odsetkami zobowiązań oraz odpowiedzialność karna za nielegalne zatrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
no kochana jak to wyjdzie to udupiłaś totalnie swojego chłopaka i w sumie siebie też... gratulacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lublin 4
co straszycie dziewczyne , przeciez 90% mniejszych firm zatrudniajacych do 20 pracownikow robi przekrety i to nie tylko takie , po 1 zus sie nie skapnie bo niby na jakiej podstawie? Dokumenty ktore ona przedtawi nie beda falszywe a tylko delikatnie ubarwione a to standard w tym kraju. To sie nazywa po prostu Kapitalizm. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki327
lublin... przedstawic na rozmowie kwalifikacyjnej ok... ale dac do kadr swiadectwo pracy na podstawie którego jest wyliczany urlop to juz co innego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj dzieci....
" to tylko fałszowanie dokumentów, karalne, tak jak np. palenie w miejscu publicznym, picie piwa w parku" :D hahahaha ale my mamy społeczeństwo .... :D TYLKO fałszowanie.... na pewno nie tak karalne jak picie piwa..zapewniam chwalenie się tym na forum to już szczyt głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam przypadek podobny
koleś posługiwał się fałszywym świadectwem pracy i wpadł przy pobieraniu jakichś kredytów , dostał trzy lata i siedzi.... "....Przepis art. 270 Kodeksu karnego penalizuje kilka grup zachowań: Po pierwsze, są to działania polegające na używaniu za autentyczny, podrabianiu lub przerabianiu dokumentu lub używaniu takiego dokumentu jako autentycznego (art. 270 1 KK) i zagrożone są one karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeMoniiiii
po pierwsze nie bierz urlopu przez trzy lata, ani kredytów, generalnie nie wychylaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeMoniiiii
jak już się mleko wylało, to postaraj się, żeby nikt tego nie zauważył. Druga opcja to znaleźć za rok inną pracę i wziąć świadectwo pracy tylko z tej nowej pracy dostarczyć. Wykreślić z CV tą prace na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATO Loggia
dlaczego wykreślać prace na czarno? połowa robotników budowlanych w tym kraju robi na czarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeMoniiiii
połowa? mój ojciec ma od ponad 30 lat firmę budowlaną i nigdy nie zatrudniał ludzi na czarno, jeden z jego przyjaciół tak samo. Nie wierz we wszystko co się mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeMoniiiii
wykreślić, bo jeśli będzie dalej udawać, że to była legalna praca, to narobi sobie kłopotów, jeśli natomiast będzie mówić, że to była praca na czarno to robi problem swojemu facetowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndhaudbs
Przecież będą jej zle urlop naliczać.. :/ wyjdzie na jaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeMoniiiii
to wszystko jest karalne, lepiej się z tego wycofać jak tylko będzie taka opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownikZUS
Twoje IP zostało namierzone i w krótkim okresie zostanie rozpatrzona sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATO Loggia
nie musze wierzyć, wystarczy ze porozmawiam z sasiadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człowiek11
Jan na 15 lat pracy mam 6 lat na dokumentach.Głównie budowlanka.Z tych 6ciu to 2 na smieciowych umowach którymi sobie tyłek można podetrzeć. Teraz chcę jechać do pracy za miedzę i co ! i d**a bo po okazaniu papierów wynika że połowę życia nic nie robiłem ! Jestem standardowym Polskim idiotą który daje się w ... robić jak by nie jeden napisał.Dlatego wybieram ludzi mądrych co to mają mnie przed tym uchronić i koło się zamyka;) Wszystkie tego typu przekręty to nie wina społeczeństwa a państwa które dba tylko o interes przedsiębiorców.(ale nie krajowych) JA BŁAGAM POLSKI RZĄD PRZESTAŃCIE ZMNIEJSZAĆ BEZROBOCIE!!! Mamy już dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po urlopie się doliczy zus- bo po ilus tam latach jest inny wymiar dni urlopu w roku, wiec jak przekroczysz ta ilość lat to zusowi nagle będzie brakować tego roku i będziecie ud***eni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba że nie będziesz pracować na umowę o prace 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
debilu znasz się na czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po c***u ci się skapną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W urzedzie tego nie sprawdzą bo nie mają jak, urlopu więcej ci nalicza tylko wtedy gdy w sumie ze szkolA masz przepracowane więcej niż 10 lat w innym wypadku to nie ma wpływu na urlop. Siedz cicho a nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale oczywiście fałszowanie dokumentów jest karalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie może co robić, jeśli były pracodawca ociąga się z wystawieniem świadectwa pracy? To moja pierwsza praca na umowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×