Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co mam powiedzieć

własna działalnośc- czy warto? jeśli tak to jaka?

Polecane posty

Gość fhdjksghk
no a ja na 'swoim' mam 500 zl dlugu zero na koncie i czekam juz 10 dni na wplate 8000 zeta. a na sylwestra chyba zostane w domu bo nie mam za co jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdjksghk
i co miesiac stres czy wszystko dojdzie, czy cos sie nie sypnie. a praca naokraglo. i nie dostane nic jak bede na 'maciezynskim'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem autorko Tobie tak
fhdjksghk tak jak mowie, wszystko zalezy od branzy. Nie wiem szczerze, jak to z macierzynskim jest, ale to wydaje sie dziwne, ze ktos kto ma swoja firme nie moze isc na macierzynski. Zus powinien wtedy placic pieniadze, ale jak mowie, kompletnie w tym temacie nie siedze i moge bzdury teraz pisac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mam powiedzieć
CÓŻ ZOSTAŁA MI PRACA ZA 1200 ZŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdjksghk
no zus bedzie ci placil maciezynski pod warunkiem ze ty bedziesz placic zusowi to 1000 zeta zusow miesiecznie. a skoro masz byc na maciezynskim i nie pracowac to nie dostaniesz grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem autorko Tobie tak
Najpierw popracuj u kogos, moze zalapiesz jakies kontakty i np konkurencyjna firme zalozysz:) Zalezy gdzie bedziesz pracowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdjksghk
a i jeszcze mozesz sobie dlugow w zusie narobic. chyba ze zamkniesz dzialalnosc na ten czas. nie jest kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdjksghk
chyba ze bedziesz miec pracownikow to oni beda na ciebie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem autorko Tobie tak
fhdjksghk moja znajoma do dzisiaj splaca w Zusie dlugi juz 4 rok.. Pracowala dla pewnej firmy, ale kazdy musial zalozyc dzialanosc swoja.. To jest dopiero masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdjksghk
jjak to mozliwe? to nie wiedziala ze musi sobie placic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alekssandra .
"Ja powiem autorko Tobie tak" jaką masz działalność/ czym się zajmujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitella100
zależy w czym jesteś dobra mam działalność na wsi zainwestowane 100 tys. zł (wszystko robione najniższym kosztem), nie wiem czy za pieniądze z UP w kwocie 15-20 tys. da się coś zrobić na większą skalę. 2 pracowników, zarabiają po 3,5 tys., da się jakoś żyć, podatki i zusy zabierają ogromną część pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitella100
Oczywiście zakładając działalność trzeba być przygotowanym na to, że pieniądze przez pierwszy rok czy dwa będą zwracały się powoli. Największą zmorą są pracownicy, zmorą, bo jak prowadzisz malutką firmę, a moja pracuje 7 dni w tyg. to ciężko zorganizować 5 dniowy dzień pracy + urlopy, do tego dochodzą zwolnienia lekarskie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitella100
Miałam na myśli 5 dniowy tydzień pracy oczywiście. Ciężko też znaleźć dobrego pracownika. Ja będąc jeszcze pracownikiem nie znałam takiego słowa jak urlop, chyba, że czasami jedna sobota w miesiącu trafiła się wolna i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdjksghk
no trudno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokopila
fitella100-a jaka działalnosc prowadzsz -jezeli to nie tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem autorko Tobie tak
fhdjksghk wiedziala ze musi placic, ale nie miala zlecen od firmy no i w ten sposob nie miala z czego Zusu zaplacic. Alekssandra . dzialanosc zwiazana z barnza skzoleniowa. Ale nie chodzi tu o korzystanie z jakiejs kasy z UE:) Frima we wsi gdzie jest z 6 tys mieszkancow:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alekssandra .
ja powiem autorko Tobie tak Pytałam,bo pisałaś,że dopiero po 1,5 roku opłacało się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem autorko Tobie tak
Aleksandra po tym czasie, bo konkurencja duza i trzeba miec referencje, zeby w niektorych przetargach startowac, a do tego czasu tylko takie wchodzily w gre, gdzie wygrywala oferta z najnizsza cena, co jest chore... Poza tym musisz sama napisac programy szkoleniowe, lub zlecic to komus, za pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alekssandra .
Dzięki za odp. z czystej ciekawości pytałam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mixalis
Jeśli chcesz tylko z tej działalności żyć to 15 tyś to jest łza w jeziorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może firma transportowa? Musisz zainwestować w samochód, dobry sprzęt jak cb radio i radiotelefon (np od www.azstudio.com.pl). Takie usługi są teraz na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinaVa1
Poszukaj niszy na rynku i zacznij to robić :) Pamiętaj że działalność tez wymaga BHP dlatego zostawiam Ci namiary na dostawcę sprzętów bhp http://krajowy.biz/firma,behapowiec-przedsiebiorstwo-handlowo-uslugowe-ryszard-gazda_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsylips
Jak włąsna działalność to tylko taka, która z biegiem lat nie wygaśnie. Czyli najlepiej jakiś ponadczasowy biznes, który zawsze będzie potrzebny. Na przykład taka firma sprzątająca. Dużo się nasłuchałam, że to naprawdę bardzo dobry biznes. Sama zaopatruje się do własnej firmy w chemię i wiem, że jak się znajdzie dobry sklep, można być bardzo ekonomicznym. Dzięki temu więcej nam zostaje w kieszeni. Sama zobacz te produkty http://www.bhf.com.pl/ . Co prawda moja firma zajmuje się czymś innym, ale przy każdych zakupach zastanawiam się czy nie zmienić może branży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wendigo34
Oczywiście, że warto. Nigdy nie pozwól sobie wmówić cos innego. Zawsze jesteś na swoim i masz możliwość, dzięki swojej determinacji, zarobić więcej niż marna najniższą krajową. Ja również wzięłam los w swoje ręce i od ośmiu lat działam w papiernictwie. Swój sprzęt laboratoryjny mam dobrej firmy, dzięki temu nie naciągam się na koszty dodatkowych napraw i niechciane awarie. Sama zobacz, jeśli podobny temat Cię interesuje http://www.kontech.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denerys33
Zawsze warto jest otwierać swój biznes, pod warunkiem, że posiadamy dobry i oryginalny biznes plan. Polecam na dzień dzisiejszy jakąś działalność internetową. Sprzedaż, wysyłka, usługi - co tylko dusza zapragnie. Dobra reklama i sukces murowany. Ja zrobiłam interes na podarunkach. A dokładniej, pakuje różne kosmetyki w ładne, przeźroczyste opakowania, przyozdabiam i w ten sposób przygotowane sprzedaje. Głównie handluję stacjonarnie, ale ze strony też jest sporo zamówień, tylko mniej mam czasu na to. Ogólnie nie narzekam na brak zajęcia, możesz też spróbować. Korzystam z usług tej firmy http://www.tubus.com.pl/ . Mają dobre jakościowo opakowania, nie rozklejają się, nie rysują. Do tego można wykonać na nich dowolny druk. Zastanów się nad czymś podobnym może się przydać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka991
Moim zdaniem warto a jaką? Sama musisz na to wpaść :) Ja wybrałam dziedzinę w której czuję się najlepiej. Robię to co kocham i na tym zarabiam. Ostatnio znalazłam darmowe kalkulatory na http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulatory i chyba będę częściej z nich korzystać bo bardzo ułatwiają prowadzenie DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto, a jaka działalność? To już zależy od tego co lubisz i na czym się znasz. Na pewno może się przydać firma https://shoplet.pl/ gdzie da się kupic dobry sprzęt komputerowy w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto jest zainwestowąc w zdrowotne kwestie, np. kupić taki sprzęt http://www.diamedica.net/. Zatrudniasz specjalistę i działasz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
To je pytanie !!!! może mógłbym coś podpowiedzieć ( nie zdradzić konkurencji ).No cóż za te parę zł ,jak ma się nieco więcej ambicji to ,,,.Nie wiem czy wejdę dalej. dla Ciebie fenco@tlen.pl,Proszę nie nadużywać tego adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×