Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patitka

Ręczniki

Polecane posty

ręczniki jasne z biała pościelą zawsze piorę w 95 %są czyściutkie i ładnie pachną kolorowe ręczniki piorę również z kolorową pościelą w temp 60% i nie mam tego problemu , ale teściowa ma podobnie i też się skarży ze jej capia po praniu ale ona pierze w 40 % to wcale się nie dziwie , no i oczywiście muszą być dobrze wypłukane , a dziś to nie święto że prać nie wolno , u mnie drugie pranie się pierze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ci dziękuję (już chyba widzisz że brudasem ani ja ani mój mąż nie jesteśmy bo jakbym była toby mi taki problem do głowy nie przyszedł:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo jestescie brudasami
to było takie "albo albo" nie chciałam Cie obrazić :) Kolorowe ręczniki farbują jak są te tańsze wiec jak wczesniej pisałam zawsze na początku prałam je ręcznie a jak przestały farbować to prałam np z kolorową pościelą i nic się nie działo. Staraj się kupować ręczniki w kolorze pościeli i wtedy pierz wszystko razem. 40 stopni to za mała temp na ręczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,Już mam połowę gaci żółtych bo mi zafarbowały od żółtego ręcznik'' coś takiego jak segregowanie rzeczy wg kolorów istnieje;] lub pranie niektórych rzeczy ręcznie w obawie przed ich zafarbowaniem no ale jak się nie chce;]a śmierdzą ci może dlatego że źle wysuszone ładujesz do szafki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miła jak zawsze-zawsze bardzo długo i dokładnie suszę rzeczy bo bardzo nie lubię jak są jeszcze wilgotne. A z tym nieszczęsnym pranie żółtego ręcznika, rzeczywiście, był to wówczas nowy ręcznik, jasnożółty, więc nie przypuszczałam że odwalę sobie sama taki numer. Nie miałam tylu białych rzeczy żeby starczyło na wsad do pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patitka , nie farbują mi mam tylko trzy kolorowe reczniki kąpielowe niebieski , bordo i fiolet i zawsze piorę je tylko z pościelą zieloną taką kraciastą różnokolorową i czarną w białe owieczki i używam proszku ariel lub persil a do białego vizir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz system!:)Ja mam tylko dwa ciemne ręczniki i jak piorę jeden to drugi jest w użyciu a jak wyprany wyschnie, od razu jest wymiana ręczników.Moje ręczniki są jasne a męża ciemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojhacd
radzę zainwestować w dodatkowe ręczniki ja też jestem tylko z mężem, ręczników mam w sumie chyba z 20 i większości używam. Wyciągam czyste dopóki nie uzbiera mi się kupka do wyprania. Piorę przeważnie jasne z prześcieradłami, ścierkami i jasną pościelą, a ciemne z kolorową pościelą, zawsze w przynajmniej 60 st, co jaki czas w 90. Czasem natomiast mi śmierdzi ciemne pranie prane w 40 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka98
U mnie tez tak jest,ale nauczona juz doświadczeniem po prostu do nich kupuje ten delikatny dreft,nastepnie susze je tylko albow pralko-szuszarce,albo na kaloryferach.Nigdy na dworzy,bo wówczas pachna dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka98, ja uwielbiam suszyć ręczniki na dworze! Pachną wręcz wspaniale, może Tobie nie podoba się taki zapach ale mi bardzo. Wiecie, minęło trochę czasu odkąd założyłam ten temat. Skorzystałam z rad niektórych z Was. Teraz jest już ok.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka98
No wlasie ,moze latem kiedy jest ciepło,nie ma wiatru to takie pranie szybko wyschnie i nie przesiąka tym zapachem wietrznym.Ale to tez kwestia przyzwyczajenia jaki zapach i jaki sposób suszenia prania jest dla nas odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka85
Nie prałam jeszcze w tym drefcie jak piszecie...ale sprobuje bo w sumie rzeczywiscie moze lepiej jest prac takie rzeczy w plynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
Drefta nie trzeba reklamować,jak go sama wypróbujesz bedziesz wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubzolek
każdy pisze to, czego używa. ja wiecznie czytam posty o lenorze i perwollu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważny jest też sposób suszenia no i to, czy ręcznik w ogóle da się wysuszyć... Prawda jest taka, że to nie jest łatwe zadanie dla producenta, żeby stworzyć ręcznik, który będzie zarówno łatwo wchłaniał wodę i szybko wysychał. Dlatego jak tylko spróbowałam ręczników frotte Euro Firany takie jak tu: https://designstyl.pl/reczniki-zestaw-4-czesci/318-reczniki-haftowane-frotte-4-czesci-eurofirany.html to już nie wracam do innych! Świetna jakość no i fajnie, że można zamówić je online, na tej stronie mają duży wybór i też są przeceny wyprzedaże itp także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij gotować ręczniki w bardzo wysokiej temperaturze i prasować. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic dziwnego jak pierzesz je w 40 stopniach ;/ Ja brzydziłabym się dotknąć takiego ręcznika. Same zarazki. Żeby je wybić ręcznik trzeba wygotować, a nie potaplać w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyscioszekkkkk 2010.12.31 a czy ta wysoka temperetura cos da??? ja i tak wszystko piore powyzej 60 st x Tak coś da, nie będą tak śmierdzieć i zabijesz zarazki ;/ Ręczniki gotuje się osobno w 90 stopniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurelka46
Rozwiązaniem może być po prostu zakup ręczników dobre jakości, jak chociażby takich, które mam ja: https://centrumfiran.pl/pl/c/Reczniki/31 , ogólnie muszę polecić Centrum Firan ze Strzyżowa, bo mają naprawdę fajne produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używanie wysokiej temperatury prania ręczników może wiązać się z ich szybkim wyeksploatowaniem jeśli są słabej jakości. Warto więc zainwestować w ręczniki wysokiej jakości, jakie na przykład znajdziecie tu http://pamavi.pl/oferta/dla-hoteli-spa/reczniki-hotelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×