Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ?.?.?.?.?.?

prosty przepis na pizze??

Polecane posty

Gość ?.?.?.?.?.?

czy ma ktoś może jakiś prosty sprawdzony przepis na domową pizze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię
w thermomixsie chwila moment i pizza jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3szkl maki pszennej 1szklanka mleka szczypta soli i pieprzu po lyzeczce bazylii i oregano 4 lyzki oleju lub oliwy 2lyzeczki proszku do pieczenia Ciasto zagniesc rozwalkowac. Wychodzi cala duza blacha z piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biz nikusiu mikusiu
2 szklanki mąki opakowanie droższy w proszku łyżka oliwy lub oleju szczypta soli płaska łyżeczka cukru szklanka cieplej wody Wszystko razem wymieszac, wyrobic elastyczne ciasto, rozwałkowac ( mi wychodzi na duza prostokątna blache) posmarowac keczupem i obłożyc wedle uznania Piec 20 minut w 200 stopniach bez termoobiegu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3-4 dag drożdży + 1 łyżeczka cukru+ rozprowadzić w ciepłej wodzie (ok 1/2 szkl) + 2,5 szkl mąki 1 łyżeczka soli 2 łyżki oleju w razie potrzeby dodaję ok 1/4 szkl wody (lub mniej) zagnieść i voila robię na dużą blachę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biz nikusiu mikusiu
mialo byc opakowanie DROŻDŻY w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie tak... w 3/4 szklanki ciepłej wody rozpuszczam niecałą kostkę drożdży. Raz pół a raz 3/4 zaleznie od humoru. Do tego ścieram pół gałki muszkatałowyej. Do miski wsypuje około 400 g mąki. + - zaleznie od humoru :D. Zalewam to wodą z drożdżami, dodaję 4-8 łyżek stołowych oliwy i szczyptę ( mam szerokie palce ;) ) soli. Mieszam. Ale delikatnie... aż się wszystko mniej więcej połączy. Nie należy zagniatać, ugniatać itp. Odstawiam na 20 min przykryte ściereczką w ciepłe miejsce.Potem dwa trzy razy ciasto z ręki do ręki i na blaszkę... Smaruję blaszkę oliwą i rozciągam to ciasto na niej. jeżeli jest mało składników smaruję jeszcze przecierem pomidorowym, jeżeli dużo to nei trzeba a wręcz niewskazane. Układam dodatki i do pieca 180 st bez termoobiegu ( termoobieg służy do pieczenia kurczaków ) zależnie od ilości składników i grubości ciasta 30-50 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie należy stosować surowych pieczarek w dużej ilości bo puszczą wodę i się cicho zagotuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy jest piecyk elektryczny, ale gazowym też można... Trzeba rozgrzać taki na max, aż wskazówka przekroczy predkość 350 km/h a karoseria będzie gorąca od tarcia atmosferycznego... Wyłączyć, włożyć pizzę i czekać ze 40 min :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ababababaaaabababa
1 szkl wody, 3 szkl mąki, 0,5 opakowania drożdży , płaska łyżeczka soli i cukru, 3-4 łyżki oleju wyrobić ciasto ok 10 min w razie potrzeb podsypać mąką rozwałkować ułożyć na blasze posmarować sosem rozłożyc dodatki piec ok 12 min w 250 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
rudy, ale nie wszystkim o myslenie wychodzi :D :D niektore uzytkowniczki tego forum wala cukier doslownie wszedzie - do zupy, salatek, pizzy ... uzaleznienie i legedy. a potem metnie tlumacza, ze do dla rownowagi smakow, tak, jakby w tych pizzach, salatkach i zupach juz nie bylo cukru/slodkiego smaku z warzyw, maki, itd. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
nie cierpie jak w pizzy, czy jakimkolwiek pieczywie wyczuwalny jest posmak cukru. najgorzej sie tu maja byly do hot-dogow i hamburgerow i pieczywo tostowe. nie rozumiem jak ludzie moge takie syfidlo jesc i myslec, ze to normalne jedzenie. ps. przepraszam, ze tak zupelnie nie na temat, ale mi sie przypomnialo, przy temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
a juz szczyt tragedii pobija pizza na proszku do pieczenia, ale wiadomo, kto zapodal przepis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hardlinex
Moim zdaniem nie ma to jak pizza z pieca opalanego drewnem, ostatnio jadłam bardzo dobrą w mela verde - ciasto bylo kruche i cienkie, w domu nigdy mi taka nie wychodzi, a gotowe blaty albo mrożonki są paskudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofgd
A powiedzcie mi czy wkładacie pizze do max rozgrzanego piekarnika? Ja wkładam zawsze do trochę niższe temperatury, żeby ciasto wyrosło, ale wychpodzi mi zawsze od spodu taka twarda deska. Nie wiem dlaczego = dlatego że wkładam do niższe temp i się susz czy dlatego że ogólnie za dlugo trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega_loff
Tutaj znajdziecie sporo przepisów na temat pizzy domowej roboty: http://prawdziwapizza.pl/forum/ Osobiscie polecam ciasto piwne, wychodzi bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci, a co!!
najprostszy sposób na pizzę: wykręcić numer do ulubionej pizzerii i zamówić ulubioną pozycję proszę bardzo - nie musisz dziękować za radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka pracowala w pizzerii i na pewno do ciasta dodają wodę gazowaną mieszaną z piwem, proporcji nie podam bo kumpela zna przepis na 20 kg mąki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 kg maki 100 ml mleka 100 ml piwa 100 ml oleju ok 80 ml wody drozdze ok.pol kostki (zrobic zaczynn z odrobiny mleka badz wody,lyzeczki cukru i lyzki maki) zagniatamy zostawiamy do wyrosniecia.mi z tej ilosci wychodza 2 duze plachy od piekarnika (takie od ciasta na rolade) lub 3 okragle po ok 25 cm srednicy. wstawiam do podgrzanego piekarnika.pieke w zaleznosci (nie ma okreslonego czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość italiano_vero
mi albo wychodzi za twarda albo wyrasta za bardzo i smakuje obrzydliwie ;( a najlepsza jest jednak pizza na cienkiem ciescie, wg mnie niezłą robią w mela verde, przydałby się też taki piec of kors ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się podzielę
to i ja się podzielę moim przepisem na pizzę, co prawda ja piekę na kamieniu ceramicznym, ale myślę, że na blaszce będzie równie smaczna. porcji wystarcza na 4 duże (okrągłe) pizze. ciasto: 0,5l wody, 30 deko drożdży, 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek, 1 kg mąki, 1 łyżka stołowa soli. drożdże rozrabiamy z wodą i odstawiamy na 15 min. Następnie pozostałe składniki mieszamy ze sobą i dodajemy rozrobione drożdże. ciasto ugniatamy na jednolitą masę i odstawiamy na 2 h do wyrośnięcia. po jakichś 1,5h nagrzewam kamień w piekarniku przez jakieś 40 min. w najwyższej temperaturze. Gdy ciasto wyrośnie rozwałkowuję na koło (dowolnej wielkości), smaruję sosem Winiar włoskim, na to pokrojone pieczarki, kiełbasa (lub szynka,boczek etc.),cebula pokrojona w piórka, czerwona papryka, ogórek konserwowy. posypuję startym serem, następnie przyprawami: majerankiem, oregano, pieprz, przyprawa do pizzy etc. oczywiście składniki i przyprawy według uznania - jak kto lubi. wstawiam do piekarnika na rozgrzany kamień i piekę 10 min. W wersji na blaszkę - wyściełam blachę papierem śniadaniowym lub folią spożywczą by ciasto nie przywierało, kładę ciasto, na nie jak powyżej (sos, składniki,przyprawy) i wstawiam do rozgrzanego piekarnika. Piekę na oko, tak by ciasta nie spalić. Przepis na prawdę prosty, tylko trochę czasochłonny - zwłaszcza wyrośnięcie ciasta. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzunia
Prosty przepis na pizze? http://pizaprzepis.com.pl Jak chcecie mieć smaczne ciasto do pizzy to tylko na drożdżach - na proszku do pieczenia wychodzi z jakimś dziwnym posmakiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniek zysk
Chcielibyśmy przygotować tak dobrą pizzę jak Mafia Party z Party Pizza. Powiedzmy, że składniki są tutaj ostre i trudne w przygotowaniu, ale co z ciastem? Jest specyficzne. Czy można w domowych warunkach przygotować tak smaczną pizzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Kupić mrożoną pizze 2. Wstawić do piekarnika 3.Piec 4.Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×