Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość suszona śliweczka

od czego powinnam zacząc?

Polecane posty

Gość suszona śliweczka

Żeby zbędnie nie przeciągac postaram się napisac krótko i na temat. Dokladnie w Nowy Rok mąż dostał alkoholowej furii,pięścią uderzył naszą 15-to letnią córkę,stanęłam w obronie więc też dostałam.Po paru godzinach dopadł mnie silny ból,byłam w szpitalu na prześwietleniu,nie ma zlamań ,ale konkretne obicie,połowa pleców wygląda jak obita łopatą.Do dziś oddycham i poruszam się z trudem.Nie chcę już byc z tym oprawcą,od czego powinnam zacząc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robisz obdukcje i z obdukcja zawiadamiasz policje o popelniu przestepstwa....mozesz dodac jeszcze ksero z karty przyjecia do szpitala tam masz wywiad z jakiego zdarzenia pochodza slady pobicia,...ale przede wszystkim obdukcja....ja zglosilam przed 2 laty taka sytuacje..doszlo do prokuratury ale umorzono sprawe bo........nie smiejcie sie........bo sprawca nie mial przyjemnosci ze znecania sie nad rodzina...i ze bil bo wystepowaly np..konflikty na tle finansowym badz wychowania dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrób obdukcję.Gdyby taka sytuacja powtórzyła się,wzywaj policję niech założą niebieską kartę.znalazłam kiedyś na necie Byłeżony.pl. Zajrzyj tam,coś podpowiedzą albo przeczytasz o podobnych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płacący
"bil bo wystepowaly np..konflikty na tle finansowym badz wychowania dzieci...." Bił płazem czy kantem? "zapachem nocy wracam w dzien.." Domyślam się że bił w dzień. I dlatego płazem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakim plazem? byly dwie obdukcje i jedno ksero z pobytu u lekarza....zeznawalo okolo 8 osob....w przewadze rodzina bo ...sasiedzi to nic nie slyszeli.....ale jak kupilam sobie niedawno auto a poprzednie sprzedalam to,,,byli bardzo zainteresowali z czego je kupilam ...za ile sprzedalam poprzednie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i achhhhh
esktra utwór. Znecanie fizyczne jest widoczne, mimo wszystko, psychiczne nie. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puł-kownik
zacznij od zmiany zamków, a później zmień faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
" Kim one są? Przyjęło się uważać, że kobiety za kratami to przeważnie ofiary przemocy domowej, które tak długo znosiły znęcanie męża czy partnera, że zabójstwo wydawało im się jedynym rozwiązaniem. Specjaliści twierdzą że w większości nie są osoby zdemoralizowane czy groźne dla społeczeństwa, jednak dostają stosunkowo wysokie wyroki od 8 do 14 lat więzienia. Powód często są bezradne życiowo, nie potrafią się bronić przed rozpatrującym ich sprawę sądem. Dr Magdalena Budyn-Kulik, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która w swojej pracy doktorskiej zajęła się morderczyniami zauważa że kobiety ofiary przemocy domowej, najczęściej pozbawiały swojego dręczyciela życia głównie w warunkach obrony koniecznej (art. 25 k.k.), albo w swoim przekonaniu również broniąc się, chociaż nie w sytuacji bezpośrednio konfrontacyjnej. A więc przeważa motyw obronny i moment, w którym kobiety miały poczucie "dojścia do ściany", niemożność znalezienia racjonalnego wyjścia z domowej matni. Ich czyny zwykle były popełnione pod wpływem tzw. zamiaru nagłego (twierdzi dr Budyn-Kulik) dlatego narzędziem zbrodni było często to, co w danej chwili znajdowało się akurat pod ręką: wałek do ciasta, nóż, tłuczek do mięsa. Jedynie wyjątkowo trafiały się sytuacje, kiedy to kobieta zaplanowała czyn, przygotowała sobie narzędzie, wyczekała na sposobny moment i zabiła swojego męża, a potem ukryła ciało w studni. Większość badanych przeze mnie kobiet żałowała swojego czynu, często tuż po jego popełnieniu starały się one np. ratować ofiarę twierdzi badaczka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×