Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaaatarzynaa

Jak przechowujecie owoce/warzywa

Polecane posty

Jakiekolwiek bym przetrzymywała warzywa zawsze coś się z nimi dzieje po 3-5 dniach (da się tego uniknąć żeby chociaż do 7 dni trzymały się dobrze) ? to może mi poradzicie jak przechowywać, jak sami sobie z nimi radzicie - warzywa takie jak marchewki, pietruszki, cebula, seler, kapusta pekińska, sałata , pomidory , ogórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywa trzymam w lodówce, w pojemnikach na dole, bez folii, owoce - część też w lodówce, część w misie na murku kuchenno-salonowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja 3 dni temu włożyłam do lodówki marchewki seler i dziś wyciągnęłam z pleśnią no to chyba coś jest nie tak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dawna już...
a z mojej lodówki Ewa 33 wyskakuje aż się boję otwierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może trzymałaś w folii albo masz szczególnie zawilgoconą lodówkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja uzywam otrab
Hehe...Moze masz zdrowsze warzywa? Ewa 33 pewnie kupujemy samą chemię:p i dlatego tak długo wytrzymują. Tak powaznie to mi też warzywa sporo wytrzymuję.Trzymam je normalnie w plastikowych pojemnikach,odkrytych..Ale u mnie dlugo i tak nie leżą bo moje dziecko non stop coś wcina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może :) ja kupuję spożywkę raz na tydzień, więc i warzywa muszą mi tyle wytrzymać i wytrzymują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki tego tematu
jak ci warzywa w lodówce pleśnieją, pewnie jakaś wilgoć sie dostaje do pojemników. Ja też tak miałam, teraz warzywa układam w tych pojemnikach na papierowym ręczniku i od góry przykrywam papierowym ręcznikiem (bo mnie pod szybą przykrywającą pojemniki sie para wodna gromadziła. Problem zniknął, warzywa wytrzymują nawet ponad tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam to samo napisać
pojemniki na warzywa wykładam papierowymi ręcznikami, i na nich kładę marchew, selery, pietruszki itp. Sałata lodowa sama się trzyma, zwykłą myję, suszę, wkładam do foliowej torebki z papierowym ręcznikiem i wystarcza na kilka dni. Wszelkie zielsko typu rukole, roszponki i inne taki co się kupuje "umyte i gotowe do spożycia" trzymam po otwarciu w org. opakowaniu, tylko wkładam do środka papierowy ręcznik i nie gromadzi się wilgoć. Rzodkiewki po przyniesieniu do domu myję, obcinam końcówki, wycieram i wkładam do słoików. Pomidory trzymam poza lodówką, podobnie ziemniaki, cebulę, czosnek i owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaallla
w tęczowej szklarni z tupperware, ze specjalnymi wentylami i dnem. Świeżość - średnio 10 dni. Najlepiej widać efekt przechowując sałatę, nać czy marchew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×