Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sama sie wkopalam

Szef męża przychodzi na "kawkę", co przygotować? POMOCY

Polecane posty

Gość sama sie wkopalam

Witam,zadalam to pytanie na ogolnym ale nikt mi nie odpowiedzial, wiec dubluje temat. Chodzi o to, ze jutro mamy wizyte szefa meza. Zaprosilismy go z zona, na wieczor na przyslowiowa kawke. Jakis czas temu pomogli nam finansowo i chcielismy sie odwdzieczyc. Poradzcie mi co przygotowac do jedzenia, jakie wino czy drinki? Szef chyba nie pije, wiec alkohol raczej dla jego zony. Ale co do jedzenia? Jakas salatka, koreczki? Ale sie wpakowalam...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie tak jak napisałaś
ciasto jakieś i sałątki ze dwie - z majonezem i bez - koreczki, wędliny, słone przystawki. lekkie winko. sok, woda mineralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro szef nie pije to dla kobiety np wino albo martini bianco ze spritem malibu z mlekiem lub pasoa z sokiem pomaranczowym do kwki moznapodac kieliszek koniaku lub likiery typu baileys czy sheridan polecilabym Ci deske serow a do tego twarde jablka gruszki winogrona orzechy i losos wedzony salatki jak najbardziej ja robie z ziemniakow marchewki jajek podsmazonej kurzej piersi i majonezu do tego swiezy chleb bulka czy bagietka spokojnie mozesz dac polmisek roznych wedlin 2-4 rodzajow jak wedliny to i korniszonki grzybki marynowane papryka marynowana mozesz tez zrobic jajka z majonezem i groszkiem zielonym lub jajka faszerowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kawka to moze jakies ciasto do kawki np sernik czy szarlotka z cynamonem z koreczkami sporo roboty to juz lepiej zrob tartinki np na kawalek chleba kladziesz maslo ziolowe plastereczek wedlinki lub cienko pokrojonego kabanosa grzybek marynowany i dlikatnie posyp zielona pietruszka wariacji mnostwo moze graneczki np z pasztetem z watrobki ja watrobki nie cierpie ale jak te zjadlam to bajka a moze cienkie plasterki poledwiczki wieprzowej z konfitura z cebuli i grzankami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do deski serow wez ladna drewniana i nie kroj serow na plasterki daj do tego specjalne noze goscie dami sobie ukroja do tego dodatki jw prosto i klasycznie pomidory mozarella i bazylia najlepiej swieza albo salatki z truskawek sera koziego i salaty?? oj tylko skad wziac truskawki o tej porze roku >??;D :D ale jadlam pyszna polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wieczorem to moze licza na cos cieplego :) moze jakas rybka z warzywami kurczak z imbirem w sosie z papryczek chili i orzeszkow ziemnych poledwiczka z gorgonzola poledwiczka z serem kozim i szpinakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama sie wkopalam
supeeer, bardzo dziekuje; juz wiem jak to ma wygladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama sie wkopalam
a co do wędlin to może być na półmisku mortadela ? my bardzo lubimy, ale nie wiem czy to wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej wiesz nie bardzo skoro wam pomogli ja bym polecala pastrami szynka parmenska poledwica sopocka szynka z pieca szynka wiejska szynka babuni lub dziadunia mozesz tez podac kabanosy ale tekie podsuszone pokrojone na dlugosc ok 5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz tez zrobic schab jak chcesz podam Ci przepis tylko teraz musisz napisac bozaraz spadam do domu taki schabik mozesz zjesc na zimno i na goraco a na polmisek wedlin pasuje idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Ludzie, co wy z tymi sałatkami? to dobre dla starej ciotki. Ostatnio byliśmy na takiej imprezce, żal mi było gospodyni, nakombinowala się z tymi sałatkami, a nikt ich nie tknął. To oklepane, szczególnie na słodko, a już wędliny na stole to wyjątkowa kicha. Dawno minęły czasy, kiedy ktokolwiek był zainteresowany szynką w plasterkach, wędlin każdy w domu ma do urzygu. Na przystawkę możesz zrobić taką piramidkę sałatkową - plaster gruszki, na to plaster mozarelli, pomidora, papryka marynowana, plasterek sera pleśniowego, pomidor suszony, przełożone rukolą i polane octem balsamicznym (albo jeszcze lepiej balsamem - można robić wzory) i oliwą z przyprawami. Ułozone w stosik, podane każdemu na osobnym, dużym talerzu, bardzo efektowne. Do pogryzienia - sery. Koreczki na ciepło - śliwki zawijane w boczku, przystawka na ciepło - boczniaki duszone na oliwie z dużą ilością czosnku i świeżej pietruszki (bez panierki naturalnie). Wszystko to robi się blyskiem, a robi znacznie lepsze wrażenie, niż banalne sałatki przy których się trzeba nasiekać i których wszędzie pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładnie prezentują się też jajka z łososiem i jakiś schab pieczony podany na liściu salaty, do kawki tiramisu - szybkie bez pieczenia lub ciasto czekoladowe, stawialabym raczej na zimne zakąski, koreczki z kabanosów, jak na wieczór to może jakaś lekką sałatke owocową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
A mortadelę jak najbardziej można ! Na ciepło w panierce, podawana z ajvarem i suszonymi pomidorami u mnie robi furore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama sie wkopalam
tyle fajnych pomyslow podrzuciliscie, dobrze ze jutro mam wolne to bede od rana kombinowala; ciekawa ta salatka z gruszka hmm; to o mortadeli to byl podszyw, ale w sumie tez czasem jem mortadele w panierce a ztymi pomidorami?-brzmi interesujaco:) dziekuje za przepis na schab, ale chyba nie bede go robila, jesli mozesz to podaj przepis, moze innym razem go wykorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila XXX
Nie powiem Ci co przygotowac bo to jest klasyczne lizydupstwo a tego nienawidze. Wrecz brzydze nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuje tak :) : Pomidorek koktajlowy wydrążyć i włożyć do niego mini kulkę mozzarelli oraz listek bazylii.Całość nabić na wykałaczkę do szaszłyka.....i umieścić w szklanym wazonie -będzie imitacja kwiatów :D Kiedyś tak podpatrzyłam w gazecie i u mnie robi to furorę :) Można też zrobić pieczone pierożki (warzywne lub mięsne) czy też paszteciki. A jeśli chodzi o sałatki to moi goście je uwielbiają i nie sądzę by były staromodne :P Można je podać w stylu nowoczesnym :classic_cool: Na liściu cykorii lub sałaty,czy też upiec kruche babeczki na słono lub gotowe kupić i napełnić je sąłatką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam te pomidorki :) http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/przepisy/przekaski/bukiet_z_pomidorow/736162-1-pol-PL/bukiet_z_pomidorow_popup_watermark.jpg&imgrefurl=http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/przekaski/bukiet_z_pomidorow&usg=__mezYGSC0Eexo63SCHuksMXewUVs=&h=650&w=433&sz=188&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=sgMHm9phL31BhM:&tbnh=141&tbnw=103&prev=/images%3Fq%3Dpomidor%2Bz%2Bmozzarell%25C4%2585%2Bwazonie%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D854%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=120&ei=JxsvTdziHs6Bswbjz5jcBw&oei=JxsvTdziHs6Bswbjz5jcBw&esq=1&page=1&ndsp=25&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=33&ty=66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kaciaa kurczak z imbirem w sosie z papryczek chili i orzeszków ziemnych brzmi przepysznie, zarzuć proszę przepisem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×