Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeciwniczka dukana***

Przestrzegam przed dietą dukana!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość przeciwniczka dukana***

przestrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mominamodelina
bo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mominamodelina
bo trzeba mysleć :D wszystko jest dla ludzi, ale mądrych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciwniczka dukana***
Wiem kochane,że chcecie szybko schudnąć, wiem coś o tym sama mam wiele kilogramów do zrzucenia :-(, jednak chyba nie tędy droga, skoro takie są skutki. Sama stosowałam tą dietę tak jak wcześniej wspomniałam, ale dopiero teraz widzę jaka ona jest zdradliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciwniczka dukana***
Natomiast moja trzecia znajoma stosując tą dietę nabawiła się miażdżycy, w wieku....35 lat!!!!!!! A stosowała się ścisle wg przepisu z książki dukana, czyli nie przesadzała!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciwniczka dukana***
czyli jak same widzicie... nie jest to wiedza oparta na jednym przykładzie, ale aż na trzech osobach!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mominamodelina
dla mnie jest ona oparta tylko na tobie :D czyli mało wiarygodne co piszesz :D ale pisz dalej, dobrze sie czyta do kawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciwniczka dukana***
Z resztą róbcie sobie co chcecie! Wasze zdrowie. Mam to w tyłku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzdury010
No pewnie, ze przytylas jak rzucilas sie na zarcie od razu. Czyli nie przestrzegals diety ksiazkowo. Ja rozumiem, ze piszesz o roznych chorobach ale czy otylosc jest zdrowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gy]vj gygtyghg ty
8888888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic noweho nie napisalas.
Nie od dzis wiadomo ze dieta dukana nie jest zdrowa, ale dukanka mozesz pisac i tlumaczC. Mysle ze kazda z nich zdaje sobie z tego sprawe ale niska waga jeat duzo wazniejsza. Takze nie ma sie co wysilac....nie twoje nerki, nie twoje zdrowie. Dzis beda zgrabne a za kilka lat chore. Ich wybor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki tematu to po co piszesz jak masz to w tyłku??? każdy robi co chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez was przestrzegam
Ja rowniez będąc na tej diecie wylądowalam w szpitalu z ilną hipoglikemią .Niestety ale do zycia są nam potrzebne węgle ,polecam wam 1000 kcal ,zrownowazoną,dieta Dukana bywa niebezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez was przestrzegam
z silną hipoglikemią *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
byłam na diecie warzywno-owocowej (schudłam w ciągu miesiąca 8 kg) i uważam że jest najlepszą z diet (niema efektu jojo) - jest to też dieta lecznicza, nadmiar białka w diecie szkodzi zdrowiu i zakwasza organizm zapraszam na film http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ oraz na stronę o witarianiźmie: http://www.surawka.republika.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do olaskr...
jesteś jeszcze młoda, szkoda zdrowia na Dukana, masz dla kogo żyć - widzisz chyba co dzieje się z naszą chorą służbą zdrowia, do specjalisty trzeba czekać nieraz ponad rok - ma rację "jedzenie ma znaczenie" - zobacz film - już Hipokrates powiedział "niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem" i chodziło mu o owoce i warzywa, a nie o mięcho !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4j774 y]
54555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedzenie_ma_znaczenie co jadlas ze schudlas? tylko nie odsylaj do linków napisz po prostu co i ile czego jadlas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była duukannka
każda dieta źle wpływa jak nie przestrzega się zasad. Byłam na Dukanie, przeszłam wszystkie fazy , słudłam 30kg. Ale stosowałam zasady Dukana, pozbyłam się otyłości, cukrzycy, nadciśnienia. Odzyskałam figure, chęc do życia, Pokochałam życie.Na śniadanie zamiast garści leków zjadam serek,jogurt. Zaraziłam tą dietą około 10 osób i tylko jedna ma problemy zdrowotne, nie przestrzegała zasad.Piła około litra płynów, nie skonsultowała diety z lekarzem. W sumie to i tak dobrze na tym wyszła, bo poprzez diete nasiliły się dolegliwości nerkowe. Dzięki temu nie grożą jej dializy,podjeła się leczenia. Jak jej powiedział nefrolog(czy jakmu tam) jakby nie ta dieta to chorubsko by dało znać o sobie jak nerki by już siadły. Nie dieta jest zła tylko trzeba mądrze jej przestrzegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim dieta Dukana jest dla zdrowych ludzi ! Jezeli ktoś miał wczesniej kłopoty zdrowotne - a mógł przeciez o tym nie wiedzić , np. cholestrerol lub ukryta cukrzycę , to wiadomo ze sie wszystko uaktywni . Najpierw trzeba sobie badania zrobić przynajmniej podstawowe , a potem brac sie za odchudzanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie dieta na której
NIE WOLNO spożywac owoców czy warzyw z całą pewnością normalna i zdrowa nie jest - tak po prostu na chłopski rozum , mięcho mogę wpieprzac ale warzyw nie ? Zastanówcie się trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim dieta Dukana jest dla zdrowych ludzi ! Jezeli ktoś miał wczesniej kłopoty zdrowotne - a mógł przeciez o tym nie wiedzić , np. cholestrerol lub ukryta cukrzycę , to wiadomo ze sie wszystko uaktywni . Najpierw trzeba sobie badania zrobić przynajmniej podstawowe , a potem brac sie za odchudzanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciwniczka dukana***
Wcale nie rzuciłam się na żarcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja stosowałam
I nie przytyłam.Nie ma idealne diety.Te wszystkie niby zdrowe tez nie są dla kazdego,każda musi wybrać coś dla siebie:jak najwięcej skorzystac na zdrowiu,jak nawięcej stracić na wadze jak najmniej stracić na zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była duukannka
właśnie, zanim rozpoczyna się diete trzeba uzgodnić to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
była duukannka milo slyszec ze dalas rady az tylu osobom czy zechcesz zarazic i mnie chodzi mi o proste porady moze przykladowe menu na pierwsze dni dodam ze dopiero chce kupic ksiazki chetnie podam mejla by tam zebrac info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Kaskanowa Podczas diety oczyszczającej warzywno-owocowej (2-6 tyg.) zaleca się spożywać warzywa ubogie w substancje odżywcze, takie jak: * korzeniowe (marchew, burak, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan) * kapustne (kapusta biała, włoska, kalafior) * cebulowe (cebula, czosnek, por) * dyniowate (ogórki, zwłaszcza kiszone, kabaczek, dynia) * psiankowate (pomidory, papryka) * liściaste (sałata, seler naciowy, zioła przyprawowe) * owoce (jabłka, grapefruity, cytryny). Nie należy spożywać wtedy zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mięsa, mleka, oleju ani słodkich owoców - są zbyt odżywcze i hamują spalanie wewnętrzne. Dodanie ich do diety przestawia odżywianie na tor spalania zewnętrznego, co może spowodować szereg niedoborów pokarmowych wynikających z niewystarczającego dowozu składników pokarmowych w proponowanej diecie warzywno-owocowej. Nie należy pić mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów. Warzywa zaleca się spożywać w postaci soków, surówek, warzyw duszonych i zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość pokarmu jest dowolna. Kolejność jego spożywania - nie. Najpierw (20 minut przed posiłkiem) pijemy świeży sok (roślinne enzymy trawienne w nim zawarte ułatwiają trawienie), potem owoce, surówki i warzywa gotowane lub duszone. Po kilku dniach uczucie głodu znika, co sprzyja ograniczeniu ilości pokarmów. Szczególnie zaleca się spożywać pokarmy zawierające bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek i chrzan (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym. Rośliny zielone (pietruszka, sałata, koper, pokrzywa, kapusta) są źródłem m.in. dobrze przyswajalnego wapnia, co zapobiega odwapnieniu organizmu, a także zawierają cenny magnez i żelazo. Zaleca się również picie wysoko-zmineralizowanej wody (np. Muszynianka). Wolno używać soli z mikroelementami." Przykładowy jadłospis: Dzień 1 Śniadanie: sok z marchwi; surówka: pomidor, ogórek kiszony, seler naciowy; surówka z białej kapusty z jabłkiem; gotowany burak; herbata miętowa; sok jabłkowy. Obiad: zupa ogórkowa; duszona papryka nadziewana jarzynami; surówka z czerwonej kapusty z grapefruitem; gotowany kalafior, kompot z jabłek (z goździkami, bez cukru). Kolacja: mus jabłkowy na ciepło; surówka z marchwi z jabłkiem; gotowana biała kapusta; sok pomidorowy, herbata z róży. Dzień 2 Śniadanie: pomidor z cebulą; surówka z białej rzodkwi, jabłka i ogórka kiszonego; surówka ze świeżej kapusty, marchwi i pora; sok z marchwi i jabłek, herbata; Obiad: zupa jarzynowa (marchew, seler, por, pietruszka, kapusta biała, cebula, czosnek, bazylia, cząber, só1); surówka z selera z jabłkiem, z dodatkiem wody, soku z cytryny i soli; surówka z kiszonej kapusty z marchwią, jabłkiem i porem. Kolacja: sałatka z gotowanych buraków z jabłkiem i cebulą; jabłko pieczone; sok pomidorowy, herbata miętowa. Dzień 3 Śniadanie: jarzyny na ciepło; surówka z papryki, ogórka kiszonego, pomidora, cebuli; utarte jabłko z chrzanem; sok z kiszonej kapusty, herbata miętowa. Obiad: zupa kalafiorowa; leczo jarskie; kapusta kiszona z jabłkiem, szczypiorkiem; kompot z dyni z goździkami bez cukru. Kolacja: mus jabłkowy; surówka z marchwi z jabłkiem; buraczki z chrzanem na ciepło; sok z czerwonej porzeczki, herbata z melisy. tu topik z dietą: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4451878&start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATA 40
Chętnie odstapię za darmo książki dr Dukana "Metoda doktora Dukana" oraz "Nie potrafię schudnąć - dla Polaków". Sama zrezygnowałam z diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
kaskanowa - jesteś tu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×