Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m@rgolci@

Gdzie kupujecie wino?

Polecane posty

Zależy. Najczęściej w winiarni, ale zdarza się także w sklepach online. Bardzo często chodzę do Alkoholi Świata bądź Domu Wina , gdzie mogę kupić wino z całego świata po rozsądnej cenie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej na wino wybrać się w Warszawie do klubu Barometr. Samo centrum Warszawy (koło palmy) Fajny klub muzyczny z klimate, w sam raz na spotkanie z ukochana osoba czy spotkanie ze znajomymi. Do tego dobra muzyka na zywo i ciekawa karta. Polecam! http://barometr.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuje w Lidlu, ale kilka razy sie sparzylem, generalnie wole dorzucic kilka złotych i wypić dobre wino, bo w lidlach to troche jak gra w ruletke, kupuje też na www.winezja.pl maja duży wybór szczególnie mi odpowiadają wina z Chile, zdarzylo mi się też na ww.6win.pl, i moje ostatnie odkrycie www.stopitalianshop.pl wina włoskie i ostatnio tam sie zaopatrzyłem i super bo mimo niewielkiego wyboru mają to co mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luca2222
Te wino w marketach to się często nie nadaje do picia...Prawdziwe wino z winnicy to zupełnie inna liga smakowa. Ja polecam sklep online www.winoitalia.com.pl bo oni dostarczają wino prosto z winnic, prosto z Kalabrii, Marche i innych zakątków, które słynną z wyrobu win na cały świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arczanos
W Gliwicach mamy Centrum Wina w CH Arena, tam chodzę. Głównie chodzi o dobór wina pod imprezy. Potrafię łączyć smaki tj. wiem, że białe półwytrawne do ryb czy makaronu, albo różowe do deserów, ale już konkretne marki to nie bardzo. Np. do jagnięciny ze słodkimi ziemniakami polecam Zinfandel, ale więcej kombinacji raczej nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peter19
Rzeczywiście wspominane wcześniej dyskonty mają dobre wina w niezłych cenach. A jeśli chodzi o zakupy w internecie najczęściej kupuje w sklepie www.dekanter.pl duży mają wybór win z różnych krajów i łatwo dobrać wino do okazji, w której będzie się je spożywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat wybór wina jest czymś bardzo subiektywnym. Do obiadu nie potrzeba znów nie wiadomo jakiego i wyszukanego winiacza. Dlatego też polecam zajrzeć do dyskontów, w Polo ostatnio dorwałem Vilicus Rioja - czerwone wytrawne. Da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z przedmówcą ;) ja z kolei w polo kupiłem bodaj Besitos Moscato - świetne, musujące winko w sam raz na ciepły wieczór, których to ostatnio pod dostatkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak już przy winkach jesteśmy, to od siebie polecę Bordeaux Blanc Moelleux ;) również do kupienia w polo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuje poza PL . Podczas wakacji kupuje kilka butelek. Ostanio testuje wegierskie wino- Tokaj Aszu 5-6 putonow. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mark_blue
Kupowanie win w cenie do 20-30-40 PLN w sklepach z winami typu "wina świata", "najlepsze wina', "winiarnia" itp. itd. jest bez sensu. Strata czasu i pieniędzy. Oferowane tam wina mają jakość win z marketów a cena może być dwu- trzykrotnie wyższa. Każdy, kto polubił wino wytrawne, półwytrawne ma już na pewno wyrobiony smak i gust i potrafi ocenić bez zbędnego typowego dla somelierów nadęcia czy wino smakuje czy nie. Polecam zakupy w sklepach Lidl, Biedronka i Tesco. Wymieniam te, bo z doświadczenia wiem, że ceny oferowanych tam win są najkorzystniejsze. Dobrym sposobem jest powrót do butelki wina, które smakowało plus zakup czegoś kilka złotych droższego, dla porównania czy z ceną idzie także jakość. Gwarantuję, że osoby o zdrowych zmysłach smakowych i zapachowych, przy odrobinie doświadczenia kulinarnego i wiedzy na temat łączenia win z potrawami, same wyrobią sobie zdanie o winach lepszych i gorszych i z pewnością znajdą ten trunek, po który będą śmiało sięgać bez niepotrzebnej porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej kupuje winka w polomarkecie i glownie te tansze, chociaz czasem jakies drozsze tez sie zdarzy hehe. Fajnie, ze maja winka w roznym przedziale cenowym, dzieki czemu zawsze moge odpowiednie dobrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolega wyżej ma absolutną rację. Przygodę z winem można równie dobrze zacząć w marketach typu Polo. Jak już się zapoznamy z ofertą, to wówczas można pójść krok dalej i spróbować zapisać się na kurs sommelierski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W CH Janki w sklepie winiarskim Centrum Wina mają obecnie fajną promocję: rabat -40 % na wybrane wina przy zakupie dwóch butelek. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sklep z podziałami - na wina słodkie, półsłodkie, wytrawne itd. ;) - wtedy idę tam gdzie w tym momencie mnie ciągnie i jaką mam potrzebę - i wybieram winko na daną okazję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam wino półsłodkie, w Centrum Wina zawsze mogę liczyć na pomoc w wyborze pysznego winka! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie w sklepach lub przez internet. Szczególnie jeśli szukam jakiegoś dobrego wina na wieczór. Sprawdź sklep http://dekanter.pl/main.php Mają wina z całego świata, na pewno coś znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Lidlu jest smaczne i fajne wino (niebieska butelka, z obrazkiem Maryjki) do tego tańsze, niż w innych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze kupuję w zwykłych marketach - biedronka, tesco, lidl itd. Mają one naprawdę duży wybór, a to cenię sobie najbardziej. Poza tym można w nich kupić wino w dobrej cenie. Zazwyczaj porównuję cenę w każdym sklepie i kupuję tam, gdzie jest ona najniższa. Jest to też wygodne, bo przecież w takich sklepach bywa się najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja często kupuje wino w supermarketach. Bardzo duży wybór win mają też w lidlu, gdzie często robię zakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rabaty! tylko dzisiaj! www.otien.com - 50%%%% rabaty! promocje! w sklepie otien tylko dzisiaj - od 18:00 do 23:59 www.otien.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio najczęściej w Internecie, bo znalazłam swój sklep, w którym mają moje ulubione francuskie wina i to w bardzo dobrej cenie. Od razu zamawiam więcej, bo lubię mieć zawsze butelkę wina w zapasie, nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Tutaj sklep, o którym mówię: http://www.dekanter.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wino zarówno do domu, jak i do mojej restauracji zamawiam już od dłuższego czasu w internetowym sklepie Dekanter. Mają bardzo przystępne ceny i ciekawe produkty. W zamówieniach hurtowych wychodzi jeszcze taniej, więc w moim przypadku tym bardziej opłaca się korzystać z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hostera
Hmm... oczywiście przez internet, ale to głównie te lepsze, wyszukane. Przez http://www.wina.pl/ nam pomagają dobrać wino do potrawy. Bo wcale nie jest tak, że wino pije się bez względu na smak, do wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynkaa27
Ja kupuję ostatnio przez neta, bo mają lepszy wybór. Jak szukam jakiegoś wymyślnego wina to trudno znaleźć w małym mieście. Nawet taniej z kuponami z neta można kupić http://kuponiarnia.pl/promocje/euro-wino/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×