Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jane says

Książka, przez którą nie dało się przebrnąć, to...

Polecane posty

Gość kdkdkdkd
"Zbrodnia i Kara";/ przeczytalam do końca, ale przez cały czas tak mnie wk*** ten raskolnikow, miałam ochotę mu przywalic. Nad Niemnem - po 2 stronie wymiękłam, jak były opisy trawy nad rzekąi nnych chaszczy, tak jak ktoś wyżej pisał Chłopi mi się też podobali Pan Tadeusz- 3 razy zaczynałam (w gimnazjum, liceum, i na studiach), za każdym razem ok 3 księgi przerywam Potopy itp - nuuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła_z_lamusa
dzięki dede:) chyba pora spać. Dobranoc wszystkim molom książkowym i w ogóle siedzącym na topiku. Nikt mi nie odp na pytanie o poezję, dede no chociaż Ty odpowiedz:) Drążę, bo uwielbiam poezję, ale jestem w tym odosobniona wśród znajomych. Rany, już prawie północ:( zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
jutro coś napiszę , miłych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła_z_lamusa
do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćkowy potwór
Ej Gra Anioła była zarąbista:D w Klimacie Mistrza i Małgorzaty- pewnie dlatego tak mi się podobała. Uwielbiam motyw diabła ale nie może on być w stylu Zmierzchu i innych szajsów. Nad Niemnem czytałam ale nie całe, zabrakło mi czasu. Oczywiście wszystkie opisy przyrody omijałam. A przez przedwiośnie przebrneliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSZYSTKIE lektury przeczytała
poza tymi Krzyżacy, Dziady, W pustyni i w puszczy a z książek hmm.. było kilka ale nie pamiętam tytułów. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
jak tam perła co dziś polecasz do czytania :P z poezją to jest gorzej , do tego trzeba się trochę spokoju a jak czowiek taki ciagle gdzieś się śpieszy to , nie bardzo jest kiedy . poza tym jak z literaturą u nas cienko to co dopiero z poezzja :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
kurcze , nikt sie nie wpisze ? :p to może znowu ja :) co wy chcecie właściwie od tego nad niemnem , ja to pamiętam , nie było takie złe , oczywiście opisy przyrody typu : jak rośnie trawa " :) sobie darowałem , ale ogólnie nie było złe , aha i serial bardzo fajny , aktorstwo pierwsza klasa , żeby teraz robili takie filmy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichrowe Wzgórza, o zgrozo! Olałam w połowie. Taki sam los spotkał Krzyżaków. A tak poza tym, to czytam książki do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolita -Nabokov Nowe życie- Orhan Pamuk Książki do których zabieram się i po kilku stronach odkładam. Jak dla mnie do przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A "Bracia Karamazow" Dostojewskiego czytaliście? Ja sie zmagałam z nimi przez kilka miesięcy, ale jakoś okoliczności nie były sprzyjające :p Początkowo zamierzałam do nich wrócić jak najszybciej (wypożyczałam z biblioteki i naleciało mi trochę kary :P), później doszłam do wniosku, że w życiu nie wezmę tej ksiażki do rąk, a teraz się zastanawiam czy nie pójść po nią do biblioteki :classic_cool: rzecz jasna po sesji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem osoba, ktora lubi czytac i jak ksiazka mnie wciagnie to potrafie caly dzien na nia poswiecic jednak lolita była dla mnie nie do przejscia. mimo, ze ja skonczylam to czytalam ja dzielac sobie czytanie na partie. teraz sie zacielam na przygodzie z owca. poczatek jeszcze jakos mi zlecial ale w polowie utknelam jakis czas temu i tak jest do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
dostojewski jest całkiem fajny , miejscami ciężko się czyta , np ,biesy :) , ale ogólnie w porzadku , zwłaszcza zbrodnia i kara , ale ci bracia karamazow to chyba najgorsze co czytałęm z dostojewskiego , jakoś przebrnąłem ale niespecjalnie mi się podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość treacle23
Wichrowe Wzgorza? Jedna z moich ukochanych ksiazek! Ale reszty z stylu Pana Tadeusza, Krzyzakow itp przelknac nie dalam rady. Niestety polska klasyka mi nie pasuje wcale, za to angielska jak najbardziej :D Ile mamy tu kobitek, ktore czytaja Lema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
u mnie głównie to były lektury- syzyfowe prace i nad niemnem. po pierwszych stronach odpuściłam. teraz czytam książki,taki jakie mnie interesują i nie zdarzyło mi się ,że nie doczytałam książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
lem jest całkiem fajny , kilka lepszych kilka takich sobie , solaris całkiem całkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie Lem jest niepowtarzalny, trudno sie czyta, daje sporo do myslenia. To nie sa ksiazki ani do poduszki ani do podrozy - trzeba miec czas, zeby pomyslec ;) Archipelag Guag nie moze byc tez czytany tak sobie - wydaje mi sie, ze to nie jest czytadlo, tylko rodzaj dokumentu - chyba jedynego, opisujacego tak obszernie "komunizm dream". PRzystepniej, co nie znaczy przyjemniej, opisywal swoje dzieje Grudzinski. Dla mnie to sa tak wstrzasajace rzeczy, ze nie powazylabym sie oceniac - Pamietnik pani Hanki D.-Mostowicza owszem, ale nie to. Jakos mniejsze wrazenie zrobilo na mnie Dostojewskiego Wspomnienia z Domu Umarlych. Ale wracajac do Lema, polecam Dzienniki gwiazdowe - dowcipne, lekkie i nieskomplikowane, podobnie jak Bajki robotow. Trudno mi wymienic ksiazki, przez ktore nie moglam przebrnac, bo zazwyczaj dokladnie przegladam i jesli mi nie podejdzie, to koniec kropka. Nie pozyczam, nie kupuje i nie czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
przypomniało mi się coś :) wogóle nie czaję o co chodzi w mistrzu i małgorzacie , przeczytałem bo to niby takie znane ale o co tam chodzi niestety nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos mnie zrugal za Mistrza - sprobuje po wieeeeelu latach znowu siegnac, moze "przemowi" do mnie? Jesli nie, to moge byc burakiem dla wielbicieli tej ksiazki ale mam to w nosie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
atam , chyba buraczką :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie do przebrniecia sa dla mnie horrory i sensacje - sa zbyt przerysowane. W sensacyjnych najczesciej Amerykanie ratuja Swiat przed zaglada, ktora najczesciej sami zgotowali, w horrorach i akcja i jezyk jest tak naiwnodziecinny, ze strach sie bac :D Podobne w stylu sa Harlequiny - lubie dobre romanse ale nie w stylu Siedmiobrodego ;) Kalicinska ma taki wlasnie styl - mdlacoslodki - cukier z miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E no... to jakos gUpio - Ty BURACZKO!!!! Ale smiesznie :D :D :D :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
horrorów nie ruszam , to raczej dośc głupie dla mnie przynajmniej ale sensacyjne to niektóre ciekawe , chociaż teraz to nic akurat mi nie przychodzi do głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Follet byl dobry ale to lata swietlne temu i Ludlum. Tylko nie w nadmiarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
w sumie to chyba najśmieszniejszy topik , nie zaglądają tu ppodszywacze , wogóle pełnia szczęścia :) zaraz się okaże że wywołałem wilka z lasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
ja ostatnio czytm ksiązki w których głowny bohater umiera w dośc drastycznych okolicznościach :p , cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
lem miał taką fajna książkę , o wyprawie ratunkowej na planetę gdzie ludzie mieli jakby wykasowane mózgi , zachowywali siee jak dzieci , nie pamiętam tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygody pilota pirxa
Została mi trauma z podstawówki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×