Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla_panna_mloda

Zmiana Koscioła- co robic?

Polecane posty

Gość przyszla_panna_mloda

Niedawno bylam z moim narzeczonym zarezerwowac termin w kosciele w mojej prafafii na nasz slub. Jednak nie zostalismy zbyt mile potraktowani (grzecznie mówiąc). W zwiazku z tym chcielibysmy wziazc slub w innej parafii. Czy mozna jeszcze to wszystko odkrecic? Czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy co wiąże
się ze słowami "niezbyt mile" bo jeżeli sami żyjecie niezbyt mile z kościołem to wszędzie będziecie tak traktowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tej sytuacji możecie wziąć
ZGODĘ na ślub w parafii trzeciej, z parafii narzeczonego (wystarcza zgoda z parafii JEDNEGO z narzeczonych); idziecie do innego kościoła, zamawiacie termin - wystarczy wtedy tylko telefon do "niemiłej" parafii, że rezygnujecie z terminu; nic Ci nie zrobią i nie będzie nieprzyjemności, o ile masz już w ręce metrykę chrzu z adnotacją o braku przeszkód do zawarcia ślubu tylko pamiętaj - ZGODA nie licencja, bo licencja jest słono płatna (tzw. pólslubek), ZGODA jest bezpłatna i oznacza, że wszystkie formalności (np. protokół) + ceremonią odbywają się w parafii "trzeciej", a ksiądz parafii Młodych nie ma z powodu ich ślubu żadnej roboty, poza wypisaniem tego jednego papierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_panna_mloda
Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co się dziwić pewnie w koścele
ostatni raz byli na swojej komunii a ślub trzeba wziąć żeby oprawa była i pochwalić się przed znajomymi 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_panna_mloda
no coz cecha polskiego spoleczenstwa...osądzac bez jakiejkolwiek wiedzy na temat sprawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle019
Mam podobne pytanie. W mojej miejscowosci sa dwa koscioly, jeden parafialny w którym odbywaja sie zawsze chrzty, komunie, sluby i drugi klasztorny w ktorym z reguly nie ma takich uroczystosci. Do kosciola klasztornego chodzimy zawsze z narzeczonym na niedzielna msze i w święta i z tym kosciolem jestesmy bardziej 'związani'.Dodam ze moj chrzestny ojciec jest zakonnikiem w tym wlaśnie klasztorze i bardzo bysmy chcieli aby on udzielil nam slubu w kosciele klasztornym. Mysliscie ze proboszcz z parafii nie udzieli zgody na slub w klasztorze? Dodam ze Proboszcz jest łasy na pieniądze i nie wiem jak to załatwić. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×