Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kici Kasia

Przygotowujemy się do ciąży

Polecane posty

dziewczyny robiłyście badania: test przesiewowy zintegrowany? to zwykłe usg czy to 4d? co to za badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ajlin---------test przesiewowy zintegrowany z tego co mi sie wydaje nie miałam robilam zwykle usg a ze wszystko oki to nic mi nie zlecał dodatkowo.mogłam za dodatkowa opłata zrobic sobie usg trój wymiarowe ze by dokladnie wyogladac swojego bobaska policzyc paluszki i dostajesz płyte do domku. ja go nie robilam cena dla mnie za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale mnie dzis lekarz pocieszył w sobote do szpitala jesli nie urodze do tej pory. ja ba biedulka co mam zrobic jak schodów nie mam a moz przytulac sie nie chce. pozostaja spacery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia jeszcze kilka dni macie, może się uda :) Ajlin co do tego testu przesiewowego, to może chodzi o te badania usg które robi się w 13tc i po 20tc. Ja miałam w 13tc właśnie takie usg, lekarz sprawdzał wszystko co się da u maluszków, a po 20tc podobno sprawdza się wszystkie narządy dzieci. Ale nie wiem czy to o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej hej, jestem:) kochane nie pisalam, bo kafeteria mi szwankowala i nie mozna bylo otworzyc tej strony z okienkiem do odpisywania:( ale czytalam Was:) ajlin moja kochana strasznie Ci gratulujeeee:*:*:*: no nareszcie:) Monique gratuluje Ksawcia na swiecie:) Misia - to juz niedlugo:) u mnie wszystko super, Borcio rosnie jak na drozdzach, wazy ponad 6 kg, to juz duzy chlopak:) od miesiaca przesypia mi noce, klade go o 21 budzi sie po 8 rano:) ZYc nie umierac:) hihi ide Was troszke podczytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajlin te testy przesiewowe to tzw testy Pappa. w 13 , w 20 i w ktoryms jeszcze ale niepamietam. Polegaja na wywiadzie zlekarzem, na usg i na tescie z krwi. Ja to robilam w 13 tyg. Na nastepny juz nie pojechalam. Popierwsze kosztuje to 300 zl, po drugie mialam 200km w jedna strone. A pozatym uwazam ze jezeli nie ma przypadkow wad genetycznych w rodzinie, nasz lekarz ma dobry sprzed i wychodzi ze wszystko ok to szkoda zachodu. Pozatym wynik to szacunkowa liczba. Nie mowi nam czy dziecko jest chore, tylko ze np. : w grupie przebadanych kobiet, ktore mialy identyczne wyniki jak nasze, 3 na 250000 urodzily dziecko z wada genetyczna. moim zdaniem, jezeli nasz lekarz nie ma watpliwoscie ze wszystkojest ok, to nie ma co kombinowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja już u rodziców z mężem :) Wczoraj ubieraliśmy choinkę u teściów a dzisiaj u mamy ubieramy :) Trochę brzuch mnie pobolewa, więc staram się odpoczywać dużo. O badania pytałam bo jakąś ulotkę dostałam ale cena... 500 zł!! chyba podpytam ją na następnej wizycie o to. Kici Kasia super że się odezwałaś :) Borysek już duży chłopaczek :) MISIA 83 ANULKA jak tam już urodziłaś? aniauu jak tam plany na święta? Ty to aż w 3-paku jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniau wlasnie, zapomnialam o Tobie:) to juz polowa ciazy:) i tez trzymam kciuki za parke:) a wiesz jak bedziesz rodzila? cc czy naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) U nas swieta juz czuc, sprzatanie, gotowanie, ja robie niewiele, jakos szybko sie mecze, poza tym mieszkamy z moimi rodzicami wiec mama nie daje mi sie przemeczac, ubralismy na razie mala choinke, jutro duza. Dzieci glownie wieczorami szaleja w brzuszku ale juz sie przyzwyczailam. Kasiu co do porodu to u mnie cesarka bedzie, wlasnie ostatnio rozmawialam o tym z moja lekarka. Za tydzien mam wizyte i mam nadzieje ze potwierdzi sie parka :) W poniedzialek zaczynam 21tc wiec juz polowa za mna. Nie wiem czy jutro tu zajrze wiec chcialabym zyczyc Wam wesolych, pogodnych Swiat Bozego Narodzenia spedzonych w cieplej, rodzinnej atmosferze pelnej radosci i szczescia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczynki po swietach :) wigilia godzin 12.00 wypis ze szpitala i jedziemy do domku na swieta z mala NATALIA :):):) wszystko zaczelo sie we srode rano skurcze regularne wiec za czelam mierzyć moj maz mial akurat wolne wiec czulam sie bezpiecznie w domu po mino ze skurcze przybieraly tepa co 15 mi tak do poludnia. zabralam sie za gotowanie obiadu bo lepiej bylo mi chodzic choc nie czulam zadnego bolu. kolo 15 skurcze juz co 5-6 minut zbieramy sie do szpitala i na porodowce wylodowalam od razu tak po 17 podloczono ktg jeszcze bylo mi do smiechu choc w sali obok dziewczyna urodzila bylo troche krzyku i placz dziecka, nie powiem ze nie zrobilo mi sie goraco. o 20 za czely sie juz skurcze ktore bolaly i ruszylo rozwarcie kolo po 23 mowie do mojego ze ide do domu mam tego juz dosyc skurcze byl krzyżowe co 2mi czulam parcie jak na kupke kleczalam i czekalam jaki minie ze by nabrac sil. moj zawolal polożna i okazuje sie ze juz ponad 8cm od tej pory poszlo bardzo szybko mąż wyszedl kiedy byla juz przymnie cala obstawa i sala gotowa na przyjscie małej skurcze parte 10mi i zobaczylam glowke co dalo mi sile ostatni wdech uffffffffffffffffffff urodzilam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziewczyny nie bylo tak zle widok dziecka na mnie dzialał jak lekarstwo:)) http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3skjo08zetpeg.png http://www.youtube.com/watch?v=2XDmimpyhRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia kochana gratuluje malej Natalki :D Ale dostaliscie piekny prezent na swieta, mala juz jest z Wami super! To teraz musisz dojsc do siebie i duzo odpoczywac i Ty i mala. Jeszcze raz gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia gratuluję małej Natalki :) super że byliście na święta we 3 :) trzymałam za was kciuki :) gratuluje gorąco! Ucałuj małą :) Aniauu co u Ciebie? U mnie straaaaszne mdłości. Brzuch mi wywaliło, wzdety taki i w nic się nie mieszczę :( a to dopiero 8tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Misia jak sie czujesz? Jak Natalka? Ajlin ja na poczatku ciazy tez tak mialam, ledwo spodnie dopinalam. Wczoraj mialam wizyte, dzieci zdrowe, ladnie rosna i sa bardzo ruchliwe. Powoli juz kopia no i nadal sie rozpychaja, czasami mi troche twardnieje od tego brzuch wiec mam duzo odpoczywac i lezec. Tylko ze mi ciezko rozpoznac to twardnienie, mialyscie tak dziewczyny? Na usg bylo juz widac kregoslupy i zebra. Maz byl tez zobaczyc, mowi ze zupelnie inaczej widziec jak sie ruszaja niz tylko zdjecia, takze zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Misia to mieliście cudowne święta,Maleńka Natallka już z wami,piękny prezent. Aniauu, ciesze się że twoje maluszki maja się dobrze. Kasia, nocki przesypiasz,to naprawde pozazdrościć tak grzecznego syneczka. Ajlin dbaj o siebie, o prosze już 8 tydzień u ciebie:) u nas staranka w toku,jesteśmy jeszcze w Pl. próbujemy naturalnie, kto wie ? A tak przede wszystkim to życzę Wam dziewczynki na Nowy Rok 2012 WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE,SPEŁNIENIA MARZEŃ I POCIECHY Z DZIECIACZKÓW:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jak Dziewczynki po Swietach? Misia, przede wszystkim serdecznie gratuluje malej Natalki. Wspaniale ze Swieta spedziliscie razem. Ajlin, alez ten czas ucieka szybko, dbaj o siebie. Aniau. Ty juz tez dosc daleko, ja rowniez trzymam kciuki za parke. Dianka, wierze ze Twoj czas tez wkrotce nadejdzie i nowy rok przyniesie wspaniale wiadomosci i spelnienie marzen. Kasia, fajnie, ze maly przesypia cale noce. Ja tez nie moge narzekac, bo nasza panienka tez spi ladnie w nocy. Co prawda najdluzej 6 godzin bez przerwy ale po karmieniu zaraz zasypia i jest ok. Gorzej w ciagu dnia bo nie zawsze ma ochote na drzemki. W tym tygodniu skonczyla juz dwa miesiace. Wazy 5kilo 330 gramow i mierzy 58cm takze rosnie bardzo ladnie i juz nie tylko przecietnie :) W srode dostala wszystkie szczepionki i juz bez obaw mozemy odwiedzac znajomych. To na razie tyle co u nas. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki dzieki mamie doszlam do siebie bardzo szybko i bez zawirowan. kochana ta moja mama :) natala miala juz wizyte u doktorki i w jednym bioderku cos przeskakuje i idziemy na przeswietlenie ale to normalne u dziewczynek i mam sie nie martwic a i tak przeplakalam wizyte u lekarza bo tyle decyzji do podjecia i sama musisz zadecydować. DZIEWCZYNKI WSZYSTKIEGO DOBREGO Z NOWYM ROKIEM 2012 :) http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3skjo08zetpeg.png http://www.youtube.com/watch?v=2XDmimpyhRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik jak u was z tymi szczepionkami ? chodzi mi o to czy szczepionki sa skojarzone i w jednej dawce kilka naraz. moja dok sugeruje jedno ukucie 5 skojarzeniowa szczepionka nie wiem czy to nie za duz dawka decyzje musze sama podjąć jak bym ja byla lekarzem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co u was dziewczyny? Ja się przeziębiłam :( czuję się okropnie :( nawet nie wiem co napisać bo mi mózg nie działa :( za tydzień mam wizytę i mam nadzieje, że będzie serduszko i wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia Gratuluje kochana:* z tymi szczepionkami to jest meksyk:) nie wiadomo, czy dpobrze wybierzemy:( Przeciez nie jestesmy lekarzami:( ja sie zdecydowalam na 6w1 ze wzgledu na jedno wklucie. I z tego sie ciesze, bo ja bym chyba nie przezyla jak by go kluli 3 razy:( pierwsza dawke przyjal bez zadnych objawow, druga troche gorzej, ale juz jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia ---dokładnie meksyk ze szczepiakami :(ja jeszcze sie zastanawiam. bierzesz malego na spacery ?pogoda taka niemiła ze ja siedze w domku choć mowia ze powinnam wychodzic a ja sie boje mala ma tylko 3tyg co u reszty dziewczyn slychać ?????????????? diana jak pobyt w polsce ???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia no ja chodze, nie wychodze tylko jak deszcz pada:) my w czwartek szczepilismy juz druga dawka i do dzisiaj malego jakby mi ktos podmienil:( masakra:( a pierwszej wogole nie odczul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jutro wizytę i strasznie się boję. Ostatnio pożarłam się z bratem i ogólnie jakoś dużo nerwów ostatnio i ciągle boli mnie brzuch martwię się czy będzie wszystko ok. Chciałabym już mieć tą wizytę za sobą. W dodatku w badaniach wyszło, że są jakieś bakterie w moczu i nie wiem co o tym myśleć :( byle do jutra do 14 🌼 dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ajlin na pewno wszystko będzie w porządku, nie ma się co zamartwiać na zapas. Dziewczyny już o szczepionkach rozmawiają, a ja wzięłam się za robienie listy rzeczy potrzebnych na wyprawkę, głównie kosmetyki, butelki i takie tam, bo ciuszki dostanę od siostry, chyba że będzie czegoś mało to się dokupi. Jakbyście mogły spojrzeć i coś jeszcze ewentualnie doradzić to byłabym wdzięczna :) - Smoczki uspokajające 0m+ - Pojemnik na smoczki - Krem na odparzenia - Przewijak usztywniany - Pokrowiec na przewijak - Pieluchy tetrowe - Pieluchy flanelowe - Butelki małe 125ml - Butelki duże 260ml -Płyn do kąpieli - Oliwka - Prześcieradło bawełniane z gumką - Płatki kosmetyczne (duże) - Patyczki do uszu dla dzieci - Proszek do prania - Zestaw do obcinania paznokci - Szczotka do włosów+grzebyk - Spirytus/gaziki jałowe ze spirytusem - Chusteczki nawilżane - Aspirator do noska (na katar) - Spray do noska (na katar) - Komplet pościeli 3el. (Poszewka na podusie, kołdrę i ochraniacz) - Pościel (kołderka+poduszka) 120x90 - Ręcznik do kąpieli z kapturkiem - Rożek - Szczotka do mycia butelek i smoczków - Wanienka - Gąbka do wanienki - Torba termoizolacyjna Avent na butelki - Podkładka na ramię/ochraniacz (na ulewanie) - Pojemnik na mleko w proszku 4komory - Termometr kąpięlowy - Kocyk polarowy - Pieluchy Newborn - Termometr do ucha - Plastikowe miseczki małe - Materac kokos-gryka-pianka - Mleko w proszku - Termos - Kombinezon polarowy (na wyjście ze szpitala) Łóżeczko jedno mamy, drugie dostaniemy od znajomych. Sterylizator do butelek, stojak pod wanienkę no i ciuszki będę miała od siostry. Oczywiście niektóre rzeczy będziemy kupować podwójnie :) Dziewczyny jakich pieluszek i kosmetyków używacie od urodzenia dla Waszych maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Aniauu trzymam kciuki za twoją dzisiejszą wizyte, napisz koniecznie. Ja też złapałam przeziębienie i mam tak duże plamienia, czekam na @ Aniauu a może będziesz potrzebowała jeszcze elektroniczną nianie? Pozdrawiam was wszystkie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajlin kochanaTwoja uczucia sa jak najbardziej normalne:) aniau ja bym wykreslila: -pokrowiec na przewijak -te gaziki nasaczone zmienilabym na cos plynnego, spirytus, lub gencjane:) -posciel hmmm jak urodzisz to bedzie coraz cieplej, wiec mysle ze kocyk wystarczy, moj maly tez pod kocem nawet teraz, no a poduszka, takie maluchy nie powinny spac na poduszce:) -recznikow do kapieli polecam kilka od razu:) -rozek, hmm ja w domu nie uzywalam, a w szpitalu dawali swoje:) -gąbka do wanienki? hmm pewnie chodzilo o taka gabke zeby myc dziecko:) jak dla mnie zupelnie nie potrzebne, siedlisko bakterii, a sprobuj umyc takie malenstwo gabka:) -podkladki na ulewanie, szczerze mowiac nie wiem co to jest, ale podejrzewam ze jakis chwyt marketingowy:) tetra w zupelnosci wystarczy:) -termometr kapielowy, czujesz sama czy woda ciepla czy zimna:) -plastikowe miseczki, nie wiem po co, ale tu domyslam sie ze do czegos sa potrzebne:) no i jezeli jestes zdecydowana nie karmic piersia, to faktycznie potrzebujesz sporo akcesoriow, ja bym podarowala sobie butle 125 i sterylizator:) stojak pod wanne swietna rzecz:) ja uzywam pampersow, przerobilam duzo pieluch ale te sa najlepsze. a kosmetyki to tylko bambino mydelko i oliwka, nic wiecej bo wszystkie inne firmy powodowaly uczulenie. szczegolnie J&J. teraz powoli przechodze na penaten. A po wyjsciu ze szpitala musialamkapac w oilatum bo maly mial mega sucha skore. AA no i zamiast oliwki polecam ciekla parafine:) szczegolnie dla noworodkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo niania swietna:) jak spalam z malym w pokoju to wiadomo, nie potrzebna,ale odkad wrocilam do meza jest to super sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ciasto adam i ewa super, ale u mnie nie przejdzie ze wzgledu na mandarynki:) dlatego ja robie wersje z krówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×