Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bunia3333

DO MAM WCZEŚNIAKOW....

Polecane posty

Gość bunia3333

jakimi szczepionkami szczepiłyście swoje maluchy? i czy odrazu po 6 tyg. czy czekałyście później?, czy po wyjsciu ze szpitala byliscie pod stala kontrola neurologa? czy wogole byliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
sa tu jakies mamy wcześniaków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
wlasnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem,że
moja córa urodziła się w 36tyg wpisali, że wcześniak a kontroli neurologa nie zalecili. Sama poszłam prywatnie. Szczepiłam normalnie 6w1, w szóstym tyg życia. Zależy z którego tc dany wcześniak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne, myślałam że wszystkich kierują. to neurolog kwalifikuje dziecko do szczepien i decyduje jakie szczepionki.a w którym tc urodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba że to taki późny wczesniak bez wylewów to wtedy sczepi się jak donoszone dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my szczepiliśmy tydzień po wypisie na gruźlice bo waga była już odpowiednia a miesiąc później zaczęliśmy szczepienia podstawowe + pnełmo i hib! zaznaczę że moje dziecko urodziło się 2,5 miesiąca wcześniej i ponad 40 dni spędziło w szpitalu a jeśli chodzi o wizyty u lekarzy specjalistów takich jak neurolog okulista kardiolog powinnaś mieć na wypisie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jadna.ja
mojej przyjaciolki syn urodzil sie z wada serca, byl reanimowany, dostal tylko 2 punkty i czekala go operacja na otwartym sercu i w Warszawie lekarze przed ta operacja kazali szczepic jej malego szczepionkami skojarzonymi bo nie obciazaja tak organizmu no i takimi szczepila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem,że
moja nie miała wylewów, było USG główki w szpitalu, po dwóch miesiącach zrobiłam powtórnie prywatnie też wyszło ok. Bałam się leukomalacji wewnątrzkomorowej dotyczy to dzieci niedotlenionych wewnątrzmacicznie przy np. dużym nadciśnieniu matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko jest po wylewach 2 stopnia i nie było żadnych przeciwwskazań do szczepień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
córka urodziła się w 31 -32 tc - wrodzone zapalenie płuc ,niedotlenienie okołoporodowe ,zamartwica :( szczepiona po 6 tyg za zgodą lekarza szczepionką skojarzoną . pod stałą kontrolą neurologa ,pediatry ,okulisty,laryngologa, audiologa itd. na chwile obecną ma 2,5 roku i rozwija się świetnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
urodzila sie w 35, wpisano "wczesniactwo" zadnych innych zalecen nie dano tylko standardowo ortopeda, okulista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
równo 3 kg, spadla potem do 2 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
ogólnie 5 dób nas trzymali, mala nie trzymala temperatury. Lekarze sie dziwili , ze jak na wcześniaka waga ladna. Zadnych zalecen nie dostalam a jestem zapobiegliwa i tak pomyslalam, ze moze warto pojsc na wizyte do neurologa prywatnie aby upewnic sie ze jest wszystko ok. Czy na takiej wizycie zrobia usg głowki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pattison chciałam się spytać czy takie wylewy wchłaniają się szybko? Bunia to bardzo fajna waga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buniu ale dlaczego chcesz prywatnie przecież możesz poprosić o skierowanie waszego pediatrę a z racji wcześniactwa powinien wypisać skierowanie bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź do pediatry on skieruje na wszystkie badania jakie będziesz chciała: tak robią usg główki od razu jak pójdziesz prywatnie , jak w szpitalu nic nie mówili to nie denerwuj się na zapas. My jesteśmy pod stało kontrolą neurologa, chodzimy państwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
dziekuje Wam za radę, poproszę w takim razie o skierowanie do neurologa. To moje pierwsze dzieciątko i wiadomo czlowiek sie martwi o zdrowie dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie przejmuj się tak tym że masz wpis wcześniactwo - dzidzia urodziła się zdrowa i ze słuszną wagą wiec należy się tylko cieszyć a że dziecko pośpieszyło się miesiąc ehhh tak bywa na co nie mamy wpływu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
Pattison-:) masz rację trzeba się cieszyć, że mała cała i zdrowa. Postaram się nie martwić na zapas- bo to rzeczywiście nie ma sensu. Wybiorę szczepionkę skojarzoną 5 w 1 i jestem dobrej myśli, ze mala zniesie to dobrze i nie bedzie skutkow ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) mój syn był szczepiony zwykłymi szczepionkami miał kilka więcej kłóć i nie znosił tego tak źle czytałam że skojarzone wcale nie są takie wspaniałe za to wspaniale kosztują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia3333
to prawda, ile ja sie naczytalam... co osoba to inna opinia. Na poczatku bylam zdecydowana na refundowane jednakze pediatra polecila skojarzone- oczyszczone. Naczytalam sie o rtęci, odczynach poszczepiennych i mam mętlik w głowie. Dalatego tez zalozylam ten temat ... podobno dla wczesniakow lepsze skojarzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nasza Pani pediatra szczepiła Antoniego zwykłymi powiedziała tak będzie lepiej i zdrowiej więcej kłuć ale bezpieczniej-----co lekarz to opinia...ale decyzja w tym wypadku i tak należy do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×