Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Poradźcie w sprawie faktur

Jak wystawiacie faktury?

Polecane posty

Gość Poradźcie w sprawie faktur

Jeśli tak to piszecie je sami ręcznie, na drukach, w komputerze czy korzystacie z jakiegoś programu? Zaczynam dopiero i szukam czegoś pomocnego , jakiegoś ułatwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylki
Ułatwieniem jest program komputerowy: masz base kontrahentów, nie musisz za każdym razem szukać danych itp. Wszystko zalezy ile tych faktur będziesz miała miesięcznie, jeśli 2-5 to możesz ręcznie. Jak ktoś ma 600 to komputerowo, inaczej nie dał by rady wypisać ( zważywszy, że o pomyłki w pisaniu ręcznie łatwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradźcie w sprawie faktur
Właśnie, a jakie to programy? co polecacie? bo chyba faktycznie ręcznie nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_wero_nika
Polecam program szybka faktura.pl Dla osoby początkującej jest jak najbardziej trafiony, bo jest bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny i niedrogi zarazem. Sama z nim zaczynałam. Zresztą to co chyba bardzo ważne to można go wypróbować w pełnej wersji przez 3 miesiące wiec masz okazje sprawdzenia czy ci odpowiada i to za darmo. Poza tym on daje wiele możliwości, nie tylko wystawianie faktur ale tak jak przedmówca pisał można tworzy bazę klientów, towarów. A jesteś na KPIR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradźcie w sprawie faktur
Tak, kpir ,chcę żeby mi to jakaś księgowa prowadziła, bo zbytnio się na tym nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bond009
Ja w swojej firmie używam darmowego programu do wystawiania faktur online - http://www.efaktury.org. Program jest bardzo prosty, posiada bazę kontrahentów, produktów oraz logo firmy na fakturze, mi w zupełności wystarcza. Do małej firmy nie znam nic lepszego, chociaż przetestowałem już wiele programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nieco inne pytanie, ale mam nadzieję, że wybaczycie mi mały off top ;/ Otóż zastanawiam się, czy w każdym sklepie (z kasą fiskalną) można poprosić o fakturę i się ją dostanie? Jak to działa? pewnie to "oczywista oczywistość" ale bardzo mnie to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_wero_nika
Tak myslałam :) To jak jesteś na KPIR to z tym programem szybkafaktura.pl możesz sama ją prowadzić i nie płacić księgowej niepotrzebnie, albo jest jeszcze jedno wyjście- oni mają taka usługę internetowego biura rachunkowego- więc księgę prowadzi ci to biuro, a Ty tylko wystawiasz w programie faktury i wprowadzasz dokumenty - fajna sprawa bo liczą sobie taniej niż w normalnym biurze. Zerknij na ich stronę, tam wszystko maja wyjaśnione, a jakbyś czegoś nie rozumiała to pytaj- pracuję z tym programem już trochę czasu to Ci podpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_samosia
Ja wystawiam ręcznie i nie widze w tym problemu- po co sobie utrudniać z jakimiś programami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradźcie w sprawie faktur
Weronika, dzięki za informację. testuje od soboty tą szybkąfakture, która polecałaś- niezły, naprawdę niezły. Na razie rozpracowuje sobie faktury i kpir , sprawdzam po kolei możliwości programu. Dobrze się pracuje , naprawdę. Przyznam, że jakoś obawiałam się takich programów, myślałam, że będą dla mnie jakieś niezrozumiałe, a tu... zaskoczenie. Radzę sobie sama! Fajnie, że dają darmowy okres testowania, bo jakby trzeba było za to płacić to pewnie bym się nie zdecydowała. Jeszcze raz- dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja korzystam z exela
i mi to starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.zainteresowana
A taki program to potrzebuje czegoś specjalnego tzn jakie sa wymagania , trzeba mieć jakieś programy? i czy poradzi sobie zwykły laik w komputerach żeby go zainstalować i obsługiwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.zainteresowana
pytam o ten program szybkafaktura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba-yyaga
szybkafaktura.pl działa online, przez przeglądarkę, potrzebny więc wyłącznie Ci do tego sprawny komputer i dostęp do internetu. Rejestrujesz się, masz własny login i hasło i tyle - plusem takich programów ( bo jest takich więcej) jest to, że można na nich pracować z każdego miejsca, z każdego komputera i o kazdej porze dnia i nocy, bo działają 24/dobę. Nic nie trzeba instalować, nie ma żadnych wymagań odnośnie oprogramowania wiec nie ma się co martwić, a są też na bieżąco aktualizowane do zmieniających się przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia W
Od dłuższego czasu korzystam z programu Systim (http://www.systim.pl/) w prosty sposób pozwala na szybkie wystawianie faktur, istnieje też możliwość dowolnego formatowania szablonów dokumentów. Mogę dostosować wygląd faktury do swoich potrzeb. Jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka1712
A interesują Cie tylko faktury? Ja polecam Ci coś takiego https://www.wirtualnebiuro-aliorbank.pl/ nic lepszego nie znajdziesz masz tu i program do wystawiania faktur szybkafaktura.pl w którym tez książkę poprowadzisz i inne rzeczy ale tez pakiet Microsoft Office i fajne narzędzia biurowe np do prowadzenia korespondencji fajna sprawa, ja zaczynam dopiero ale jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie czytam..........
ja polecam www.wfirma.pl .Jest forum, gdzie wszystko ci podpowiedzą jak nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeMarzena
Tak jak już było powiedziane dobrym programem jest szybkafaktura.pl. Jest to strona na której się rejestrujesz i później możesz wystawiać faktury, nie trzeba nic ściągać na dysk. Pierwsze 45 dni jest za darmo , więc można przetestować bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
eeeMarzena Testuję, jak na razie rewelacja. W sam raz dla własnej działalności gospodarczej lub niewielkiej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naga prawda to jest...
"eeeMarzena Tak jak już było powiedziane dobrym programem jest szybkafaktura.pl. " A po jakiego wuja ktoś tam, gdzieś tam, ma znać wysokość moich obrotów, znać kontrahentów, itd. ??? Ja mam swój program na dysku, od wielu lat i wiem, że nikt mi w niego ani w mój interes nie zagląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
A skąd przeświadczenie, że Twoje dane są przez kogoś przeglądane? Tego typu platformy to nic niezwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naga prawda to jest...
może są, może nie są ale po co kusić los ?. Jeżeli ktoś ma mini firemkę i ma mini obroty, to nie ma sprawy :) ale przy większych obrotach to po prostu bezmyślność. Mój komputer do fakturowania jest w ogóle nie podpięty pod internet, służy tylko do wystawiania faktur. I śpię spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
Wiele Twoich danych jest w internecie, a w niedługim czasie będzie jeszcze więcej. A tego typu usługi to nic nadzwyczajnego. Dla mnie w tym wypadku nie istnieje pojęcie "kuszenia losu". Oczywiście zawsze należy mieć ograniczone zaufanie do różnych usługodawców, ale przecież są jakieś granice. Wrażliwe informacje o nas przekazujemy na różne sposoby firmom z różnych branż - bankom, agencjom reklamowym, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawy bez sensu
naga prawda to jest... - a co jeżeli system ci padnie, złapiesz wirusa i trzeba zrobić format dysku? Utracisz wszystkie dane, kontakty i obroty ;) No chyba że robisz back-upy ale nie każdy , a nawet większość nawet nie wie co to jest. Dla takich osób programy takie jak szybka faktura są najlepsze. I bez przesady,nie popadajmy w paranoje,nikt nie siedzi i nie przegląda danych, przecież jak się daje prowadzenie finansów biurom księgowym to też udostępnia się im wszystkie informacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
Wszystko ma swoje zalety. W przypadku rozwiązań online zawsze może paść tobie internet. Po wtóre, jeżeli masz zawirusowany komputer, to i tak korzystanie z niego może być utrudnione. To są jednak sytuacje ekstremalne. Rozwiązanie typu szybkafaktura.pl wydaje się o tyle ciekawsze, że praktycznie nie grozi nam utrata danych. Jedyną niedogodnością może być ów chwilowy brak dostępu do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maal_wa
ja korzystam z programu ++FakturySQL - testowałam różne i ten wydaje mi się być najbardziej optymalny dla moich potrzeb. Jest prosty, ale jednocześnie bardzo funkcjonalny. Można go pobrać ze strony http://programdofaktur.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrr
Podobnie jak rabatka korzystam z szybkiejfaktury.pl - a co do problemu z Internetem to jeszcze mi się nie zdarzyła taka sytuacja, zawsze pozostaje net w telefonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też korzystam z szybkiej faktury, dostęp do neta jest wszędzie chociażby przez darmowe hot spoty, dla mnie to zaleta, że w każdym miejscu mogę zajrzeć do danych i nie muszę się martwić czy wzięłam sprzęt ze sobą czy mam wszystko na moim laptopie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×