Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wątpiąca w poszukiwania

o czym napisać pracę????

Polecane posty

Gość wątpiąca w poszukiwania

witam, jestem studentką pierwszego roku filologii polskiej. Otrzymałam zadanie by napisać pracę roczną na dowolny temat z literatury staropolskiej. Mógłby mi ktoś pomóc wymyślić, zaproponować jakiś temat? brdzo proszę o pomoc, gdyż nie mam jeszcze aż takiego rozeznania w literaturze by wiedzieć co może być interesującym motywem pracy, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli interesuje Cie rowniez historia, mozesz odniesc sie do wiarygodnosci kronik Kadlubka lub Anonima. Mozesz rowniez pokusic sie o porownanie ich tworczosci - ja wiem? Tylko to mi przyszlo do glowy. No bo co mozna jeszcze o Reju, Kochanowskim? Chyba, ze cosik wymyslisz? Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka23
hmmm, możesz np napisać o pięknie literatury staropolskiej o jej mądrości, np. czym jest dla człowieka, jakie budzi emocje. Myślę, że taki temat będzie najlepszy, spróbuj odnieść się do życia, to tego co dzieje się teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiś tam nick pomarańczowy
gośka23- to chyba na wypracowanie w LO :P autorko- proponuję Ci opisać jakiś motyw np- motyw śmierci jest bardzo popularny i ciekawe są jego opracowania wielu twórców się do niego odnosi nie wiem co lubisz;) może być też o diable, o Bogu- te motywy są najczęsciej poruszane w literaturze tego okresu piękne są też różne erotyki :P przejrzyj podręczniki, to może coś Cię zainteresuje ;) teraz pewno jesteś po średniowieczu, więc przekartkuj Michałowską :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość próbująca
Poprzednik dał fajny pomysł emocje odczucia to są zawsze dobre prace ale musisz bazować i podpierać się literaturą staropolską.Powinnaś poszukać w seriach wydawniczych, jak Biblioteka Pisarzów Polskich (skrót: BPP), Biblioteka Pisarzy Staropolskich (skrót: BPS), "Archiwum Literackie" (dział Miscellanea Staropolskie), "Studia Staropolskie", "Vademecum Polonisty", Biblioteka "Polonistyki", "Problemy literatury staropolskiej" oraz w najważniejszych nowościach wydawniczych z zakresu staropolszczyzny.Skup się na tym co Cie interesuję i szukaj do tego jakiejś literatury Fajnie jak by było tej literatury bardzo dużo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiś tam nick pomarańczowy
ludzie- wcale nie 'im więcej tym lepiej'- nie radźcie tak 'jak wam się wydaje', a wtedy, kiedy jesteście pewni :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka23
zgadzam się, nie ważne żeby było dużo tylko ważne żeby miało sens;) a coś ma sens, gdy dzieję się to teraz lub dopiero będzie sie to działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpiąca w poszukiwania
Dziekuję wam bardzo. Myślę, iż temat o kronikach mógłby być ciekawy i oryginalny... Tylko gdzie szukać opracowań do tego tematu? Myslicie, że w Nowym Korbucie czy Bibliografii Karola Estreichera coś będzie?? czy w jakich innych pozycjach powinnam szukać opracowan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×