Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

złudzenie_optyczne

Dodajcie mi otuchy...

Polecane posty

... mam 23 lata i nigdy nie byłam u ginekologa :/ Jestem dziewicą, więc wcześniej nie widziałam takiej potrzeby (koleżanki najczęściej po tabletki chodzą). Ale ze względu na to, że w przyszłości chcę mieć dzieci, a wiem, że z tymi sprawami róznie bywa, więc chcę w końcu przemóc ten wstyd i iść się zbadać. Pójdę prywatnie, to na pewno. Ale przemówcie jakoś do mnei, dodajcie mi odwagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssssssss
czego ty si eboisz dziwczyno normalan zecz normalny lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssssssss
nie ma czego ja tez za pierwszym razem sie wsydzilam ale przciesz dlaniego to jest normalna rzecz tak jak kiedys bedzie dl aciebie on widzi codzienie kilka nagich kobiet naprawde niema cezgo sie wstydzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly000
ja mam 18 lat i jeszcze w tym tygodniu byłam na pierwszej wizycie ,też się bałam. Idąc do przychodni trzęsłam się jak galareta ale gdy już weszłam do gabinetu wszystko spłynęło po mnie i czułam się zwyczajnie jak na każdym innym badaniu. Mogę Ci tylko doradzić żeby wziąć długa bluzkę jakąś tunikę, w tedy czułam się bardziej pewnie. i wyluzuj się to jest najważniejsze ; ) trzymam kciuki ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwarcoowa
A po co chcesz iśc prywatnie ? ;| Myślisz, że jak pójdziesz prywatnie to sie mniej będziesz wstydzić ? ;) . Proszęę cię. Idż normalnie się zbadać. To jest lekarz tylko, jak każdy inny tylko bada ...pipe ;p . On to zna na codzień i nie będziesz dla niego jakimś szczególnym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy raz jest najgorszy, tym bardziej dla kogos, kto przed nikim sie jeszcze nie rozebral... Ale sama zobaczysz, gdy juz sie odwazysz odwiedzic ginekologa, ze nie taki diabel straszny ;) pamietaj, ze dla lekarza nie stanowisz seksualnej podniety, jestes jedna z wielu pacjentek, a Twoj srom to jak dla innych reka, czy noga. Jesli pomoze Ci fakt, ze bada Cie kobieta, poszukaj ginekologa tej plci. Zapytaj kolezanek do kogo chodza, kogo polecaja, kto jest kulturalny i delikatny. A na pierwszym spotkaniu (powinno sie zaczac od rozmowy przy biurku, od lekarskiego wywiadu) uprzedz koniecznie, ze jestes dziewica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, nie wiem co Ci powiedzieć. Sama nigdy nie byłam jeszcze u ginekologa i w gruncie rzeczy wiem co czujesz. W każdym bądź razie ja wiem już, że na pewno pójdę na badanie do kobiety, najlepiej w porze wiosennej i po prostu wezmę spódnicę :) Czytałam, że tak można, w końcu lekarka też będzie miała jakiś dostęp do 'tych miejsc' ;) Głowa do góry! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, ze kazdy lekarz potraktuje nas inaczej jesli pojdziemy do neigo prywatnie ;] tak, biorę tylko kobiety pod uwagę, ale kurczę i tak jakos tak dziwnie... mam bardzo bolące miesiączki, może przy okazji coś mi na to poradzi... eh, dzięki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie, ze mozna w spodnicy :) po prostu po rozmowie lekarz prosi, abyscie sie przygotowaly do badania. I wtedy za parawannem lub w sasiednim pomieszczeniu (w zaleznosci od warunkow. Moj lekarz ma wydzielony pokoik, w ktorym jest nawet mala toaleta) zdejmujecie majtki ;) potem wracacie do lekarza i wskakujecie na fotel podciagajac w odpowiednim momencie spodnice ;) przed wizyta u ginekologa, zwlaszcza gdy pobiera wymaz do badania cytologicznego, nie powinno sie przez dwa poprzedzajace dni stosowac zadnych lekow dopochwowych, wspolzyc, czy irygowac. To ostatnie dzis juz uznawane jest za wrecz szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwarcoowa
Mylisz się bardzo . Wkur*iają mnie takie gadki, że prywatnie to już inny lekarz. To co ? Uważasz że jak pójdziesz do lekarza prywatnie to będzie milszy , dokładniejszy , tak ? A jak za 3 godziny się umówisz jeszcze raz do tego samego lekarza ale już nie prywatnie to zmieni się tak ? Będzie miał inna karteczkę za biórkiem z gotowym tekstem w rubryce "prywatnie/ nie prywatnie " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwarcoowa
Nie w tym przypadku . Dziewczyno ginekolog MUSI wręcz być miły, to gwarantuje komfort pacjentce . Aaaa i jeszcze jedno. Mówisz, że bierzesz pod uwage JEDYNE kobietę. Nawet nie wiesz jak się mylisz. Mężczyzna to idealny doktor. Kobiety są niedelikatne i krępują bardziej niż mężczyźni. Ja jestem osobiście bardzo nieśmiała i sama byłam zdziwiona jak poszłam do FACETA i okazało się że było bardzo przyjemnie i bezstresowo . Lekarz zadbał bym czuła się komfortowo , badanie przeprowadził w możliwie najkrótszym czasie i zaraz po badaniu dał mi chwilke na rozluźnienie , ubranie. Po badaniu zapomniałam że mnie dotykał bo zajął mnie rozmową . Stwarza korzystne warunki . I NIE BYŁAM PRYWATNIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie gratuluje, żę trafiłaś na takiego lekarza ;) Przyjaciółka, też była u faceta, też nie prywatnie i powiedziała, że więcej do ginekologa nie pójdzie, może miał gorszy dzień? nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwarcoowa
Czy Ty się zawsze opierasz na tym co robią KOLEŻANKI ? Jak narazie to czytam tylko że koleżanka to , koleżanka tamto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwarcoowa
Nie myśl, że ja Ci po złości. Ale tak się trochę dziwnie zachowujesz. Bo mówisz tylko że koleżanka zaszła z prezerwatywą, że koleżanka trafiła na chu*owego lekarza. A może tak nie patrz na koleżanki tylko na Siebie ? Jesteś nieśmiała - ok. Ale do licha nie masz 5 lat . Weź się wzmocnij jakoś w sobie i idx na wizyte . I nie bądź taka przestraszona wszystkim co z ciążą związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kieli112
jezeli bedziesz sluchla tych kolezek to nigdy ni eodawzysz sie isc do ginekologa powiem ci tak :P poprostu prezlam sie i idz zobaczysz z eto nie jest takie straszne i nie patrz na toco mowi ci kolzanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie tak myśle. Trochę się czuje atakowana przez Ciebie. Widzisz, po to siedze na tym forum, żeby się czegos dowiedzieć, poczytać trochę i poznać inne opinie też, a nie tylko koleżanek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kieli112
poprostu idz do lekarza i nie boj sie bo naprawde nie ma czego on jest poto zeby leczyc a nie po to zeby cie urazic czy cos w tym stylu :P kiedy i tak bedziesz musial tam isc a czym predziej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzajcie. Ja wlasnie "z polecenia" trafila do mojego ginekologa. Wszystko zalezy od tego, czy z kolezanki mimoza, ktora pajaka sie nawet boi, czy normalna dziewczyna ;) tej pierwszej wprowadzenie igly w zyle przy pobraniu krwi rowne bedzie z zamachem na jej zycie ;) takiej nie sluchaj ;) polecam tez strone znanylekarz.pl znajdziesz tam liste lekarzy roznych specjalnosci, wraz z opiniami pacjentek. Warto zajrzec. Im wiecej pozytywnych opinii, tym wieksza szansa, ze trafisz do dobrego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwarcoowa
To się nie czuj . Ja tyko chce dobrze. Bo wiem coś o tym i dlatego musisz dostac "kopa" żeby zobaczyć że to nie boli. Nikt Cię tam nie oskalpuje ani nie urazi. Tak jak wyżej gdzieś koleżanka napisała "TO JEST LEKARZ" on leczy, pomaga. A NIE straszy ;) NIC SIĘ NIE BÓJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×