Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Monika. . .

Ogrzewanie podłogowe za i przeciw .

Polecane posty

Gość Maja

U nas funkcjonuje ogrzewanie kominkowe plus ogrzewanie podłogowe. Na podłogowe położone mamy panele winylowe Arbiton i jak nie ma srogich mrozów, to sama podłogówka daje sobie radę. Winylowa podłoga dobrze przewodzi ciepło i bardzo ekonomicznie to wychodzi, z korzyścią dla naszego budżetu domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata

Słyszałam dobre opinie o montażu ogrzewań podłogowych przez firmę Electro Conect, czy ma ktoś jakies opinie bądź doświadczenia związane z tą firmą? polecacie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaaakaa

Szczerze mówiąc to widzę same za, a nic przeciw. No może poza faktem że trzeba za to zapłacić. Mamy takie rozwiązanie u siebie w łazienkach i w salonie. Fajna sprawa jak na zewnątrz zimno, wchodzimy do domu, ściągamy buty i stajemy na cieplutką podłogę..coś pięknego.. Z tego co kojarzę to mąż kupował system ogrzewania od Www.twmtermo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaxoxo

Jak dla mnie to zdecydowanie na tak. Podczas budowy domu ogrzewanie podłogowe zakładała mi firma zimnocieplo i powiem Ci, że jest to super sprawa. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika Rudaś

Sama opcja ja najbardziej za, ważne, aby odpowiedni materiał potem wykończeniowy położyć, czyli albo płytki, albo panele, albo deskę warstwową. https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy, którzy zdecydowali się na ogrzewanie podłogowe, chwalą je i nie wyobrażają sobie rezygnacji z tego rozwiązania. To nieoceniony komfort, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Planując instalację tzw. podłogówki, warto dobrać jak najlepiej materiał na pokrycie podłogi. Świetnie sprawdzą się w tej roli panele winylowe. Winyl bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu pozwala na ekonomiczne i wygodne korzystanie z ogrzewania podłogowego. Więcej na temat panele winylowych można dowiedzieć się, wchodząc w pierwszy link po wpisaniu w wyszukiwarkę "afirmax opinie". Warto dodać, że nawet kiedy podłogówka jest wyłączona, panele winylowe same w sobie są ciepłe i przyje4mne w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogówkę na prąd - niestety kosztowny "bajer" więc raczej nie korzystam.  Wiem ze są inne rozwiąznaia tego typu ogrzewania ale moje niestety nie jest ekonomiczne. Stąd ostatnio inwestycja w promienniki podczerwieni - tu zdecydowanie na plus jak chodzi o oszczędność i koszt ogrzewania. Panele polskie  Oxyly  więc i bezpiecznie gdyby coś się zepsuło, bo producent na miejscu i skuteczne, bo słyszałam że są tanie chińskie ale ludzie nie są z nich zadowoleni , a ja z tych moich jak najbardziej pełne zadowolenie. No i mozliwosć zrbienia dekoracyjnych z nadrukowanym zdjęciem czzy reprodukcją, że masz "grzejnik" jak obraz , mega fajna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 11:23, Gość Monika. . . napisał:

Proszę o Wasze opinie. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Wiem,że takie ogrzewanie jest bardzo przyjemne, można chodzić boso itd. Czy są jakieś minusy ?

Dla mnie wielkim minusem jest to jak popekane i zniszczone mam piety od kiedy mamy ogrzewanie podlogowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe jest spoko, ale polecam kłaść je pod płytkami ceramicznymi, które odpowiednio z nimi wpsółpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam żadnych przeciw, mi się ogrzewanie podłogowe od zawsze marzyło i wkrótce będę mieć 🙂 Mąż zamówił wszystkie elementy do instalacji z hurtowni TIM.pl, przyszły kolejnego dnia, a teraz czekam tylko na jego urlop i moje w końcu wymarzone ciepłe podłogi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punktem wyjścia powinno być to, jakie masz zamiar mieć źródło ciepła!!! Pompa ciepła, kocioł gazowy? Jeśli tak to tylko podłogówka, by było to racjonalne ekonomicznie. Są to źródła ciepła niskotemperaturowe. Na chłopski rozum.... zasilanie instalacji grzewczej ma niską temperaturę dlatego potrzebuje dużej powierzchni, żeby oddać ciepło (ogrzewanie płaszczyznowe - podłogowe lub ścienne) Jak masz piec na paliwo stałe, to temp. zasilania jest o wiele wyższa. Skoro ta woda grzejna na zasilaniu jest sporo cieplejsza, to powierzchnia grzejna może być znacznie mniejsza (jak to niektórzy mówią "kaloryfery". ps. za takie nazewnictwo na politechnice dostaliby pałę  ) Nie słuchaj bzdur o puchnących nogach, o tym że w sypialni nie można mieć podłogówki. To wszystko głupie gadanie ludzi, którzy się totalnie na tym nie znają. Naczytali się w internecie pierdół i mądrują się na forach. Jak zdecydujesz się na ogrzewanie podłogowe, to pamiętaj o projekcie. Nie zdawaj się na "pana Franka" instalatora, który zrobi to na oko. To musi być dobrze policzone, obiegi muszą mieć dobrą długość, instalacja musi być zrównoważona hydraulicznie itd. A przede wszystkim punktem wyjścia powinno być projektowe zapotrzebowanie na ciepło (pomiesczenia są różne, i różne mają straty ciepła). Poszukaj inżyniera sanitarnego, który robi takie projekty. Wszystko Ci policzy w Instalsofcie lub innym programie, dobierze obiegi, nastawy, da rysunki itd.  ps. u mnie 100% podłogówki + prawdopodobnie pompa ciepła powietrze - woda. Planujemy grzejniki w łazience, aczkolwiek beda to grzejniki drabinki w tym stylu https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/grzejniki-i-akcesoria/grzejniki-lazienkowe,a1009.html - będą to elektryczne grzejniki - jeśli chciałabyś sobie zamontować taki grzejnik to polecam od razu wyprowadzić pod grzejnik kabel elektryczny. W Leroy Merlin znajdziesz bardzo wiele modeli tego typu grzejników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gres drewnopodobny, a na nim w strategicznych miejscach dywany. Bardzo bardzo sobie chwale, zwlaszcza przy malym dziecku. Gdziestam mam troche zalu, ze to nie drewno, bo drewno jest piekne i szlachetne, ale jestem oczarowana wygoda uzytkowania gresu.

No i przy wykończeniu polecam wziąć pod uwagę pomoc projektanta wnętrz, taki projektant będzie w stanie doradzić, jak wykończyć mieszkanie:

https://marengo-architektura.com

Zerknijcie sobie na stronę tego projektanta wnętrz z Krakowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe rozprowadza ciepło równomiernie po całym pomieszczeniu, co sprawia, że jest to bardzo przyjemne i komfortowe. Nie ma zimnych miejsc w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe oferuje wiele zalet, zwłaszcza pod względem komfortu i estetyki, ale jest to inwestycja kosztowna i wymaga dokładnego planowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×