Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jonka300oo

rozwód

Polecane posty

Gość jonka300oo

zna ktos podobna sytaucje do mojej? Jestem w seperacji od 5 lat...2 lata temu urodzilam syna,ktorego mam z innym partnerem..obecnie sie rozwodze i Pani adwokat mojego eks,powiedziala mi ze musi zlozyc drugii wniosek do sadu o oddaleniu ojcostwa od mojego meza,poniewaz jest to dziecko zrodzone w trakcie malzenstwa...czy w ogole sad bierze pod uwage dziecko ktore ma innego ojca i ani ja ani moj maz tego nie negujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka....
Z tego co się orientuję to dziecko urodzone w trakcie trwania małżeństwa albo kilka miesięcy (nie wiem dokładnie ile) po ustaniu małżenstwa "przypisuje się" małżonkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
wydaje mi się, że dziecko urożone w trakcie trwania małżenstwa i 300 dni po rozwodzie jest automatycznie przypisywane mężowi dlatego należy jak najszybciej załatwić formalnosci. Sąd moim zdaniem nie zajmuje się penetrowaniem sypialni rodziców dziecka a faktami. Fakty zaś są takie, że jesteś autorko prawną małżonką swego męża tak więc dziecko urodzone w małżenstwie jest " z automatu " w świetle Prawa synem męża. Należy najpierw zrzec się chyba tych praw ( to chyba mąż powinien się udać do urzędu) a następnie przepisać dziecko na Ciebie autorko i właściwego ojca dziecka. Nieznajomość Prawa nie zwalnia od przestrzegania go moim zdaniem. p.s. Dlaczego się nie rozwiodłas??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płacący
Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy (KRiO) to nie jet gruba książka. Cipcie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halohalo halo halo
musisz złozyc pozew o zaprzeczenie ojcostwa męza i musisz to zrobic do 6 m-cy od dnia urodxzenia sie dziecka pozniej robi to dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko pytannia
Chciałabyś aby coś oczywistego dla ciebie było automatycznie i prawnie łatwe, i aby w tej sytuacji bez problemu dziecko zapisano na prawdziwego biologicznego ojca...niby takie to oczywiste.......... .ale aby zmienić obowiązujące prawo, to należałoby najpierw zrobić nową Ustawę i sejm musiałby te Ustawę przyjąć, zmienić kodeks rodzinny i całą legislację przeprowadzić (zgodność ze wszystkimi innymi przepisami) i konstytucję należałoby zmienić i pogłosować nad zmianami...he, he....i jeszcze wiele innych chaotycznych zmian...być może należałoby uchwalić że dziecko prawnie nie ma z ojcem nic wspólnego, ani małżeństwo nic wspólnego prawnie z dziećmi..itd. Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w takiej samej sytuacji
ale sprawy juz pozalatwiane. Wyglada to tak, ze nie moga toczyc sie dwie sprawy jednoczesnie tzn, ze najpierw sprawa o zaprzeczenie ojcostwa a dopiero potem rozwod. U mnie wygladalo to tak, ze pierwsza sprawa o zaprzeczenie byla sprawa o ustanowienie kuratora dla mojej corki, kuratorka byla moja mama. Ja i moj "maz" musielismy wyrazic zgode na tego wlasnie kuratora. Na druga juz ta wlasciwa sprawe dostal wezwanie jako swiadek moj obecny partner z ktorym mam dziecko. Bardzo wazne na tej sprawie sa daty. Sad dziala na rzecz dobra dziecka i jesli zaczniecie mieszac w datach rocznzikowych to moze oddalic sprawe. My cala trojka tzn ja, moj "maz" i obecny partner wszystko sobie poustalalismy. Przygotuj sie na bardzo dokladne przesluchanie, masakra jakas. Nie bylam przygotowana na az takie walkowanie tematu, czulam sie momentami jak jakas.... :-0 Na sprawie o zaprzeczenie obecny jest prokurator. Generalnie sa to sprawy do pozalatwiania tylko terminy przydlugawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w takiej samej sytuacji
aha dodam jeszcze, ze z tego co ja sie orientuje to takie sprawy o zaprzeczenie ojcostwa zalatwia sie do 6 miesiaca urodzenia dziecka. Po uprawomocnieniu wyroku, udajesz sie z prawowitym ojcem dziecka do urzedu stanu cywilnego i tam sporzadzany jest nowy akt urodzenia dziecka z nazwiskiem ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halohalo halo halo
sprawa rozwodu i zaprzeczenia ojcostwa moga toczyc sie razem ,co za bzdury ze nie moga nie ma to zadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×