Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nina83

jak zrobić dobry sos czosnkowy???

Polecane posty

2 łyźki majonegu, 4 łyżki jogurtu nat lub śmietany, sól, pieprz, i przeciśnięty czosnek;) im więcej czosnku, tym oczywiscie ostrzejszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie ze smietany wiejskiej niewielkiej ilosci mmajonezu szczyppty soli i kilku zabkow czosnku przecisnietych przez praske ale z majonezem to bedzie majonezowo-czosnkowy:) moze wez smietane jogurt naturanny i czosnek i przyprawy jakie lubisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój chłopak robi po prostu świetny w taki sposób: śmietana 12 procent wymieszana z majonezem - prorcje 1/1. Do tego starte dwa ząbki czosnku, kawałek naci pietruszki ( tak na oko dobrze startej) pieprz, odrobina soli wszystko razem miesza bardzo szybko i dość długo. Pyszny jest polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majonez i śmietana pól na pół czosnek przeciśnięty przez praskę zioła prowansalskie szczypta soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymieszaj śmietanę z majonezem w proporcji 4 łyżki śmietany na 4 łyżki majonezu. Do tego 4 obrane ząbki czosku, przeciśniete przez praskę, odrobina soli, oregano i bazylii. uważam że tak przygotowany jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymieszaj śmietanę z majonezem w proporcji 4 łyżki śmietany na 4 łyżki majonezu. Do tego 4 obrane ząbki czosku, przeciśniete przez praskę, odrobina soli, oregano i bazylii. uważam że tak przygotowany jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty 180cm
moj maz robi super sos, smietana albo jogurt, majonez, czosnek i przyprawa do pizzy, super!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje wam bardzo..dodam ten sos do ziemnikow z piekarnika..jak myślicie,będzie pasować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrammmba
ja daję 3 łyżki majonezu pomorskiego i 3 łyżki jogurtu naturalnego Dr. Oetker, 1 lub 2 ząbki czosnku, sól, pieprz i troszkę ziół prowansalskich, można zamiast ząbka czosnku dać czosnek granulowany lub sól czosnkową, ważny jest jogurt, żeby nie był zbyt słodki lub kwaśny, powinien mieć naturalny smak dlatego ja daję akurat ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
A moj sos to pudełka serka wiejskiego Grani miksuję z jogurtem naturalnym ,dodaję sporo wycisniętego czosnku ,pieprz i sól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepszy jest na jogurcie
ale greckim albo bałkańskim, takim gęstym czosnek, sól, pieprz, oregano, ewentualnie szczypta cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze robię tak, że jogurt naturalny doprawiam łyżką oliwy z oliwek, przeciśniętym przez praskę czosnkiem, odrobiną soli i pieprzu oraz bazylią. wychodzi rewelacyjny i mało kaloryczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolmSzars
ja robie tak Majonez mieszam z czosnkiem zeby sie przezarl i potem dodaje Smietane Jogurt Musi Byc Gesty dodaje Przyprawe do Pizzy sól piepz i mieszam az do Wydobycia sie mocnego zapachu czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wadowa
Dodaję do serka Bielucha czosnkowego łyżeczkę majonezu i gotowe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robie tak gesty jogurt , czosnek, koperek ,sol i starty ogorek yummi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy jest z czosnku pieczonego wsadzamy do piekarnika glowke dwie jak bedzie miekki a skorka zlota studzimy obieramy i do blendera z jogurtem odrobina majonezu lyzeczka soku z cytryny szczypta soli i cukru mozna dodac tez jakies ziola wedle uznania np odrobine tymianku, bazylii, koperku pietruszki co kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i lyzka oliwy z oliwek koniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wymieszaj śmietanę z majonezem w proporcji 4 łyżki śmietany na 4 łyżki majonezu. Do tego 4 obrane ząbki czosku, przeciśniete przez praskę, odrobina soli, oregano i bazylii. uważam że tak przygotowany jest najlepszy. " Zgadzam się- tylko zamiast śmietany polecam jogurt grecki/bałkański, i troszkę cukru dodatkowo (naprawdę, testowane przez kubki smakowe wieku znajomych) plus świeżo zmielony pieprz. Musi chwilę postać, żeby się przegryzło. Inna wersja to jogurt+czosnek+sól,pieprz i posiekana natka pietruszki- czosnek z pietruszką świetnie do siebie pasują, no i pietruszka łagoszi zapaszek czosnku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jogurt grecki/naturalny + majonez do smaku czosnek sol + pieprz odrobina soku z cytryny posiekany koperek mozna dodac drobno posiekany swiezy ogorek i najlepiej odstawic do lodowkina co najmniej pol godziny pisal ktos o pieczonych ziemniakach. rewelacyjnie taki sos pasuje. uwazam, ze najlepszy jest do wlasnie smazonych/pieczonych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ulubiony sos mojej rodzinki: jogurt grecki, czosnek (ze 2 ząbki, zależy od tego, jak mocny ma smak), sól, świeżo zmielony pieprz, odrobina soku z cytryny (niewielki plasterek na duży jogurt) i szczypta cukru wszystko mieszamy i odstawiamy na minimum godzinę do lodówki wtedy można ponownie wymieszać i spróbować, ewentualnie doprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jemysobie.blogspot. com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melaskaa
czasami nie ma sensu robić wszystko samemu jak są dobre gotowce :) zobacz sobie np tutaj http://www.wspspolem.com.pl/nasze-produkty/sosy-kieleckie/ mają własnie sos czosnkowy i skład jest bardzo dobry :) Ja robiłam często w domu ale odkąd wróciłam do pracy to już nie mam czasu nawet czekać żeby się sos przegryzł niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×