Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kwiatuszek...26

DORADZĘ W SPRAWIE POZYSKANIA 40 TYS. NA OTWARCIE BIZNESU

Polecane posty

Gość analityk sekt
lepiej sprecyzuj bo moja maszyna już pika że coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk sekt
a to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk sekt
sam jestem ciekaw zresztą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn do projektów mogą przystąpić osoby które nie prowadziły przez ostatnie 3 lata dzałalności, nie muszą być to osoby bezrobotne można równiez pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk sekt
no dobrze ale wkład własny (nie prowadziłem wcześniej firmy i szukam pracy), biznesplan trzeba napisać (wymagania jakie?), jakie warunki, terminy, do kiedy kasiorka przyjdzie i co jeśli nie wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkładu własnego nie trzeba wnosić, najpierw składa się formularz rekrutacyjny potem uczestniczy się w krótkim szkoleniu a potem składasz biznesplan i rejestrujesz firmę i przelewają ci pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk sekt
kiedyś byłem się dowiadywać i o ile pamiętam to jest chyba tylko raz w roku przyznawane są dotacje ale może od tego czasu się to zmieniło. Bo pomysł mam (nawet nie jeden i to dobry), tylko nie mam kasy na otwarcie :( Mówisz że można spokojnie podjąć pracę + odkładać na własny biznesik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk sekt
mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za mloszcegołowww
czy mozesz podaj jakiegos linka do strony, skoro to nie jesjt dotacja prze MUP- oni daja tylko osobom zarejstrowanym jako bezrobotne, to kto daje to dotacje . czy jest to jakas organizacja pozarzadowo. powedz cos wiecej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym województwie jest kilka organizacji, fundacji, agencji które organizują nabór uczestników na pozyskanie 40 tys. Trzeba szukać na stronie Wojewódzkiego Urzędy Pracy który przyznaje takim organizacjom pieniądze, a oni zajmują się naborem uczestników:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotka paprotka
A są jakieś dotacje dla matek na urlopie wychowawczym? Po urlopie niestety nie mogę wrócic do pracy, gdyż mój pracodawca niedługo likwiduje działalność. Prosze o rade pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te dotacje nei sa zbyt oplacalne bo po 1 baaardzo duzo papierologii a po 2 dluuugo trwa otrzymanie takiej dotacji i po 3 do konca nie ejst pewna ta dotacja, podsumowujac dobry pomysl dla kogos kto ma jakies odlozone pieniadze na inwestycje i te 40tys jest uzuplenieniem lub jako plan B :) wszystkie inf sa na stronach WUP po zgloszeniu sie ktory jest 1 lub 2 razyw roku wybieraja osoby ktore kierowane sa na kilkumiesieczne kursy, po tych kursach dopiero sklada sie pelny biznesplan i desyduja komu przyznac a komu nie, jak juz masz decyzje czeka delikwenta milion papierow, jak cos tylko jest nie tak albo przesuwa sie w czasie czy finanse sie zmieniaja to papa dotacjo podczas kursu mozna teoretycznie pracowac ale nei mozna miec dg, tylko ze rozmawialam z osoba ktora uczestniczyla w takim kursie i twierdzi ze ciezko jest pracowac chodzac na te kursy bo czesto wypadaja zajecia np w czwartek o 12 i co? takze niby jest to do zalatwienia ale kosztuje wiele zachodu, fakt ze spora kasa i trudno myslec ze daja za darmo... osobiscie poszlabym i na kurs i zgodzilabym sie na papierologie ale zeby to bylo pewne a nei ze po 11mcach szkolenia okazuje sie ze jednak nie dadza mi tej dotacji, strata czasu.. no a jeszcze to co najistotniejsze do zalapania sie do projektu maja pierwszenstwo okreslone grupy spoleczne osob wiec jesli nie ejst sie w zadnej to i szansa na dotacje zadna :) zycze powodzenia i wytrwalosci chetnym, ja wymiekam wole mneij z PUP ale szybciej i pewneij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaaaa
do myszszy - z całym szacunkiem wygadujesz totalne bzdury.!!! od razu w regulaminie masz napisane do jakiej grupyy docelowej skierowany jest dany projekt, akurat ja jestem w trakcie przygotowywania sie do jednego projektu a jest szeroki wachlarz grupy docelowej praktycznie kazda osoba ma szanse. Po drugie te szkolenia o których piszesz nie trwaja zadne jedenascie miesiecy, bzdura totalna!!!!!!!!!!!!!!!trwaja max 3 miesiace i odrazu po rozpatrzeniu biznesplanu itp do dwoch tygodni masz kase. To co piszę to nie sa bzdury wyssane z palca ani zadne domysly tylko kontaktowalam sie z kilkunastoma osobami ktore braly udzial w danym projekcie. A na 72 osoby ma przechodzily 54 to chyba nie tak zle, pozatym jak sie nie zalapiesz to mozesz brac udzial w nastepnej rekrutacji. Nie strasz i nie zniechecaj ludzi. A do Kwiatuszek czy jest możliwość aby pomogła mi pani w wyp[ełnieniu formularzu aplikacyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaaaa
aaa co do pup wcale nie jest szybciej kumpela skladala wniosek w styczniu a dostala dotacje w sierpniu, widze ze niedoinformowana jestes w tym wzgledzie, w pup nie znaczy szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego tak piszecie że jest tak trudno wcale nie jest trudno i nie trwa to aż tak długo, trzeba po prostu napisać dobry formularz rekrutacyjny a później biznesplan, te wnioski które dotąd pisałam przeszły i ludzie już otworzyli firmy i nie było problemów. Ostatnio napisałam projekt i dziewczyna dostało oprócz 40 tys. jeszcze 1000 zł co miesiąc przez rok wsparcia na opłaty, więc uważam że jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż w Urzędzie Pracy które oprócz tego że nie pozwala pracować trzeba się na rok zrzec zatrudnienia to jeszcze nie pomaga potem i daje małą kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja napisalam tylko to co wiem z punktu konsulatacyjnego w Katowicach i od jednej osoby ktora dostala ta dotacje w 2009 roku w moim przypadku moglam zlozyc formularz rejestracyjny w grudniu na projekt tegoroczny lub teraz na najwczesniej projekt marcowy,w grudniu nie wiadomo bylo jeszcze jaka kasa i dla kogo bedzie w 2011 przynajmniej nie chciano mi o tym mowic, zaproszono mnie w marcu jesli bede zainteresowana :) co do trwania szkolenia ono sie skraca jesli masz odpowiednie wyksztalcenie, w moim przypadku mialoby trwac tak jak piszesz 3 mce ale dla osoby ktora nie ma ekonomicznego wyksztalcenia trwa 11mcy po okresie szkolenia tlumaczono mi ze do 30dni masz zlozyc pelen pakiet dokumentow, i ok mozna sie przygotowac wczesniej i zlozyc od razu, ale rozpatzrenie trwa 30dni, moze i krocej ale dopiero wtedy wiadomo czy kasa zostala przyznana, wiec tak w czasie min to przy dobrych wiatrach po 4mcach dostaniesz kase, nie wiem czy latwo czy trudno dostac, moj znajomy dostal ale pozniej przy rozliczeniu mial problemy bo kupil uzywany samochod i sie czepiali (nie znam szczegolow) z PUP z tego co sie orientowalam w ciagu 30dni wiesz czy dostaniesz kase czy nie, bez zadnych szkolen, nie tzreba czekac na nabor, projekt no i wsytarczy byc zarejestrowanym itp.. jest mniej owszem no ale to zalezy od biznesu jaki chcesz otworzyc mnie np wystarczy 10-15tys, 40 tys nie wiem na co mialabym przeznaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaaaa
do myszy - wiesz mysle jednak ze to zalezy od projektu, jest tego mnóstwo i fajnie ze ktos taki jak kwiatuszek chce pomuc bo zwykli ludzie poprostu nie wiedza od czego zaczac. Ja zaczelam od Urzedu Marszalkowskiego w moim Województwie napisalam meila i opisalam moja sytuacje z prosbao rade, jaki projekt bylby dla mnie najlepszy itp. Odpisano mi bardzo szybko - podali nazwy projektów, adresy i telefony i reszta zalezy ode mnie. Skontaktowalam sie juz z ta fundacja, rozwniez z osboami ktore byly beneficjetkami i juz dzieki temu programowi maja wlasne firmy. Teraz "tylko"napisac formularz aplikacyjny i czekac co dalej. Do kwiatuszek- napewno dzisiaj dam znac na meila. A czy pracuje Pani przy takich projektach czy w czasie wolnym interesuje sie tym Pani, no i czy taka pomoc jest odpłatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaaaa
pomóc - sorki jaki ortografiarz ze mnie heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×