Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

uważam że...

BRAK UBEZPIECZENIA A CIĄŻA

Polecane posty

Czy to prawda że kobieta w ciąży nie musi być ubezpieczona i ma prawo do opieki za darmo??? I jak to wygląda w przypadku porodu, czy robią problemy z powodu braku legitymacji ubezpieczeniowej na izbie przyjeć?? Miała któraś z was taki problem?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to est ciekawi mni
tak ma za darmo, to gwarantuje konstytucja!!!!!!!!!!1 tylko ile bedziesz miał problemow - to ci si eodechce i sie sama ubezpieczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamelallala
szczerze to pierwszo slysze ze konstytucja gwarantuje takie cos ... sory kto chce korzystac musi byc iubezpieczony jesli nie pracujes zidz do urzedu pracy i sie zarejestruj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to prawda że na mocy ustawy od ponad dwóch lat kobiety maja prawo do bezpłatnej opieki medycznej w okresie ciąży, połogu i przy porodzie. Opieka ta nie dotyczy tylko wizyt u ginekologa ale wszelkiego leczenia w ramach kontraktu z NFZ (tzn. że np. nie płacisz też za wizytę u publicznego okulisty itp). Jeśli ktoś domaga się od Ciebie dowodu ubezpieczenia, twierdzi że nie masz prawa do bezpłatnej opieki, odmawia Ci świadczeń, potrzebujesz potwierdzenia: każ sobie podpisać oświadczenie że odmawiają Ci usługi medycznej, albo zbierz rachunki (uwaga- nie podpisuj rachunku na którym masz napisane że dobrowolnie wybierasz usługę płatną). Z rachunkiem idziesz do NFZ i go nie płacisz, z oświadczeniem też idziesz do NFZ i składasz skargę, ewentualnie już przez telefon interweniujesz. Odpowiedzi udzielam na podstawie maila z małopolskiego oddziału NFZ (ale prawo obowiązuje w całej Polsce). który dostałam w odpowiedzi na takie właśnie pytania, na początku ciąży musiałam zrezygnować z pracy na umowę- zlecenie (miałam 16-godz. zmiany). Niestety nie mogę zamieścić na forum całego listu z NFZ bo to korespondencja prywatna, a nie list otwarty (pytałam o taką możliwość). Swoją drogą, wystarczy podobno dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość) i karta ciąży, mi u ginekologa, lekarza rodzinnego i w lab. diagnostycznym, jak również w szpitalu, wystarczyło ustne zaświadczenie o ciąży, nikt nie pytał o ubezpieczenie (w szpitalu pytali tak informacyjnie, ale nie domagali się zaświadczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda aleeeee
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/30062,kobiety_w_ciazy_maja_prawo_do_bezplatnego_leczenia.html Robią niesamowite problemu!!! trzeba sie wykłucac! panstwo powinno sie tym zając. Tworza ustawe ktora i tak nie jest respektowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×