Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta8484

Proszę podpowiedzcie pomysł menu na obiad weselny.

Polecane posty

Witam Biorę ślub cywilny 30.04 po uroczystości zapraszam rodzinę na obiad-ok 3 godz.Proszę podpowiedzcie mi jakieś pomysły co podać na przystawkę gorącą lub zimną,zupę i danie główme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że ma być tylko obiad jako dania gorące? ja bym dała klasycznie: 1. rosół z makaronem 2. ziemniaki/frytki+ sałatki do wyboru(buraczki, mizeria, pekińska)+ mięsko do wyboru(devolay, szaszłyk, pierś z kury) na przystawki: zimna płyta, różne sałatki (gyros, warzywna, porowa, amerykańska), mogą być też śledziki pod różną postacią oraz galaretki drobiowe;) mam nadzieję że Ci pomogłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez stawiam na klasyke
rosol mieso i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyrosołowa
Nie znoszę rosołu na tego typu uroczystościach! Może w smaku jest ok, ale niestety jest bardzo nieelegancki do jedzenia (chlapiący makaron, tłuste plamy na sukience) - każdą zupą można się pobrudzić, ale ja do rosołu mam akurat wybitne szczęście :) proponowałabym zupę-krem (borowikowa, brokułowa, z zielonego groszku...). Na drugie kilka rodzajów mięs - coś z drobiu, pieczeń schabowa z owocami (śliwka, morela), jakieś mięso z nadzieniem. Do tego ryż, ziemniaki i kluseczki/frytki. Jakieś warzywa na ciepło i kilka surówek. Co do przystawki to może melony zawijane w szynkę, łosoś wędzony, lub małe kruche babeczki nadziane sałatką? Przystawka, jak sama nazwa wskazuje - ma być takim dodatkiem przed posiłkiem głównym, więc w tym przypadku kilka sałatek, śledzie itd to chyba trochę za dużo (robi się z tego "zimna płyta").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o te przystawki to ja raczej proponowałam coś takiego co można by było zjeść po obiedzie bo przez 3 godz można zgłodnieć trochę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaaee
Nie znoszę rosołu na tego typu uroczystościach! Może w smaku jest ok, ale niestety jest bardzo nieelegancki do jedzenia nie elegancki :D jak ktoś żre jak wieprz to z ryła będzie mu kapało przy każdym jedzeniu :O jeszcze nigdy nie pluskało mi jedząc rosół :P swoją drogą tradycja rosołku ;) http://tradycja.wikia.com/wiki/Ros%C3%B3%C5%82_polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o rosołek to żeby makaron nie chlapał wystarczy go przed gotowaniem połamać na krótsze kawałki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyrosołowa
no to zmienia postać rzeczy:) po obiedzie to albo pójdziesz w słodkie albo w słone. Na słodko proponuję na deser lody z gorącą polewą, szarlotkę na ciepło z lodami lub naleśniki zapiekane z bananami w sosie karmelowym, fajny efekt daje też podpalenie takiego deseru (ale ładniej to wygląda gdy jest ciemno). Potem tort, jakieś drobne ciasteczka, kawa, herbata. Jeżeli na słono to kilka sałatek, talerz serów z owocami (różne żółte, pleśniowe itd), talerz wędlin (jakies dobre pieczone mięsa, pasztety), sosy do wędlin, kilka rodzajów pieczywa, koreczki. Jeżeli planujesz tylko ok 3 godziny to na Twoim miejscu zabrałabym się raczej za słodkie, bo ciężko tak zaraz po konkretnym obiedzie wsuwać szynkę i sałatki. A 3 godziny to może być za mało żeby zdążyć na spokojnie podać i zjeść i deser i wczesną kolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyrosołowa
:D ale do rosołu nikt mnie nie przekona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaaee
Gość piaaee
oczywiście to wszytko do wyboru :D i to są moje faworyty jakie z chęcią w kuchni robię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z przedmówczynią ale jeszcze jest problem jeśli na tym obiedzie ma być jakiś konkretniejszy alkohol;) jestem jak najbardziej za słodyczami ale jeśli pomieszamy je z wódką to efekty nie są fajne;) więc prosimy autorkę tematu o przybliżenie sprawy;) i też warto wiedzieć czy to ma być jakieś takie bardziej wykwintne jedzonko czy właśnie takie typowo weselne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falipinkaa
My po prostu wysłaliśmy takie zapytanie do 3 restauracji, które bierzemy pod uwagę. Restauracje mają nam zaproponować menu, w którym będą po dwie potrawy do wyboru dla gości (tzn. 2 różne przystawki, 2 dania główne, 2 desery) i wybierzemy na podstawie tych propozycji :) Pewne rzeczy określiliśmy z góry, więc główne danie na pewno będzie jedno rybne, drugie mięsne (wege osób nie mamy na liście, jakby ktoś był to oczywiście dodatkowo coś dla niego), jedna z przystawek to coś ze szparagów (ślub mamy w maju, więc sezon), a jeden z deserów panna cotta (bo moja mama uwielbia :)). Reszta pozostawiona wyobraźni szefa kuchni :) Na pewno nie będzie schabowych czy rosołu, a ziemniaki jak już to jakieś fajnie doprawione puree czy pieczone z ziołami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaaee
no i oczywiście jakiś deser na słodko, ja bym proponowała zwyczajne lody a mniej ciasta/ciasteczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Po obiedzie będzie na słodko trochę ciasta,kawa herbata no i tort. A z alkoholi będzie wino musujące na pierwszy toast a pózniej do obiadu wino półwytrawne. Jeśli zaś chodzi o formę obiadu chciałabym żeby było skromnie i smacznie nie zbyt wykwintnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaa20
Menu swoja drogą ale musze Cie ostrzec... Moje wesele odbylo sie 3 mies. temu.... Restauracja piękna, cale przyjecie swietnie zorganizowane menu ustalone i slono za nie zaplacilismy..... na weselu okazalo sie, ze jedzenie bylo niedoprawione, zimne, warzywa niedogotowane......... poza tym nawalili wszystkiego na stoly i nikomu nie chcialo sie jesc.......szczerze Ci radze abys poprosila o degustacje dan ktore sobie zamowisz....... bo to wpadka ogromna ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalio,obiad robimy na sali weselnej takiej mniejszej w Pruszkowie,byłam tam na weselu w czerwcu 2010 i jedzenie bylo bardzo smaczne.Brałam pod uwagę restaurację ale po pierwsze cena, po drugie bałam sie że własnie smaku że mogą przekombinować a ja wole tak bardziej po domowemu.A po trzecie będzie sporo dzieciaczków i na sali łatwiej mi będzie zorganizowac im jakis kącik i smakołyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falipinkaa
Dlatego trzeba się zwracać do restauracji sprawdzonych, w których już parę razy byliśmy i wszystko było OK, wtedy mamy pewność, że wszystko będzie podane jak trzeba :) No i oczywiście trzeba dokładnie ustalić menu, dodatki, przyprawy z szefem kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katttttarynkaaaaa
oj zdecydowanie. ja tez bede miala male przyjecie w postaci obiadu. nie wiem jeszcze jakie bedzie menu ale planuje tak jak poprzedniczka zwrocic sie z zapytaniem do kilku restauracji, ktore znam alob ktore mi sie podobaja wizualnie a potem jak sie na cos zdecyduje to wysle rodzicow na degustacje. sama nie moge bo robie slub zza granicy ale sprobowanie potraw przed takim obiadem jest KONIECZNOSCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×