Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamuska 81

czarne zeby u malych dzieci ...

Polecane posty

Gość managat
To jest efekt lakowania. Ogólnie w Polsce kompletnie nie dba się o zęby dzieci - brakuje odpowiedniej pielęgnacji. Dopiero kiedy ta pielęgnacja będzie można liczyć na jakieś sensowne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie oc jest przyczyna?? picie przez dzieci slodkich kaszek i napoi. a juz najgorzej przez smoczek i na noc! zabyt czeste poslki! za duzo przegruzek! dziecko powinno zjesc glowny posilke, popic woda i przez kolejne 3-4 godziny nic ni jesc. ozladek wtedy odpocnie a zeby nie beda atakowane cukrem i kwasem jesli przestrzegace tych zasad, to zeby mozna mysc raz- dw razy dziennie i porhcnicy nie bedize. slodycze dozwolone, raz dziennie w ramach deseru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasianakas
To nie jest przypadek - coś takiego mają dzieci mające problemy z zębami - wygląda to obrzydliwie i nawet dosyć dużo tych dzieci u nas w przedszkolu coś takiego posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To efekt ciumkania słodkich napoi przez smoczki i niekapki. Potem tylko lapisowanie może uchronić następne zęby przed próchnicą. Zauważcie dzieci w wózkach mają co chwile podtykane jedzenie i picie. Na okrągło. Rzadko można spotkać siedzące dziecko w wózku bez butli, chrupka, lizaka, bułki itp. Ciągle coś glamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hansia
U naszego dziecka na szczęście problemów nie ma, od samego początku dbaliśmy o zęby i są zdrowe. Obrzydliwie wyglądają te czarne zęby. Kiedyś też myślałam, że to naturalne, ale... jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale z was kretynki a potem się dziwić ze wasze dzieci krzywdza inne! ! Moje dziecko ma czarne zęby od okropnej ilości antybiotyków Bardzo często choruje ma przerost trzeciego migdalka i śpi z otwartą buzka, zęby się wysuszaja traci na tym szkliwo i szybki się psują.od antybiotyków też się robią czarne! Moje dziecko nie je słodyczy wcale,bo nie lubi,nie pije słodkiego a zęby myje dwa razy dziennie. Trochę kultury i szacunku dla innych,którzy mimo dbania mają ten problem,zaznaczę że moje dziecko do 2-3roku życia miało białe zabki,więc nie bądzcie takie pewne jak będzie z waszymi dziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne jest to ze tu wypowiadają się osoby ktorym się coś wydaje a nie przeżyły tego ze swoimi dziećmi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma górne jedynki lekko czarne..wynik lapisowania.. Do dentysty trafiliśmy jka miał rok..o zeby dabmy, po prostu na tych dwóch jedynkach były ubytki w szkliwie ipo lapisowaniu zrobiły się czarne.. Do dentysty chodzimy , co kilka miesiecy..kontrola, ale pozostałe zeby ok Mój bratanek miał tak na wszytkich zebach...karmiony tylko piersią do 1,5 roku, nie jadł słodyczy...a zęby jak wychodziły ,to juz z ubytkami w szkliwie...były lapisowane i w efekcie czarne.. Dentystka mówi,ze może być to tez spowodowane genetycznie...moja siostra tez tak miała. Bratanek teraz ma 14 lat, stałe żeby bielutkie jak śnieg i zdrowe.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harbeks
To jest specjalne leczenie i nie ma w tym niczego szokującego - tak to po prostu wygląda. Leczenie zębów wymaga zaangażowania od samego początku tj. pielęgnacji, a jednak rodzice nie zwracają na te kwestie odpowiedniej uwagi i w tym tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Moja córka miała śliczne białe ząbki. Po grypie i branym antybiotyku w ciągu ok. 2 m-cy górne zęby kompletnie jej się popsuły. Oczywiście jak zauważyłam że coś jest nie tak poszłam z nią do dentysty, jednak on stwierdził że to naturalne. Do drugiego dentysty chodzimy co 10 dni srednio na lakowanie, ale z zębami i tak jest coraz gorzej. Córka nie objada się słodyczami i myje zęby regularnie min. 2 razy dziennie, a i tak zęby się popsuły i są słabe, a ma dopiero 3, 5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pije soki? Je płatki śniadaniowe? Serki dla dzieci? Kakao?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błędy ortograficzne
Tak czytam te Wasze wypowiedzi i nóż mi się w kieszeni otwiera. Ludzie mieszkacie w Polsce i nie znacie rodzinnego języka. Jakie błędy ortograficzne. Curka pr******* i nażeczony. Normalnie w takich chwilach wstyd mi że jestem Polką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaniedbania rodziców i to bardzo poważne. Pracuje w przedszkolu i czasem jestem e szoku ze rodzice wydawałoby się na poziomie a dziecko o zgrozo ma próchnicę nawet na przednich zębach. ..nie mam pojęcia co sobie myślą tacy ludzie..chyba już teraz można się do edukować ze próchnicę e mleczakach trzeba leczyć! !nie wspomnę o estetyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam mamusie która kp do uwaga (!@)3roku życia dziecka. Nie mało ze to obrzydliwe to ten 3letni bobasa miał czarne od próchnicy zęby. A ta mało z dumy nie pękła ze jej bobo kp do 3r.z. taki zdrowy będzie. ..To tylko dowód na nienormalne niektórych bab i ich bycie obrzydliwy w każdym wymiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no prosze, dopiero teraz sie dowiedzialam po kilkudziesieciu latach!zawsze w dziecinstwie mnie zastanawialo czemu niektorzy koledzy z przedszkola maja czarne zeby.U wspolczesnych dzieci nigdy tego nie zauwazylam, a latach 80 bylo to powszechne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaziMazi
Problem to jest przede wszystkim taki, że ludzie nie chodzą z dziećmi do stomatologów, a potem płaczą, że są kłopoty. Ja do swojego stomatologa w klinice borczyka chodzę z synem regularnie na wizyty kontrolne, dlatego nie ma żadnych kłopotów z uzębieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hardyba
Najważniejsza odpowiednia pielęgnacja. Pewnie, że nie przywrócicie zębom normalności od razu - wymaga to czasu, ale jednak da radę to zrobić. A ten zabieg jest po prostu konieczny. Stosujcie dobre pasty i dbajcie o diet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko znajomego z pracy mialo czarne zeby, wybilo sobie zeba a drugi pekl i pr******* poszla dalej....teraz czekaja na operacje.Troche sami sa sobie winni... mycia zebow i tona slodyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziecku mylam zęby od początku. Dwie dwójki wyszly brzydkie w efekcie ukruszyly się. Na jedynkach pojawił się osad, tuż nad dziaslami. Coraz ciemniejszy się robi. Chodzę do dentysty odkąd dziecko skończyło rok. Teraz ma niecałe trzy. To już 4 dentysta. Z kaŻdego gabinetu nas wyrzucają. Do jednego chodziliśmy dwa miesiące na adaptację. Nic nie dało. W końcu okazało się, ze dziecko ma 8 zębów z próchnica. Dali skierowanie na zabieg w znieczuleniu ogólnym. Trwał 20 min. 2 zaplombowali a 1 zaimpregnowali, czymś podobnym do lapisu, ale ząbki nie są czarne. Myślę, ze uratowało nas trochę, ze smarowalismy zęby tooth mouse - taki preparat wzmacniający. Kosztuje 50 zł - najtaniej na allegro. Jedynki wytrzymują 1.5 roku. Nie jadł słodyczy, nie pił z butelki soczkow. Jedyne co, karmilam piersią długo i przed snem. Myje dwa razy. Najlepsza pasta to elmex dla dzieci. Po innych robił się osad. Nie zawsze jest to zaniedbanie rodziców. Syn w pierwszym roku miał dużo antybiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 grosze z mojego podworka, córka ma 4,5 rokudo tej pory było idealnie w grudniu byłyśmy na czyszczeniu i lakierowaniu 100% zdrowych ząbków. Dziś okazało się że ma próchnice w 5 zębach! Przeżyłam szok pytam pania jak to możliwe? A pani na to że mleczaki potrafia się zepsuć ze skutkiem do usunięcia w ciagu 2-3 tygodni! A zeby moga się zacząć psuć np. przy osłabieniu z powodu choroby... Werdyk 1 ząbek będzie lapisowany ale od wnętrza jamy ustnej wiec nie będzie widać i 4 plomby będzie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam znajoma, ktora karmila dziecko piersia przez dwa lata. Dziewczynka ma czarne zeby od leczenia. Wyrona nowe i zdrowe zeby, ale kompleksy u dziecka zostana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam podobny problem z moją córeczką i jej zębami, ale całe szczęście trafiłam na doskonałą panią stomatolog dr Katarzynę Najbar w klinice Dental Park. Serdecznie polecam, wyleczyła ząbki mojej córeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u takich 2l maluchow to prochnica butelkowa w mm jest duzo cukru, maluchy pija butle i zasypia i w nocy budza sie na butle, wypija i ida spac. dziec***ija tez duzo kupnych soczkow, kubusiow itp a tam to cukier( czasem pisze ze nie ma ale i tak jest tylko po inna nazwa:)) hehe no i slodycze, codziennie cos slodkiego. t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi butelkami to też nie zawsze ,moje dzieci długo piły z butelki,ale myją dokładnie zęby i nie ma próchnicy,a są w podstawówce.A i słodycze nie na codzień i nie w ilości oszałamiającej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie tak, że te dzieci mają chore zęby - po prostu miały wykonany zabieg, a po tym wszystkim ich zęby powinny być w naprawdę idealnym stanie. I oczywiście wszystko zależy od tego, do czego swoje dzieci po prostu przyzwyczaicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To niestety normalne - wygląda to fatalnie. W sumie to dziwne, że w takich czasach nie wymyślono jeszcze innej metody, tak żeby zęby dzieci nie wyglądały tak kiepsko. Dziwne to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój starszy synek musiał mieć lapisowane ząbki niestety. Młodszy na szczęście nie ma próchnicy i jak tylko mogłam, to zaczęłam mu podawać acidolac dentifix kids na ochronę zębów przed demineralizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymyślono, można lapisować bezbarwnie, ale jest mniej skuteczne. Niektóre dzieci mają tendencję. Trzeba o zęby dbać, chodzić do dentysty, a jak trzeba to i lapisować. Mleczaki normalnie się leczy, bo inaczej próchnica się przenosi na zęby stałe. Większość przedszkolaków ma próchnicę, a rodzice nawet o tym nie wiedzą. A próchnica na mleczakach wcale nie jest ciemna, tylko biała, więc rodzice uważają, że wszystko ok. W przyszłości dziecko podziękuje za zdrowe zęby stałe, bo to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po trzeciej plombie postanowiłam zlikwidować słodkie przekąski i napoje. Mam dość chodzenia do dentysty. Od dwóch tygodni stoję nad synem, przy każdym szczotkowaniu zębów . Kupiłam również wspomniany dentafix, żeby mineralizacja zębów była odpowiednia. Będę się starała dbać o wszystkie zęby, nawet mleczaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×