Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sadna

staż

Polecane posty

Gość sadna

hej:) pracuje obecnie przy rozkladaniu rzeczy w w jednym z hipermarketow w moim miescie... jest to umowa o dzielo... placa 6 zl brutto to wiecie ile na reke wychodzi..., ukonczylam w lipcu turystyke na naszej miejscowej uczelni... i sie zastanawiam czy nie pojsc do urzedu pracy i nie zlozyc podania o staz... co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie podanie o staż
idziesz do urzedu i pytasz czy mają oferty stażu, wątpie że mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a no i musisz być tam
zarejestrowana, czyli najpierw musiałabyś zrezygnować z pracy bo w UP rejestrują bezrobotnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzzzzxxxxxxxxxxx
spoko ale to nie wyglada tak rozowo ze skladasz podanie na staz i pyk masz. PUP zazwyczaj zaltwia kase na staz ale stazu ci nie zalatwi, musisz sama pochodzic po firmach i popytac. Z tego co sie orientuje (ale musisz popytac w PUP)to jak bedziesz na stazu u prywatnego przedsiebiorcy to prawdopodobnie on musi ci tez po ztazu ztrudnić (dlatego łatwo nie bedzie ze znalezieniem)jesli budżetówka to nie trzeba dlaej zatrudniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzzzzxxxxxxxxxxx
tam chcialam dodac ze u przedsiebiorcy prywatnego to musi cie zatrudniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadna
wiem wiem ze najpierw trzeba sie zarejestrowac... czyli musze sobie poszukac firme ktora by mnie chciala wziasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadna
i ten przedsiebiorca prywatny musi mnie pozniej zatrudnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elca
po pierwsze nikt po stażu nie ma obowiązku Cię zatrudniać, ani w prywatnej firmie ani w budżetówce po drugie często pup ma oferty stażu, więc możesz pierw się do nich przejść i zobaczyć co tam mają, z tym że kasa na staże jest około marca więc na razie nie ma szans na staż a wiem to wszystko bo mama mojej koleżanki pracuje w pupie a ja sama byłam 2 razy na stażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaklqlamqq;
od marca bedzie kasa w urzedach pracy bo teraz mmusza zatwierdzic budzet, bylam ;pytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadna
ale mimo ze kasa bedzie to sama musze firme sobie znalesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzxxxxxxxxxxxxxxx
do elca - chyba nie wiesz co piszesz, prywaciarz ma obowiązek zatrudniać, mój mąż prowadzi firmę od kilku lat i musi opotem zatrudniać no jesli tego nie zrobi bedzie mial problemy zeb dostac nastepnego stazyste w przyszlosci, zatrudnic prywaciarz musi na bank tylko na jaki okres na jaka umowe to juz trzeba pytac w pup bo to zalezy od wiele innych cznników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzxxxxxxxxxxxxxxx
aaaa no tak jak stazysta jest tylko na 3 miesiace to nie musi ale jak na rok to musi zatrudnic. Mówie tu o prywaciarzu. W budrzetówce nie trzeba zatrudniać, ale do budrzetówki ciezej sie dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p,d,d,d,d,,d,d,,d
ma prywaciaz obowiazke zatrudnic ale tak naprawde urzad z tego konsekwencji zadnych nie wyvciaga, ewentualnie pozniej taki prywaciaz moze nie dostac kasy na staz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elca
byłam 2 razy na stażu w prywatnej firmie i nie zatrudniono mnie bo pracodawca nie miał takiego obowiązku co było jasno i czytelnie napisane na umowie inaczej jest jeżeli jakaś cwaniakowata firma co chwile występuje o stażystę i nie chce ich potem zatrudniać to się zgodzę że wtedy pup patrzy na nich krzywo i jest niepisana zasada że w końcu musi kogoś zatrudnić inaczej potem ma problemy z dostaniem następnego stażu dla firmy ale nie ma takiego obowiązku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już...
ale teraz podobno urzędy pracy dostały mniej kasy na organizowanie staży i np u mnie jest tak że wyślą cie na staż pod warunkiem że pracodawca zatrudni potem na normalną umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELCA MYLISZ SIE
AUTORKO NIE CZYTAJ ELCI BO CIE W BŁAD WPROWADZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadna
to jak to jest pracodawca po stazu ma czy nie ma obowiazku zatrudnienia pracownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyylonkaAAA
pracowalam w pup 3 lata i z cala pewnoscia mowie ze teoretycznie pracodawca ma obowiazek a tak naprawde nei musi, buddzetowka wogole nic sobie z teog nie robi, a prywaciaze tez wlasciwie bo dyrektor ma kase do wydania i tak naprawde w urzedzie neihcodzi o zlikwidowanie bezrobocia tylko zeby wydac panstwowe pieniadze, czyli jak widzicie pracodawca ma darmowa sile robocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonce22
Witam! Mam problem, jestem obecnie od 1 kwietnia na stazu w szkole podstawowej jako pomoc biurowa. i teraz pytanie czy na wakacje (miesiac lipiec) moge zawiesic staż z powodu tego ze wszyscy pracownicy szkoly ida na urlopy,dosc dlugie urlopy, co bedzie w takim razie ze mną? jako stazysta nie moge sama zostac na miejscu pracy. Przedszkole tez jest zamkniete,kiedy nie nabylam jeszcze dwoch dni urlopu, a moj opiekun poszedl na urlop, wtedy poszlam do przedszkola. A co teraz jesli przedszkole zamkniete a pracownicy maja urlop? kto moglby wystosowac pismo? Ja czy pracodawca? prosze o szykba odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkaaaaaaaaaaaa27
witajcie, ja mam taki problem. przepracowalam ponad rok w dwoch firmach, zostalam zwolniona, zarejestrowalam sie w UP, mam prawo do zasiłku. zaproponowano mi staż, nie chciaalm przyjąć - sprzedawca w sklepie... zołzowata pani z urzedu podsunela druczek an którym mialam napsiac dlaczego nie cche podjąć stażu. dzis otzrymałam decyzje ze trace status bezrobotnego i kuroniowke na 120 dni. myślicie ze jesli sie odwolam mam szanse zeby mi zwrócili kuroniowke ? mam dosiwadczenie w biurze , w spedycji, wyksztalcenie wyższe a staz w sklepie nie pzowoli mi sie rozwinąć i ta stawka pożal sie Boże. chciałabym pracować w tym w czym dotychczas . moze jednak zmienic decyzje pomęczyc sie na stazu , w tym czasie szukac pracy normalnej, jeli w ogóle mozna zmienic decyzje. poradzi mi ktos cos bo sama nie wiem co myslec :( pracowałam, zasilek nalezy mi sie jak psu buda , sama szukam pracy niczego od nich nie chce a oni zawsze czlwiekowi wiatr w oczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×