Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inwestor24

Mikrobiznes a podatki

Polecane posty

Gość inwestor24

Witajcie, dręczy mnie ostatnio pewien problem. Myślę ostatnio rozkręceniu niewielkiego handlu. Z jednej strony ludzie prowadzą np. na allegro regularny handel (po kilkanaście aukcji na raz ciągłe), i nie mają własnej działalności gospodarczej. Z drugiej na forum prawnym piszą, że DG nie zależy od obrotów, tylko od tego że handel jest prowadzony regularnie i zorganizowanie. Jednak, jeśli chcę mieć niewielkie obroty, to podatki będą większe dużo od zysku. Czy jest jakiś sposób na prowadzenie legalnego biznesu, z małymi obrotami?? Oczywiście nie proszę o dokładne wytyczne, a jakieś drobne porady i ogólnie wypowiedzenie się, czy taki biznes jest w Polsce możliwy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapewniam cię,że żaden
w polsce to nic juz nie przynosi zysku..podatki i inne opłty stałe zjedzą cię zanim sie obejrzysz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapewniam cię,że żaden
zus...800zł..miesiac w miesiac...sama słodycz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inwestor24
Tak, ja to wszystko mniej więcej wiem. Tylko, w nadziei na cud, pytam, czy nie ma jakiejkolwiek opcji dla kogoś kto chce, jak pisałem rozkręcić mikrobiznes, z małymi obrotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapewniam cię,że żaden
wszystko musisz dobrze przemyslec i zaplanowac.ja tez mam włsnie taki mały biznes,z małymi obrotami i wierz mi...nie wiem juz jak działac by zarobic :(uczę sie jezyka i yjade z tego popierzonego kraju,bo tutaj zycie mija sie z celem niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapewniam cię,że żaden
dodam jeszcze,że wchodziłam w to 6 lat temu pełna zapału i z nadziją na to,że będę żyła na jako takim poziomo=ie.nie oczekiwałam wiele ale tutaj nawet taka opcja to jakby lodowa góra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inwestor24
Państwo samo sobie szkodzi- przecież jakby był jakiś mały podatek od małej działalności, więcej osób by ją prowadziło i by z podatków była kasa większa. A tak to ani przykładowy Nowak nie zarobi, ani państwo. Co chory świat. K****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem na karcie podatkowej, płacę stówę z groszami na miesiąc, nie potrzebuje księgowej . Tylko nie każdy może być na karcie podatkowej poczytaj sobie o tym sposobie opodatkowania bo jak wszystko ma swoje plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inwestor24
Są różne firmy, które doradzają i prowadzą księgowość. W przypadku takiego mikrobiznesu- ile wzięliby za doradztwo, i ile za prowadzenie papieroróbstwa- chodzi mi oczywiście o kosmiczne uproszczenie i zaokrąglenie, tak tylko dla jakiegokolwiek wyobrażenia o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alliska
ja nie wiem o jakich kwotach mniej wiecej rozmawiamy, co dla Ciebie jest małym obrotem? Prowadzę firmę z obrotami ok. 8-14 tys. na miesiac w 2010 roku. Poki co placony byl tylko niewielki vat, koszty sa, amortyzacja, znajomi cos kupia na fakture ogolnie da sie tylko trzeba miec dobrego doradce/ksiegowego/samemu poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×