Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takasobiejedna,,

Czy robic badania prenatalne?

Polecane posty

Gość takasobiejedna,,

Zastanawiam sie nad badaniami prenatalnymi. Dostalam adres u lekarza, koszt ponad 200zl Ale nie wiem jeszcze czy robic czy nie. Mam mieszane uczucia. Bo jesli zrobie i wyjdzie cos nie tak to co to zmieni? Jest to potrzebne? Mam jakies mieszane uczucia. Dodam ze mam skonczone 26 lat, w zeszlym roku zaszlam w ciaze w pierwszym cyklu staran ale okazalo sie ze jest puste jajo plodowe. Teraz pare miesiecy sie staralismy, ale do tej pory wszystko prawidlowo sie rozwija. Jrest to 12tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
ale jakie konkretnie badania masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiejedna,,
ogolnie chodzi mi o te wszystkie badania co trzeba jechac specjalnie do kliniki, czy gdzie indziej gdzie takie dodatkowe wykonuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym wiedziała co mnie
czeka - drugi raz zrobiłabym na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
musisz się zastanowić czy te badania dadzą ci cokolwiek ja zrobiłam w 12tc USG genetyczne wyszło dobrze więc się uspokoiłam, ale gdyby wyszło źle to i tak nie robiłabym dodatkowych badań, bo po co? testy podwójne, potrójne też 100% pewności nie dają, a amniopunkcja jest inwazyjna z wysokim ryzykiem poronienia i też 100% pewności nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
mnie usg genetyczne kosztowało 70 zł, było to zwykłe usg 2d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aminopunkcja nie ma wysokiego
ryzyka poronienia 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aminopunkcja nie ma wysokiego
i daje 100% pewności może nie wprowadzaj nikogo w błąd jeśli nie masz pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiejedna,,
Czyli nie ma takiej potrzeby? Mam bardzo mieszane uczucia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym wiedziała co mnie
nikt nie odpowie Ci na to pytanie sama musisz podjąć decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
no to moze przesadziłam ,ale wynika to stąd że naczytałam się o wielu przypadkach kobiet, które po amnipunkcji poroniły a potem okazało się że dziecko było zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym wiedziała co mnie
fakt, że w rodzinie nie było przypadków wad genetycznych czy chorych dzieci nie przesądza o niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomożemy
Potwierdzam - aminopunkcja daje pewność!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
usg zawsze możesz zrobić, możesz iść do innego lekarza, niekoniecznie na takie drogie usg 3-4d - w diagnozowaniu istotną rolę odgrywa usg 2d; poza określenie ryzyka chorób genetycznych, lekarz jeszcze ocenia inne prawidłowości budowy - np. czy powłoki brzuszne są zamknięte, czy kosmówka/łożysko się nie odkleja;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym wiedziała co mnie
usg nie daje żadnej pewności tylko aminopunkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga autorko. Spytaj lekarza o bezpłatną możliwość badań prenatalnych. Mimo, że mam 22 lata, lekarz mi załatwił te badania w 13 tygodniu i 20 tygodniu za darmo. Napisał po prostu, że badanie usg wyszło niewyraźnie, że są lekko zatarte obrysy płodu. Na badaniu okazało się że jest wszystko w jak najlepszym porządku. Pierwszą ciążę poroniłam więc wolałam zrobić to badanie i wiedzieć czy jest jakieś zagrożenie dla płodu. Spytaj lekarza, może się okaże, że da sie załatwić za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
amniopunkcja nie daje 100% pewności każdy kto trochę bardziej orientuje się w embriologii wie, że człowiek może być genetyczną chimerą i wtedy nie wszystkie komórki mają to sam materiał genetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiejedna,,
Wizyty u lekarza mam co 3 tygodnie, zawsze robi mi wtedy usg. On sam nie mowil nic o koniecznosci zrobienia badan. Chodze do lekarza prywatnie wiec za wszystkie badania place,nawet podstawowe. EEMmm Czy w zwiazku z tym nawet jesli wypisze mi takie skierowanie to i tak wydaje mi sie ze bedzie platne. Kalesandra O takich przypadkach tez slyszalam. Poznalam Laseczke gdzie wyszlo Jej ze dziecko bedzie miala zespol Downa, czytala wszystko co mozliwe na ten temat w ciazy, a urodzila zdrwe dziecko. Czy takie badania moga wykazac COS, co mozna w trakcie ciazy leczyc?? Czy chodzi o to ze tylko w razie czego bede mogla sie psychicznie nastawic zanim Malenstwo przyjdzie na swiat?? Wybaczcie pytania ale ja sie wcale w tym nie orientuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym wiedziała co mnie
a koleżanka na jakiej podstawie miała stwierdzoną trisomię u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
ale ty ni episzesz o jakie konkretnie badania prenatalne ci chodzi, to jak ci mamy odpowiedzieć; a usg co 3 tyg to niewiele daje, bo większość 'rzeczy' diagnozuje się w ściśle określonym czasie ciąży np. przezierność karkowa między 12-14tc; a ocena budowy anatomicznej między 20-22tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiejedna,,
hrtwt Bo ta babeczka sama mi nie powiedziala o jakie chodzi, powiedziala tylko ze koszt ponad 200zl i podala adres i numer zeby sie umowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiejedna,,
hrtwt Dzieki wielkie Wszystkim Wam dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hrtwt - "każdy kto trochę bardziej orientuje się w embriologii wie, że człowiek może być genetyczną chimerą i wtedy nie wszystkie komórki mają to sam materiał genetyczny." przypadki chimeryzmu sa niezwykle rzadkie na swiecie; moj synek mial takie podejrzenie chociaz bardziej prawdopodobne bylo zanieczyszczenie probki moimi komorkami; nawet genetyk ktory sie nami zajmowal, pracujacy od 20 lat nie zetknal sie bezposrednio z chimera, wszystkie przypadki zna tylko z literatury;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, ważne, co zaznaczy na skierowaniu. Jeśli jesteś w wieku powyżej 35 lat, jeśli badanie wyszło niewyraźne lub źle, jeśli we wcześniejszych ciążach wystąpiły wady wrodzone, badanie jest bezpłatne. Tak jak napisałam, mnie się udało bo lekarz w tym wypadku postąpił idąc mi na rękę mimo że chodzę do niego prywatnie. Spytaj lekarza. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam do Was pytanie. Wiecie może czy te badania prenatalne są wykonywane bezpłatnie? Dostałam skierowanie od lekarza ginekologa mimo, że mam 23 lata i nie mam żadnych wskazań aby te badanie wykonać. Dzwoniłam do poradni w której są wykonywane badania i tam twierdzą, że jeśli jestem ubezpieczona to badania są darmowe. Niestety z każdej strony dochodzą do mnie informacje że za te badania trzeba płacić jeśli kobieta nie spełnia określonych kryteriów. (których ja nie spełniam). Jeśli coś wiecie na ten temat pomóżcie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jak są wskazania na wykonanie owych badań, to należy je zrobić po prostu i już. Jeśli trzeba wygospodarować pieniądze, to niestety, a może i stety, dziecko jest najważniejsze już od momentu poczęcia. Ja bynajmniej nie postarałabym się jakoś srodki znaleźć, bo państwowo możesz nie doczekać się na badania do końca ciąży. Niestety, takie są realia. W związku z tym ja mogę co najwyżej polecić przychodnię w której ja robiłam: http://www.godulahope.pl/laboratorium.php. Bardzo dobrzy specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tacy z nich dobrzy specjalisci a w marktingu zatrudniaja kogos, kto nie potrafi sklecic dwoch zdan po polsku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×