Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobrawaaaadobrawaaaa

DOBRAWA- ŁADNE IMIĘ DLA CÓRKI??????????????????????????

Polecane posty

Gość gość
sama jesteś brzydka. imię jest piękne, bo polskie A może ładne są imiona anglojęzyczne, albo jeszcze gorzej - niemieckie! W Polsce?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię Dobrawa. Wiele osób się pyta: skąd rodzice mieli pomysł na to imię i jak im odpowiadam to są pod wrażeniem. Parę osób mi nawet zazdrości. Sama również uważam że moje imię jest piękne i dzięki niemu się wyróżniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram! w Polsce - polskie imiona. A przecież to stare POLSKIE imię. Niestety młodzi rodzice zapatrzeni na zachód (sic!) coraz częściej nazywają swoje dzieci imionami angielskimi, amerykańskimi, niemieckimi albo francuskimi. To gdzie my mieszkamy? No chyba że planują przyszłość na zachodzie.... Polskie jest piękne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie sobie, nie chciałabym się tak nazywać ani bym dziecku nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepiekne imie dla dziewczynki, ktore robi sie bardziej popularne dzieki tej modzie na staromodne imiona. Niespotykane i zakorzenione w tradycji polskiej. Bardzo dostojne dla dorosłej, ale Dobrawka, Dosia dla małego dziecka jest rowniez super czyli imie dobrze dobrane na całe zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrawa nie jest ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się podoba. Dobrawa to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrawa - piękne polskie imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Nie ładne. Ale to twoje dziecko i twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brzydkie, ale na szczęście ani ja go nie noszę, ani dzieciom nie muszę dawać, a jak ktoś chce to niech sobie i Żyraf daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brzydkie takie twarde bezdzwięczne, nie pasuje do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cudnie cie rodzice nazwali Dobrawo. Bardzo dostojna pelna forma i fajne zdrobnienia. Gratuluje pomyslu i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrawa nie jest ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, nie ładne, ale to nie mnie się ma podobać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrawa jest fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrawa spoko, ale chyba wole Dąbrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie jedno z najbrzydszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie jedno z najciekawszych i atrakcyjnych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tysiac razy lepsze od Zuzi, Juli, Zofi, Mai, Hanny, Leny, Alicji, Ameli, Mari czy Oliwi. Dobrawa gora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, lepsza kolejna, Gabriela, Nela, Iga czy Majka- w kolko te same imiona przerabiaja tutaj ludzie. Ktore z nich wybrac? Takie orginalne czy ludzie dobrze odbiora, ktore myslicie, poradzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 1.12.2018 o 03:42, Gość gość napisał:

Nie, lepsza kolejna, Gabriela, Nela, Iga czy Majka- w kolko te same imiona przerabiaja tutaj ludzie. Ktore z nich wybrac? Takie orginalne czy ludzie dobrze odbiora, ktore myslicie, poradzcie.

Tutaj na forum ludzie maja dosyc tych powtarzajacych sie tysiacami imion jednak nadal pozostaja w pierwszej 100.  Takze lubia mniej spotykane, ale orginalne lub bardzo niespotykane to juz za bardzo wyjatkowe.  Takze tutaj imiona srodka sa wielbione i Dobrawa nie jest w tej kategori- Dobrawa jest w drugiej 100 rankingu.  

Ludzie odbieraja lepiej imiona orginalne, ale znane lub osluchane.  Telimena czy Dobrawa nie sa jakims odlotem poniewaz sa znane wiec odbierane ok.  Troche gorzej z taka Antianara o ktorej nikt nie slyszal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 1.12.2018 o 09:42, Gość gość napisał:

Nie, lepsza kolejna, Gabriela, Nela, Iga czy Majka- w kolko te same imiona przerabiaja tutaj ludzie. Ktore z nich wybrac? Takie orginalne czy ludzie dobrze odbiora, ktore myslicie, poradzcie.

Takie, które wam się podoba. Nie ma żadnego znaczenia, czy na jakichś tam listach jest pierwsze czy setne. Ma pasować do dziecka i podobać się rodzicom. A co mówi forum to można mieć w poważaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BBB
Dnia 1.12.2018 o 03:42, Gość gość napisał:

Nie, lepsza kolejna, Gabriela, Nela, Iga czy Majka- w kolko te same imiona przerabiaja tutaj ludzie. Ktore z nich wybrac? Takie orginalne czy ludzie dobrze odbiora, ktore myslicie, poradzcie.

To zalezy od Ciebie.  Gabriela itd sa oklepane i jezeli ci to nie przeszkadza i podobaja sie to takie dasz.  Jezeli Towje upodobania sa bardziej orginalne to wybierzesz Dobrawe- niespotykane, ale znane imie.  Mysle, ze ludzie odbiora to roznie, ale male dzieci nie widza roznicy dopoki dorosli nie naucza ich wysmiewac sie z imion.  Ogolnie mysle, ze jest trend nadawania odmiennych imion.  Mniej imion jest nadawanych w pierwszej dziesiatce i wiele niespotykanych dotychczas imion wchodzi na listy.  Mysle, ze jest jakis nacisk na orginalnosc, ale w granicach rozsadku.  Takze Dobrawa jest fajnym rozwiazaniem dla tych ktorzy chca byc orginalni, ale nie wydziwiajacy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość BBB napisał:

 male dzieci nie widza roznicy dopoki dorosli nie naucza ich wysmiewac sie z imion.

 

Bzdura. Dzieci jak najbardziej mają własne zdanie. Przezwisk rówieśnikom dzieci nie wymyślają rodzice, i dzieci potrafią w tym  być boleśnie "kreatywne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BBB
6 minut temu, Gość gość napisał:

Bzdura. Dzieci jak najbardziej mają własne zdanie. Przezwisk rówieśnikom dzieci nie wymyślają rodzice, i dzieci potrafią w tym  być boleśnie "kreatywne".

Male dzieci powielaja zachowania rodzicow.  Bzdura jest, ze male dziecko wie, ze kolega ma smieszne imie.  Dopiero jak poslucha doroslych, ze sie wysmiewaja z imion w otoczeniu to zaczynaja tak robic i wtedy bedac juz troche starszymi oczywiscie uzywaja swojej wyobrazni.  Nikt kto ma kontakt z malymi dziecmi nigdy by nie powiedzial, ze dzieci same z siebie nagle zauwaza, ze jako jedyny Tomek w klasie to jest inny.  To jest tylko zachowanie wyuczone o czym swiadczy fakt, ze w innych krajach sytuacja wyglada inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mel
Dnia 29.08.2018 o 15:50, Gość gość napisał:

Ja mam na imię Dobrawa. Wiele osób się pyta: skąd rodzice mieli pomysł na to imię i jak im odpowiadam to są pod wrażeniem. Parę osób mi nawet zazdrości. Sama również uważam że moje imię jest piękne i dzięki niemu się wyróżniam

Super, ciesze sie, ze Tobie jak rowniez innym podoba sie to imie.  Ja tez Ci zazdroszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

mi się nie podoba ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 8.12.2018 o 05:02, Gość gość napisał:

Bzdura. Dzieci jak najbardziej mają własne zdanie. Przezwisk rówieśnikom dzieci nie wymyślają rodzice, i dzieci potrafią w tym  być boleśnie "kreatywne".

To dopiero jest bzdura. Mój brat ma w grupie przedszkolnej chłopców: Kosmę i Kryspina a jedna dziewczynka ma na imię Marlena. Żadne dziecko się z nich nie śmieje bo uważają je za normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

To dopiero jest bzdura. Mój brat ma w grupie przedszkolnej chłopców: Kosmę i Kryspina a jedna dziewczynka ma na imię Marlena. Żadne dziecko się z nich nie śmieje bo uważają je za normalne.

Oczywiscie.  Dorosli musza dzieciom powiedziec lub pokazac, ze niektore imiona sa smieszne/dziwne i mozna komentowac i wysmiewac sie, zeby dzieci zaczely sie tak zachowywac.  Zgadzam sie w pelni.  W przedszkolu nikt nie wpadnie na to, ze Dobrawa to jakies inne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dobrawa jest bardzo ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×